Kasa da nauczycielom szacunek? „W SB zarabiali najwięcej”. Zobacz, jak legendarna nauczycielka ośmiesza ZNP!

/ Zrzut ekranu z youtube.com

  

- Wierzę w naszą młodzież. W jej intuicję. W ducha przekory wobec kłamstwa. Jestem pełna podziwu dla prawdziwych kibiców, dla grup rekonstrukcyjnych, za prawdę o historii Polski. Bo oni od rodziców często tego nie wzięli. Wierzę w tę młodzież, która niestety nie ma wystarczająco dużo dobrych wychowawców. To, że mimo wszystko odkrywa prawdę, to jest działanie Ducha Świętego. I proszę nauczycieli: bądźmy narzędziami Ducha Świętego, a nie manipulatorów i tych co chcą budować Polskę na kłamstwie – mówi Anna Lipczyńska, legendarna nauczycielka historii, wyrzucana ze szkoły za komuny. Obejrzyjcie poniżej rozmowę z nauczycielką zupełnie inną od tych, których pełno w mediach.

Gdy w stanie wojennym przygotowała wraz z uczniami uroczystość zakończenia roku szkolnego wypełnioną romantyczną poezją, dyrektor szkoły zarzucił jej szerzenie nienawiści. Usłyszała, że zamierza wyprowadzić młodzież pod pomnik Czerwca 1956, gdzie będzie bita przez ZOMO, a ona sama będzie „przyglądać się zza węgła i się śmiać”.

Kiedy po 1989 r. postanowiła założyć własne liceum, jego mottem uczyniła hasło będące przeciwieństwem „nowoczesnej” edukacji: „Na co nauka i wykształcenie, jeżeli im nie towarzyszy wychowanie, to jest wyrobienie zdrowego sądu, czujnego sumienia, mężnej woli i hartu duszy?”. A w hymnie XXV LO w Poznaniu umieściła słowa „Służąc Bogu, służymy Ojczyźnie. Służąc Ojczyźnie, służymy Bogu”. To były cytaty z Generałowej Jadwigi Zamoyskiej.

Co sądzi o strajku nauczycieli? Czy podwyżki zarobków zapewnią im szacunek młodzieży? Co zbuntowana nauczycielka z czasów komunizmu czuła zostając w 2019 r. łamistrajkiem?

Cała niezwykła rozmowa Piotra Lisiewicza z Anną Lipczyńską poniżej:

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Berlin i Bruksela uderzą się w pierś? Niemiecki dziennik apeluje o zmianę podejścia do Polski

/ Twitter/@pisorgpl

  

Historyczny wynik Prawa i Sprawiedliwości odbił się dziś szerokim echem w światowych mediach. Niemiecki „Taggesspiegel” apeluje o zmianę podejścia Berlina i Brukseli wobec Polski. Jak wskazuje lewicowo-liberlalny dziennik, „wyczerpała się strategia polegająca na taktycznym wyczekiwaniu, że ugrupowanie rządowe osłabnie”.

Relacje między Polską a Niemcami w ostatnich czterech latach nie były łatwe. Teraz mogą skomplikować się jeszcze bardziej, chyba że rządy obu krajów potraktują polskie wybory jako cezurę, sporządzą trzeźwy bilans i na jego podstawie zbudują nowy sposób obchodzenia się ze sobą nawzajem

- pisze w poniedziałek czołowy publicysta "Tagesspiegla" Christoph von Marschall na stronie internetowej dziennika. 

Przekonuje, że wszyscy z Berlina i Brukseli, którzy wcześniej obrali strategię taktycznego wyczekiwania na osłabienie rządu PiS, muszą obecnie uderzyć się w pierś. Dalsze dystansowanie się wobec Warszawy nic nie da - konstatuje von Marschall.

Gorzej, wzajemne robienie sobie na złość wyrządzi poważne szkody, ponieważ ograniczy zdolność UE do działania w fatalnej sytuacji międzynarodowej, w której Unia musi stać się bardziej skuteczna. Należy więc mieć nadzieję, że wszystkie strony będą teraz dążyć do zbliżenia i równowagi

- pisze berliński dziennik, stawiając jednocześnie tezę, że wysoka wygrana Prawa i Sprawiedliwości pozwoli polskiemu rządowi na mniej drażliwe podejście do kwestii spornych. 

"Władza ugrupowania nie jest zagrożona. Presja na mobilizowanie bazy wyborczej za pomocą antyniemieckiej retoryki jest mniejsza (...). Ze strony Berlina i Brukseli należałoby tak czy owak spodziewać się gotowości do umiarkowania" - postuluje von Marschall.


 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl