Prezydent zabrał głos ws. nauczycieli

/ prezydent.pl

  

- Mam nadzieję, że uda nam się wypracować konsensus ws. nauczycieli, że będziemy w stanie usiąść razem, wszystkie strony i spokojnie wypracować rozwiązania, które pozwolą poprzez kompromis osiągnąć poprawę sytuacji nauczycieli - mówił prezydent Andrzej Duda w Międzychodzie (woj. wielkopolskie).

Chciałbym podziękować wszystkim nauczycielom, którzy wrócili do pracy. Dziękuję państwu przede wszystkim w imieniu rodziców maturzystów, tych którzy w tym roku staną do egzaminu dojrzałości

 - powiedział prezydent w poniedziałek podczas spotkania z mieszkańcami Międzychodu.

Prezydent dziękował także "wszystkim nauczycielom, którzy zrealizowali klasyfikacje i dzięki ich trudowi możliwe będzie, aby uczniowie do tych tak ważnych życiowo egzaminów przystąpili i mogli iść w dorosłe życie".

Jestem przekonany, że wypracujemy takie rozwiązania, które będą powodowały, że nauczyciele nie tylko będą szanowani, ale że będą się czuli dobrze wynagradzani

 - zaznaczył Andrzej Duda.

Prezydent podkreślił, że kwota ok. 3 tys. zł netto, jakie otrzymuje duża część nauczycieli może być uznawana za niezłe wynagrodzenie na wsi, ale już nie w dużym mieście.

Jeśli nauczyciel dyplomowany zarabia ok 3 tys. zł w wielkim mieście - mówię o pieniądzach, które dostaje na rękę, bo nikt normalnie pracujący brutto nie liczy, tylko każdy liczy netto, to co dostaje na konto - to nie są to wielkie pieniądze i praktycznie każdy z nich musi dorabiać, a jeśli jest małżeństwo nauczycielskie, to wtedy to oznacza naprawdę niełatwe życie. I wtedy trzeba naprawdę ciężko pracować, by przetrwać

 - ocenił.

I my musimy coś z tym zrobić. Mam nadzieję, że uda nam się wypracować konsensus, że będziemy w stanie usiąść razem, wszystkie strony i spokojnie wypracować takie rozwiązania, które przy jednoczesnym zaplanowaniu, czyli swoistej mapie drogowej, pozwolą poprzez kompromis osiągnąć poprawę sytuacji. Tego sobie, nauczycielom i wszystkim rodzicom, którzy mają dzieci w szkole, życzę

 - mówił prezydent.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Aż tylu dziennikarzy zginęło w ciągu ostatnich 12 lat! Te dane naprawdę dają do myślenia...

zdjęcie ilustracyjne / Swadhin Das; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Z najnowszych danych ONZ wynika, że w ciągu ostatnich 12 lat na całym świecie życie straciło ponad 1000 dziennikarzy. W Parlamencie Europejskim odbyła się debata plenarna, w ramach której eurodeputowani podsumowali działania podejmowane na rzecz ochrony ludzi mediów. Z niezwykle mocnym apelem wystąpiła w imieniu grupy EKR europoseł PiS Anna Fotyga. „Wzywam do użycia wszelkich dostępnych instrumentów by położyć kres bezkarności osób popełniających przestępstwa wobec dziennikarzy ” - mówiła.

Podczas trwającej w Brukseli mini sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego, europosłowie dyskutowali na temat sposobów ochrony dziennikarzy.

Jak się dowiedzieliśmy, posłowie podsumowali dotychczasowe działania na rzecz ochrony osób wykonujących ten zawód oraz przeciwstawili się poczuciu bezkarności na świecie, a także zaproponowali kolejne środki zapobiegające przemocy wobec dziennikarzy. 
 
Oddaję hołd dziennikarzom z całego świata, a w szczególności tym, którzy zdają relacje z obszarów objętych konfliktami, jak również dziennikarzom śledczym, którzy rzucają wyzwanie autokratycznym lub skorumpowanym reżimom.
- mówiła Anna Fotyga.

Eurodeputowana PiS podkreśla, że bez zapewnienia bezpiecznych warunków pracy dziennikarzom będziemy mieć do czynienia z chaosem i dezinformacją.
 
Dlatego dzisiaj, w Międzynarodowy Dzień Walki z Bezkarnością za Przestępstwa wobec Dziennikarzy, musimy pamiętać o tych, którzy stracili życie.
- zaznaczyła była szefowa polskiej dyplomacji.
 
Fotyga zwróciła uwagę na dane UNESCO, które wskazują, że do przestępstw tych dochodzi w szczególności w krajach arabskich, Ameryce Łacińskiej, Azji i Afryce. Niestety, jak zauważyła europoseł Anna Fotyga, takie przypadki mają miejsce również na terenie krajów należących do Unii Europejskiej. Anna Fotyga wspomniała nazwiska dwóch dziennikarzy zamordowanych niedawno w Europie – maltańskiej reporterki Daphne Galizii oraz słowackiego dziennikarza śledczego Jana Kuciaka.
 
Wzywam do zwiększenia wysiłków i użycia wszelkich dostępnych instrumentów by wyeliminować bezkarność sprawców tych czynów.
- apelowała Fotyga.

Była szefowa polskiej dyplomacji ujawniła, że obecnie aż 90% przypadków przestępstw wobec dziennikarzy nadal pozostaje bezkarnych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, EKR

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl