Trzy akordy, darcie mordy

  

W dniu, w którym odbywał się okrągły stół w sprawie oświaty, wiceprzewodniczący ZNP Krzysztof Baszczyński, notabene były poseł SLD trzech kadencji, zapowiedział, że jego związek „przegrupowuje siły” i teraz będzie się dogadywał z… sędziami i lekarzami rezydentami. Rzeczywiście, niezwykle merytoryczna zapowiedź, przepełniona troską o edukację!

Podczas wspomnianych obrad padło wiele propozycji, ciekawych albo ekscentrycznych, ale mogących stanowić zaczątek odraczanego od 30 lat uzdrawiania szkoły. ZNP nie wziął udziału w tych obradach z jednego powodu: jego cała siła to wykrzyknik ze strajkowego plakatu, slogany, wrzaski, nasuwające na myśl definicję sformułowaną przez Patyczaka, legendę punk rocka: „trzy akordy, darcie mordy”. ZNP nie mógł wziąć udziału w dyskusji, bo musiałby ujawnić swoje poglądy, program, co byłoby dla niego samobójstwem. Wyszłoby na jaw, że nikt z merytorycznych dyskutantów ich nie popiera. Bo streszczają się one w kilku punktach: pozostawienie dotychczasowego chorego systemu i marnotrawienie na niego pieniędzy, promowanie miernot oraz więcej „tęczowych piątków” i LGBT. Niejednemu z protestujących, mimo amoku, wykrzyknik zamarłby na ustach.
 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts