Co do powiedzenia na temat Polaków ma były prezes TK? Komentarze: "Pogarda w najczystszym wydaniu"

Jerzy Stępień na manifestacji KOD / fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

- Nasze społeczeństwo jest postchłopskie i ma mentalność chłopa pańszczyźnianego czyli niewolnika! Czyli ja mam mieć lepiej, rządzący zresztą doskonale to wyczuwają: macie 500+. To jest konkret. Dostałem właśnie coś konkretnego. To jest dobra władza. Dobry pan! Bo daje pieniądze. Nie jest ważne dobro wspólne - w takich słowach opisał Polaków były prezes Trybunału Konstytucyjnego, Jerzy Stępień. Stępień ma też swoją teorię, kto w tym wszystkim jest "szlachtą". Te szokujące słowa padły podczas spotkania na warszawskim Ursynowie.

Wczorajsze spotkanie z Jerzym Stępniem opisał na Twitterze sam prowadzący - publicysta Przemysław Szubartowicz.

 Wiele osób nie wierzyło, że mogły paść takie słowa, ale jednak... Były prezes Trybunału Konstytucyjnego dokonał podziału społeczeństwa na „chłopów pańszczyźnianych" i „szlachtę” czyli „obywateli”. Mówił też o "niewolnikach".

"Nasze społeczeństwo jest postchłopskie i ma mentalność chłopa pańszczyźnianego czyli niewolnika! Czyli ja mam mieć lepiej, rządzący zresztą doskonale to wyczuwają: macie 500+. To jest konkret. Dostałem właśnie coś konkretnego. To jest dobra władza. Dobry pan! Bo daje pieniądze. Nie jest ważne dobro wspólne"

- wypalił.

Ale to nie był koniec popisu Jerzego Stępnia. Po perorze o "mentalności chłopa pańszczyźnianego", powołał się na... Konstytucję.

"Ktoś świetnie zauważył na początku tej tak zwanej dobrej zmiany, że następuje zmiana paradygmatu w Polsce. Dotąd liczyło się dobro wspólne. Konstytucja też mówi o dobru wspólnym. Musimy myśleć przede wszystkim o naszej gminie, o powiecie, województwie, o kraju, o Unii Europejskiej. I tutaj następuje zmiana paradygmatu. Nie jest ważne dobro wspólne, ważne jest to, co ja mam teraz"

- dodawał.

W sieci zawrzało. Nie brakuje komentarzy dotyczących wykładu Jerzego Stępnia. "Pogarda w najczystszym wydaniu" - napisała na Twitterze Dorota Kania, redaktor naczelna Telewizji Republika.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: wiadomo.co, twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Atak na meczet w Afganistanie

/ https://twitter.com/DocPakistan

  

- Co najmniej 20 ludzi zginęło w ataku na meczet w afgańskiej prowincji Nangarhar. Do zamachu doszło podczas modłów - poinformowała agencja AP, powołując się na przedstawiciela władz. Według tej agencji meczet został trafiony z moździerza. AFP podała liczbę 17 zabitych.

Według agencji Reutera, która powołuje się na rzecznika gubernatora Nangarharu, w meczecie w okręgu Haska Mena wybuchła bomba.

"Na skutek wybuchu zawalił się dach (meczetu) i obawiamy się, że co najmniej 10 osób nie żyje lub jest rannych"

- powiedział rzecznik.

Jak dotąd żadne ugrupowanie bojowników nie przyznało się do ataku. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl