„Ci komuniści zmieniali zdanie już ze cztery razy”. Mocne słowa o kandydatach Koalicji Europejskiej!

Zdjęcie ilustracyjne / Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska

  

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego Kosma Złotowski zainaugurował swoją kampanię wyborczą. Przy tej okazji wbił szpilkę kandydatom Koalicji Europejskiej - Włodzimierzowi Cimoszewiczowi i Leszkowi Millerowi. "Ci komuniści zmieniali zdanie już ze cztery razy" - powiedział.

Kosma Złotowski, kandydujący z pierwszego miejsca na liście PiS do Parlamentu Europejskiego w okręgu kujawsko-pomorskim, wystąpił na konwencji wyborczej inaugurującej jego kampanię wyborczą.

"Kartka wyborcza to jest najważniejsza broń w demokracji. Kartka wyborcza wrzucona 26 maja to jest powiedzenie 'nie' Europie sprzeczności, to jest powiedzenie 'tak' Europie współpracujących ze sobą narodów - Polaków, Chorwatów, Niemców, Francuzów, ale nie wyimaginowanych Europejczyków. I ta kartka jest w naszych rękach, i dlatego zachęcam przede wszystkim do tego, aby zagłosować na kandydatów z listy Prawa i Sprawiedliwości, ponieważ tylko ci kandydaci będą naprawdę mocnym, polskim głosem w Europie, głosem na Polskę. Skromnie poproszę o głos na Kosmę Złotowskiego"

- mówił europoseł

Podkreślił, że PiS w odróżnieniu do PO i Koalicji Wyborczej mówi czego w Europie chce, czego od Europy oczekuje, co jest w stanie dać Europie. Dodał, że w Polsce zderzają się dwie wizje Europy - PiS i KO.

"My nie mamy jakiegoś kompleksu. Nie mówimy, że chcemy być Europejczykami. My jesteśmy Europejczykami. Jesteśmy Europejczykami właśnie dlatego, że jesteśmy Polakami. Podobnie jak nasi sąsiedzi Niemcy są Europejczykami, właśnie dlatego, że są Niemcami. Właśnie Hiszpanie są Europejczykami dlatego, że są Hiszpanami. Za tymi wszystkim narodami stoi ogromne doświadczenie. Ta druga wizja, którą sformułował mój dawny kolega w Senacie, a dzisiaj lider listy Koalicji Europejskiej Radosław Sikorski to 'płynięcie w głównym nurcie'. W głównym nurcie się płynie i jest się zadowolonym, że się płynie. Otóż my sami chcemy decydować o tym, w jakim nurcie płyniemy"

- argumentował.

Złotowski zaznaczył, że tak naprawdę "grupa rekonstrukcyjna PZPR" kształtuje politykę Koalicji Europejskiej, w tym również PO.

"Dzisiaj pada pytanie do pana Radka Sikorskiego: co z twoją strefą zdekomunizowaną, czy w tej twojej strefie zdekomunizowanej zagościł na stałe ostatni pierwszy sekretarz Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Bydgoszczy, pan Janusz Zemke. Na to pytanie Sikorski odpowiada: bo ci komuniści wprowadzali nas do Unii Europejskiej, oni nas z niej nie wyprowadzą. Ci komuniści, którzy nas wprowadzali do Unii - pan premier Włodzimierz Cimoszewicz, pan premier Leszek Miller w sprawie Unii Europejskiej zmieniali zdanie już ze cztery razy. Najpierw byli za socjalizmem, potem byli za RWPG, przeciwko EWG, potem byli przeciwko NATO i byli za Układem Warszawskim, a potem im się zmieniło. Kto wie czy im za dwa lata się nie zmieni"

- mówił Złotowski.

Lider listy PiS w okręgu kujawsko-pomorskim zwrócił uwagę, że tegoroczne wybory do Parlamentu Europejskiego są tak ważne, bo mogą przynieść zmiany w klimacie w Unii Europejskiej. Wskazał, że w Europie powstają nowe siły polityczne: Liga we Włoszech, Vox w Hiszpanii, Alternatywa dla Niemiec czy nowe ugrupowania Austrii i we Francji, które "będą miały w nowej kadencji europarlamentu coś do powiedzenia".

Podczas konwencji zaprezentowano nagranie, na którym prezes PiS Jarosław Kaczyński podkreślił, że Złotowski posiada doświadczenie w polskim parlamencie i europarlamencie.

"Jest człowiekiem doskonale przygotowanym, o wielkiej wiedzy ogólnej. Znakomicie zna języki obce. Jest najlepszym kandydatem na liście PiS w województwie kujawsko-pomorskim. Jestem przekonany, że jest najlepszym kandydatem ze wszystkich list jakie są w tym województwie"

- ocenił Kaczyński.

W czasie konwencji na walory Złotowskiego zwracali uwagę m.in. minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, sekretarz stanu w Kancelarii Premiera Łukasz Schreiber, były wiceszef Bartosz Kownacki. Wskazywali, że jest bardzo aktywnym europosłem, człowiekiem wartości, na którym zawsze można polegać.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Jest porozumienie w sprawie warunków brexitu! Johnson: To nowa świetna oferta

Boris Johnson / By EU2017EE Estonian Presidency - Boris Johnson, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=62286829

  

Negocjatorzy z Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii porozumieli się w sprawie brexitu - poinformował dziś na Twitterze szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker, zaledwie kilka godzin przed rozpoczęciem szczytu UE, który ma zająć się tą kwestią. Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson ocenił, że to świetna oferta.

"Tam, gdzie jest wola, tam jest porozumienie - mamy je! Jest to uczciwa i wyważona umowa dla UE i Wielkiej Brytanii; świadczy o naszym zaangażowaniu w poszukiwanie rozwiązań. Rekomenduję Radzie Europejskiej zatwierdzenie tej umowy" - napisał na Twitterze Juncker.

Boris Johnson napisał z kolei na Twitterze, że jest nowa, świetna oferta ws. brexitu, "która oddaje im kontrolę".

"Teraz Parlament powinien zaakceptować Brexit w sobotę, więc możemy przejść do innych priorytetów, takich jak koszty utrzymania, NHS, brutalne przestępstwa i nasze środowisko - podał premier Wielkiej Brytanii.

Północnoirlandzka Demokratyczna Partia Unionistów (DUP) oświadczyła dziś, że nie może poprzeć planów brytyjskiego premiera Borisa Johnsona w sprawie brexitu w ich obecnym kształcie. To stawia pod znakiem zapytania całe porozumienie między Wielką Brytanią a Unią Europejską.

Poparcie DUP zapewne będzie kluczowe podczas głosowania w Izbie Gmin nad przyjęciem porozumienia, jeśli zostanie ono zawarte podczas rozpoczynającego się w czwartek dwudniowego szczytu UE. DUP od wyborów w 2017 r. wspiera mniejszościowy rząd Partii Konserwatywnej.

We wspólnym oświadczeniu szefowa DUP Arlene Foster i jej zastępca Nigel Dodds napisali, że będą kontynuować rozmowy z brytyjskim rządem na temat "rozsądnego" porozumienia, ale "w obecnym kształcie nie mogliśmy poprzeć tego, co jest sugerowane w sprawie ceł i mechanizmu zgody (prawo północnoirlandzkiego parlamentu do przyszłego decydowania o udziale w porozumieniu - red.), nie ma także jasności w kwestii VAT".

"Będziemy nadal współpracować z rządem w celu osiągnięcia rozsądnego porozumienia, które będzie działać na rzecz Irlandii Północnej i będzie chronić integralność gospodarczą i konstytucyjną Zjednoczonego Królestwa"

- zapewnili.

Przedstawione przez Johnsona propozycje zastąpienia budzącego kontrowersje tzw. irlandzkiego backstopu zakładały, że po zakończeniu okresu przejściowego Irlandia Północna wyjdzie wraz z resztą Zjednoczonego Królestwa z unii celnej z UE, ale pozostanie w jednolitym unijnym rynku w zakresie obrotu towarami. Przywódcy UE uznali jednak te propozycje za niewystarczające i domagali się od Londynu dalszych ustępstw.

Plan zakłada także, że północnoirlandzkie Zgromadzenie Parlamentarne będzie mogło zdecydować po czterech latach, czy chce kontynuowania dotychczasowego statusu. Są jednak rozbieżności, co do tego, jaką większością ta decyzja ma być podejmowana.

Przede wszystkim DUP obawia się, że traktowanie Irlandii Północnej w odrębny sposób od pozostałej części Zjednoczonego Królestwa zagraża utrzymaniu obecnego statusu tej prowincji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl