Skonfiskowali tonę krajanki tytoniowej

/ robert owen wahl

  

Ponad tonę krajanki tytoniowej bez znaków akcyzy przejęli funkcjonariusze śląskiego oddziału Straży Granicznej. Nielegalny towar wiózł w samochodzie osobowym 31-latek. Grozi mu grzywna.

"Do ujawnienia nielegalnego towaru doszło w trakcie prowadzonych czynności służbowych w jednym z miast województwa śląskiego. W samochodzie funkcjonariusze ujawnili 60 worków, w których znajdowało się łącznie 1002 kilogramy krajanki tytoniowej"

- podała Straż Graniczna w przesłanej w piątek PAP informacji.

Szacunkowa wartość ujawnionego towaru to ponad 703 tys. zł. Wartość uszczupleń z tytułu należności podatkowych przekracza natomiast milion zł.

Mężczyzna, który wiózł krajankę, usłyszał już zarzut przechowywania wyrobów akcyzowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Za naruszenie przepisów kodeksu karno-skarbowego grozi mu kara grzywny.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Fala upałów w Japonii

Zdjęcie ilustracyjne / geralt; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Termometry pokazywały dziś w Japonii 30-35 stopni Celsjusza. Takie temperatury są w tym kraju czymś niezwykłym o tej porze roku. Co najmniej 460 ludzi z objawami udaru cieplnego przewieziono do szpitali

Najgoręcej było tego dnia w mieście Taketa w prefekturze Oita na wyspie Kiusiu - 35 stopni. W Tokio, Osace Nagoi i Fukuoce było  ponad 30 stopni. Meteorolodzy ostrzegają, że w wielu regionach Japonii upał utrzyma się przynajmniej do poniedziałku.

Mieszkańcom zaleca się stosowanie środków ostrożności, takich jak pamiętanie o nakryciach głowy, niewychodzenie na zewnątrz, o ile to możliwe, w godzinach najsilniejszej operacji słonecznej, przyjmowanie dużych ilości płynów itp.

Upały nie są w Japonii niczym niezwykłym, ale z reguły dopiero w środku lata. W zeszłym roku w okresie od maja do września ponad 95 tys. ludzi wymagało hospitalizacji z powodu udaru cieplnego. Ubiegłoroczna fala upałów była tak potężna, że rząd Japonii ogłosił stan klęski żywiołowej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl