Głos rodziców podczas okrągłego stołu

/ Zrzut ekranu z TVP Info

  

- Nie da się zbudować szkoły zgodnej z marzeniami społeczeństwa bez współpracy wszystkich uczestników życia szkolnego, przede wszystkim nauczycieli, uczniów i rodziców – ocenił przedstawiciel Fundacji Rodzice Szkole Wojciech Starzyński, który zabrał głos podczas obrad okrągłego stołu edukacyjnego.

Starzyński podziękował w imieniu rodziców premierowi i wszystkim organizatorom obrad okrągłego stołu. Zaznaczył, że przy stole jest wielu przedstawicieli rodziców i mocno zaznaczona jest rola rodziców w polskim systemie edukacji.

Rodzice od początku budowania III Rzeczpospolitej wnosili i wnoszą nadal znaczący wkład w tworzenie nowoczesnego systemu edukacji

 – podkreślił.

Przedstawiciel Fundacji Rodzice Szkole stwierdził, że wszyscy w Polsce, wiedzą, że nie da się zbudować nowoczesnego systemu edukacji i szkoły zgodnej z marzeniami społeczeństwa bez współpracy wszystkich uczestników życia szkolnego.

Przede wszystkim bez współpracy nauczycieli, uczniów i rodziców

– zaznaczył.

Podkreślił także rolę rodziców w ostatnich tygodniach w związku ze strajkiem nauczycieli. Jego zdaniem możliwość spotkania w atmosferze, która daje nadzieję na przyszłość, to także zasługa rodziców. Podziękował przy okazji wszystkim, którzy "docenili zagrożenia, jakie niosło ze sobą dalsze prowadzenie i przedłużanie protestów nauczycielskich".

Wyraził także przekonanie, że rodzice dzięki przepisom mają wpływ na to, co się dzieje w oświacie i mają wpływ na proces wychowawczy w szkole.

Praktyka czasem nie jest aż tak korzystna

– dodał.

Mimo tych korzystnych rozwiązań chciałbym zwrócić uwagę, że one ciągle wymagają pewnej nowelizacji

 – zaznaczył.

Zaproponował, żeby w pierwszym stoliku wyłączyć podstolik na konkretne rozmowy o roli rodziców w edukacji. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Powieszony czy uduszony? Opublikowano wyniki sekcji zwłok Epsteina - miliardera-pedofila

/ Florida Department of Law Enforcement [Public domain]

  

W piątek po południu czasu lokalnego ogłoszone zostały rezultaty autopsji zwłok Epsteina. 66-latek został znaleziony w ubiegłą sobotę martwy w celi aresztu federalnego na Manhattanie. Jeffrey Epstein przebywał tam pod zarzutem molestowania nieletnich. Groziła mu kara 45 lat więzienia.

Miliarder próbował popełnić samobójstwo dwa tygodnie temu, po czym poddany został specjalnemu nadzorowi, który miał zapobiec powtórnej próbie targnięcia się na życie. Jednak z jakiegoś powodu 6 dni przed jego śmiercią specjalny monitoring celi znanego finansisty został zniesiony.

Epstein został znaleziony martwy w celi aresztu miejskiego w minioną sobotę nad ranem.

Dr Barbara Sampson, która dokonała sekcji zwłok Epsteina, w swoim raporcie oświadczyła:

„Po dokładniej analizie podczas pełnej autopsji stwierdzam, że przyczyną śmierci więźnia było powieszenie”.

Raport zawiera wiele szczegółów, jednym z nich jest opis kości szyjnych Epsteina, które były połamane.

Spekulacje na temat tego, dlaczego i jak zginął podejrzany, trwają nadal. Dr John Torres, ekspert medyczny i komentator w stacji telewizijnej NBC, stwierdził, że złamanie tych konkretnych kości szyjnych może wskazywać na powieszenie, ale także na uduszenie.

Trwa także dochodzenie w sprawie nieprawidłowości, do których doszło w areszcie. Dwóch strażników, którzy ponoć spali na służbie, zamiast pilnować Epsteina, odsunięto od wykonywania obowiązków służbowych, a trzeciego przeniesiono do innego aresztu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl