"Każda ze stron jest przy tym stole potrzebna". Wicepremier o przyszłości polskiej edukacji

PGE Stadion Narodowy / TVP Info/print screen

  

„Rozmowa o przyszłości polskiej edukacji, o przyszłości polskiej szkoły to jest rozmowa o przyszłości naszej ojczyzny” – powiedziała podczas obrad edukacyjnego okrągłego stołu wicepremier ds. społecznych Beata Szydło.

Rozmowa, którą dziś rozpoczynamy ma wytyczyć kierunek na przyszłość. Ma pokazać, w tym szerokim gremium , kierunki w jakich powinna iść i wyzwania jakie powinna podejmować w kolejnych latach polska szkoła.
Wicepremier zaznaczyła, że „jesteśmy w trakcie dialogu ze stroną społeczną”. Te rozmowy nie były łatwe

– mówiła Beata Szydło.

Wicepremier oceniła, że mimo, że nie osiągnięto jeszcze całkowitego rozwiązania problemu, to zrobiono krok naprzód.

"Wczorajsza decyzja o zawieszeniu protestu jest dobrą decyzją. Wiem, że nie była łatwą dla organizatorów strajków. Dziękuję za tę decyzję" – mówiła.

Teraz przyszedł taki moment, kiedy trzeba ostudzić emocje, wyciszyć spory i wspólnie usiąść do stołu. Zastanowić się, w którym kierunku pójdziemy. Każda ze stron jest przy tym stole potrzebna

– powiedziała wicepremier.

Dodała, że o przyszłości oświaty, o przyszłości szkoły nie sposób rozmawiać bez nauczycieli, rodziców, nie mając przede wszystkim na myśli tego co jest istotą, czyli nauczania, czyli uczniów.

- Rozmawiamy o uczniach i pamiętamy, że to właśnie oni ze swoimi pedagogami, nauczycielami, rodzicami tworzą polską szkołę. Obowiązkiem państwa jest tworzyć jak najlepsze warunki dla rozwoju szkoły, edukacji - oceniła Beata Szydło.

Wicepremier podała, że podczas rozmów z partnerami społecznymi w CPS Dialog doszli wspólnie do wniosku, że system, który obecnie funkcjonuje wyczerpał już swoje możliwości.

Chcemy, by nauczyciele godnie zarabiali, żeby to był zawód, do którego będą aspirowali najlepsi absolwenci, który będzie dawał satysfakcję. Chcemy też, by szkoła doskonale przygotowywała naszą młodzież, by młodzi Polacy mieli równe szanse konkurowania ze swoimi rówieśnikami na całym świecie, żeby tworzyli dobrą przyszłość Polski. Jak się z tym zmierzyć, jakie podjąć wyzwania, w którym kierunku powinniśmy pójść? To są pytania, na które musimy sobie odpowiedzieć przy tym stole zapraszając do niego jeszcze tych, którzy dziś nie podjęli decyzji, aby tu wspólnie z nami być. Ja wierzę głęboko, że oni dołączą

- mówiła.

Oceniła, że nie ma takiej możliwości, by któraś ze stron nie miała swojego wkładu w przygotowanie dobrej perspektywy dla polskiej oświaty.


Udziału w okrągłym stole odmówił Związek Nauczycielstwa Polskiego i Wolny Związek Zawodowy "Solidarność – Oświata" należący do FZZ, a także Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej Oświaty (stowarzyszenie dyrektorów, wizytatorów i pracowników oświaty zajmujących się zarządzaniem oświatą)

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zła restauracja nie otrzyma odszkodowania

zdjęcie ilustracyjne / suetot CC0

  

Amerykański portal turystyczny TripAdvisor wygrał dziś proces wytoczony mu w Barcelonie przez hiszpańskiego właściciela dwóch restauracji. Przedsiębiorca twierdził, że na portalu było zbyt dużo negatywnych opinii klientów o jego placówkach.

Sąd w Barcelonie orzekł, iż właściciel restauracji Marina Beach Club oraz Panorama w Walencji nie miał prawa żądać odszkodowania od władz portalu TripAdvisor, gdyż nie doszło do ingerencji administratorów w opinie zamieszczane na jego stronie o obu lokalach.

Sędzia zaznaczył, że nie doszło do złamania prawa, ponieważ „wszystkie filtry portalu działały poprawnie”. Oczyścił też amerykański portal z zarzutu o działanie w „złej wierze”.

W orzeczeniu sędzia wskazał, że restaurator miał możliwość zgłaszania poprawek dotyczących informacji o swoich placówkach. Wskazał, iż wycofanie opinii na ich temat byłoby działaniem na niekorzyść klientów.

Właściciel obu restauracji domagał się od portalu „odszkodowania za straty moralne” w wys. 660 tys. euro. Przedsiębiorca twierdził, że opinie internautów pojawiające się na portalu osłabiły wizerunek jego lokali.

W pozwie restaurator z Walencji oskarżył władze portalu o brak kontrolowania negatywnych komentarzy na temat swoich placówek gastronomicznych, a także o uniemożliwienie mu usunięcia swoich restauracji z grona lokali ocenianych przez użytkowników strony TripAdvisor.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl