Obrady okrągłego stołu rozpoczną się o godz. 12:00 na Stadionie PGE Narodowy. Szef KPRM poinformował, że sesję plenarną, w której weźmie udział ponad 60 osób, otworzy premier Mateusz Morawiecki.

Michał Dworczyk podkreślił, że zostały zaproszone liczne środowiska zajmujące się edukacją oraz wszystkie kluby parlamentarne, centrale związkowe, nauczyciele, rodzice i przedstawiciele samorządu terytorialnego.

Tak bogaty przekrój środowisk zajmujących się oświatą jest niezbędny, żeby wypracować dobre rozwiązania, które będą fundamentem do kolejnego etapu reformy oświaty

 - dodał.

Minister Dworczyk poinformował, że obrady będą transmitowane za pośrednictwem Telewizji Polskiej, która będzie udostępniać sygnał. Takie rozwiązanie - jak mówił - było podyktowane faktem, że zarejestrowało się ponad 1000 osób, ale ze względów organizacyjnych udział w pracach weźmie ponad 60 osób.

Szef kancelarii premiera poinformował, że po szefie rządu głos zabierze wicepremier Beata Szydło i wiceszef kancelarii prezydenta Paweł Mucha, a sesja plenarna potrwa około 5-6 godzin, po czym nastąpi przerwa, a po wznowieniu rozmowy będą dotyczyły przygotowań do prac w podstolikach.

Namawiamy gorąco centrale związkowe, żeby związkowcy pojawili się na tym spotkaniu. Namawiamy koleżanki i kolegów z opozycji do tego, żeby usiedli do okrągłego stołu

 - apelował.