Nowe informacje ws. oświatowego „okrągłego stołu”. Minister zdradza szczegóły

/ By This photo was taken by Przemysław JahrAutorem zdjęcia jest Przemysław JahrWykorzystując zdjęcie proszę podać jako autora:Przemysław Jahr / Wikimedia Commons - Praca własna, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1917500

  

- Obrady okrągłego stołu w sprawie oświaty będą transmitowane, weźmie w nich udział ponad 60 osób. Obrady otworzy premier Mateusz Morawiecki - poinformował szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Michał Dworczyk.

Obrady okrągłego stołu rozpoczną się o godz. 12:00 na Stadionie PGE Narodowy. Szef KPRM poinformował, że sesję plenarną, w której weźmie udział ponad 60 osób, otworzy premier Mateusz Morawiecki.

Michał Dworczyk podkreślił, że zostały zaproszone liczne środowiska zajmujące się edukacją oraz wszystkie kluby parlamentarne, centrale związkowe, nauczyciele, rodzice i przedstawiciele samorządu terytorialnego.

Tak bogaty przekrój środowisk zajmujących się oświatą jest niezbędny, żeby wypracować dobre rozwiązania, które będą fundamentem do kolejnego etapu reformy oświaty

 - dodał.

Minister Dworczyk poinformował, że obrady będą transmitowane za pośrednictwem Telewizji Polskiej, która będzie udostępniać sygnał. Takie rozwiązanie - jak mówił - było podyktowane faktem, że zarejestrowało się ponad 1000 osób, ale ze względów organizacyjnych udział w pracach weźmie ponad 60 osób.

Szef kancelarii premiera poinformował, że po szefie rządu głos zabierze wicepremier Beata Szydło i wiceszef kancelarii prezydenta Paweł Mucha, a sesja plenarna potrwa około 5-6 godzin, po czym nastąpi przerwa, a po wznowieniu rozmowy będą dotyczyły przygotowań do prac w podstolikach.

Namawiamy gorąco centrale związkowe, żeby związkowcy pojawili się na tym spotkaniu. Namawiamy koleżanki i kolegów z opozycji do tego, żeby usiedli do okrągłego stołu

 - apelował.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zwłoki w ciężarówce. Johnson przerażony

Boris Johnson / By EU2017EE Estonian Presidency - Boris Johnson, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=62286829

  

Brytyjski premier Boris Johnson oświadczył dziś, że jest przerażony informacją o odkryciu zwłok 39 osób w kontenerze ciężarówki w parku przemysłowym w południowo-wschodniej Anglii.

"Jestem przerażony tym tragicznym incydentem w Essex. Otrzymuję na bieżąco informacje z ministerstwa spraw wewnętrznych i będziemy współpracować z policją w Essex w celu wyjaśnienia, co się stało. Moje myśli są ze wszystkimi tymi, którzy stracili życie i z ich bliskimi"

- powiedział Johnson.

[polecam:https://niezalezna.pl/294170-makabryczne-odkrycie-w-anglii-w-ciezarowce-znaleziono-ciala-blisko-40-osob]

W środę policja poinformowała, że w kontenerze ciężarówki na terenie parku przemysłowego Waterglade Industrial Park, ok. 30 km na wschód od Londynu znaleziono zwłoki 39 osób. Na razie nie wiadomo, z jakich krajów pochodziły.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl