„Wiarygodność PO”. Jeszcze kilka dni temu deklarowali, że wezmą udział w „okrągłym stole”, a teraz...

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Zdaniem szefa klubu parlamentarnego PO-KO "rząd proponuje debatę cyrkową na stadionie", a "rozmowy powinny być poważne w gronie ekspertów". Na te słowa zareagował szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Michał Dworczyk. "Nie wiem, dlaczego PO obraża rodziców, nauczycieli, samorządowców i ekspertów, którzy wezmą udział w okrągłym stole edukacyjnym" - napisał na Twitterze.

Michał Dworczyk zacytował słowa Sławomira Neumanna, który w RMF FM powiedział, że "rząd proponuje debatę cyrkową na stadionie", a "rozmowy powinny być poważne w gronie ekspertów".

Minister opublikował też skan dokumentu z 16 kwietnia skierowanego przed Świętami Wielkanocnymi do premiera Mateusza Morawieckiego, w którym szef klubu PO-KO deklarował udział w rozmowach.

W związku z propozycją przedstawioną przez wicepremier Beatę Szydło w sprawie zorganizowania "okrągłego stołu" dotyczącego polskiej oświaty wyrażam gotowość i potwierdzam udział w rozmowach przedstawicieli Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska

 - napisał wówczas Neumann.

W piśmie polityk PO zwracał uwagę, że ze względu na strajk nauczycieli, spotkanie powinno odbyć się jak najszybciej.

Poważne potraktowanie postulatów nauczycieli, w tym przyznanie odpowiednich podwyżek umożliwiłoby zakończenie protestu jeszcze przed Świętami Wielkiej Nocy

 - wskazywał.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Oto nowy szef Pentagonu. Kim jest Mark Esper?

Pentagon - zdjęcie ilustracyjne / David Mark; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Amerykański Senat zatwierdził kandydaturę Marka Espera na szefa Pentagonu. Desygnowany przez prezydenta USA Donalda Trumpa na ministra obrony Esper pełnił tę funkcję tymczasowo od czerwca.

Esper został w ubiegłym tygodniu przesłuchany i zarekomendowany przez senacką komisję sił zbrojnych. Od czerwca pełnił funkcję szefa Pentagonu tymczasowo.

Mark Esper pełnił wcześniej, od 2017 roku, funkcję sekretarza ds. sił lądowych w Pentagonie. Wcześniej był m.in. lobbystą wielkiego koncernu zbrojeniowego Raytheon Company.

W czerwcu poprzedni p.o. ministra obrony Patrick Shanahan oznajmił, że nie chce być brany pod uwagę jako szef tego resortu. Jego decyzja przedłużyła i tak już najdłuższy okres, w którym Pentagonem kieruje pełniący obowiązki.

Na czele Pentagonu Shanahan zastąpił Jamesa Mattisa, który w grudniu 2018 roku nieoczekiwanie podał się do dymisji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl