„Broniarz do dymisji!” - nauczyciele się wściekli. Nikt nie rozmawiał z nimi o zawieszeniu strajku

Sławomir Broniarz, / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Szef ZNP oświadczył dziś, że nauczyciele zawieszają swój protest. Okazuje się, że decyzja ta nie została przedyskutowana... z uczestnikami strajku. - Jesteśmy w szoku, nie zgadzamy się z tą decyzją. Prezes Broniarz musi odejść, zdradził nas. My nadal trwamy w strajku – powiedziała w rozmowie z Onet.pl Izabela Płotka, nauczycielka z VII LO w Poznaniu i przedstawicielka poznańskiego Międzyszkolnego Komitetu Strajkowego.

Od soboty 27 kwietnia Związek Nauczycielstwa Polskiego zawiesza ogólnopolski strajk, ale go nie kończy - poinformował dzisiaj przewodniczący ZNP, Sławomir Broniarz.

- Panie premierze Mateuszu Morawiecki, dajemy panu czas do września, czekamy na konkretne rozwiązania

- zwrócił się Broniarz do szefa rządu.

Co ciekawe, okazuje się, że nauczyciele sami również dowiedzieli się o przerwaniu strajku z briefingu prasowego Broniarza. 

- Jesteśmy w szoku, ale skoro strajkowaliśmy pod sztandarem ZNP, musimy dostosować się do decyzji władz związku

- powiedzieli poznańscy nauczyciele, zrzeszeni w Międzyszkolnym Komitecie Strajkowym, reporterowi RMF FM.

- Jest to dla nas szok, nie sądziliśmy, że ten strajk się tak skończy, że doprowadzimy do ustaleń ze stroną rządową, natomiast czujemy się oszukani. Nie tak to się miało skończyć, jesteśmy rozczarowani i postulaty są nadal aktualne 

- powiedział RMF FM nauczyciel historii z Poznania Jarosław Burchardt.

Przedstawiciele MKS z Poznania nie zamierzają odpuszczać. Zamierzają się spotkać w sprawie ewentualnych dalszych protestów z prezydentem miasta Jackiem Jaśkowiakiem.

- Nadal trwamy w strajku. Dostaliśmy informację dosłownie 15 minut temu, że prezes Sławomir Broniarz zawiesza strajk. Byliśmy w trakcie burzliwej dyskusji w pokoju nauczycielskim, nie mamy telewizora, ja się dowiedziałam od koleżanki, która do mnie zadzwoniła. Jesteśmy w szoku, nie zgadzamy się z tą decyzją. Prezes Broniarz musi odejść, zdradził nas

- powiedziała portalowi Onet.pl przedstawicielka poznańskiego Międzyszkolnego Komitetu Strajkowego Izabela Płotka.

Frustracja nauczycieli daje się też zauważyć we wpisach w mediach społecznościowych.

facebook.com/printscreen

facebook.com/printscreen

facebook.com/printscreen

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: onet.pl, niezależna.pl, rmf24.pl,
Tagi

Wczytuję komentarze...

Projekt ustawy ws. Brexitu wraca do Izby Gmin

zdjęcie ilustracyjne / DANIEL DIAZ; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Brytyjska Izba Lordów zaaprobowała proponowany przez rząd Borisa Johnsona projekt ustawy o porozumieniu w sprawie wystąpienia z Unii Europejskiej, ale z pięcioma wprowadzonymi poprawkami, co oznacza, że w środę wróci on do Izby Gmin.

Przyjęcie ustawy, która ma dać prawnie obowiązującą moc politycznym uzgodnieniom zawartym w umowie z UE, wynegocjowanej w połowie października 2019 roku przez rząd Johnsona, jest niezbędne do uporządkowanego brexitu w dniu 31 stycznia.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts