To o Broniarzu... „Malował na twarzy barwy wojenne, po czym de facto podkulił ogon”

Slawomir Broniarz / Fot. Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

  

Począwszy od od soboty ZNP zawiesza ogólnopolski strajk nauczycieli, ale go nie kończy - poinformował dzisiaj przewodniczący ZNP, Sławomir Broniarz. - To jest totalna klęska ZNP i osobiście Broniarza - komentuje w rozmowie z Niezalezna.pl były wiceszef Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki.

Na pytanie, czy zawieszenie strajku nauczycieli można traktować w kategoriach porażki, Ryszard Czarnecki stwierdził, że władze ZNP „poniosły totalną klęskę”.

- To jest totalna klęska ZNP i osobiście Broniarza, który malował sobie na twarzy barwy wojenne od wielu miesięcy, po czym de facto podkulił ogon i skapitulował

- powiedział europoseł PiS.

Zdaniem Ryszarda Czarneckiego w praktyce stracił Związek Nauczycielstwa Polskiego i nauczyciele, których m.in. ten związek reprezentuje.

- Stracili wizerunkowo. Podwyżki, którą postulowali nie uzyskali. Wyszli na tych, którym nie wiadomo o co chodzi, bo się obrażają i nie przystępują do okrągłego stołu

- ocenił polityk.

- [Sławomir Broniarz-red.]  nastawił przeciwko nauczycielom sporą część społeczeństwa, a deklaracja o zawieszeniu strajku pokazuje po prostu, że Broniarz sam się zakiwał na śmierć

- dodał.

Na pytanie, czy kontynuacja zawieszonego dziś strajku we wrześniu może przynieść z punktu widzenia Sławomira Broniarza jakiś wymierny efekt, Ryszard Czarnecki wskazał, że strajk cieszył się początkowo poparciem, które potem gwałtownie spadło.

- Próba odgrzewania starych kotletów we wrześniu, to będzie farsa. Jest tak, że nie można dwa razy wchodzić do tej samej rzeki, zwłaszcza, że jest w tej chwili poczucie, że szkoła przegrała, że rząd negocjując bardzo mądrze, pokazując dobrą wolę, rozegrał to w sensie taktyczno-politycznym bardzo dobrze

- podkreślił Czarnecki.

Zdaniem byłego wiceszefa Parlamentu Europejskiego widoczna gołym okiem synchronizacja działań ZNP i totalnej opozycji bardzo zaszkodziła protestowi.

- To zaszkodziło bardzo. Stąd Broniarz w ostatnim czasie zaczął podkreślać, że nie ma żadnych związków ze Schetyną. Ale było już za późno. [Sławomir Broniarz-red.] to jest człowiek , który ma duże emocje polityczne. To są emocje bardzo niechętne obozowi niepodległościowemu i prawicy

- ocenił polityk PiS.

Europoseł podkreślił, że obecna postawa Sławomira Broniarza może wynikać z politycznego wyboru, którego dokonał przed laty.

- Jak ja się w 1981 roku zapisywałem do NZS-u, to pan Broniarz zapisał się do ZNP. To jest wybór pomiędzy dwoma drogami. To jest człowiek, który występował na manifestacjach KOD-u, który przychodził na różne partyjne konwentykle Platformy. Człowiek, który czuje się politykiem”

- wskazał, dodając, że aktywność Broniarza daje mu wsparcie opozycji, ale osłabia jego wiarygodność. – I myślę, że to przesądziło o jego klęsce, bo to jest klęska – podsumował Czarnecki.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

"Nienarodzone dzieci nigdy nie miały silniejszego obrońcy w Białym Domu". Trump przechodzi do historii!

Donald Trump / Twitter/@Reuters

  

Chrońcie prawo każdego dziecka, urodzonego i nienarodzonego, do wypełnienia swojego życia – daru od Boga - mówił prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump podczas waszyngtońskiego Marszu dla Życia. Przywódca USA podkreślił, że  jest zwolennikiem „prawa do życia”, a „dzieci są cennym i świętym darem od Boga”.

W piątek w stolicy Stanów Zjednoczonych odbyła się 47. edycja Marszu dla Życia, w którym uczestniczyły setki tysięcy osób popierających ochronę życia od poczęcia. Tegoroczna manifestacja przejdzie do historii. To za sprawą obecności amerykańskiego prezydenta - nigdy wcześniej głowa państwa nie stawiła się na tej inicjatywie.

Podczas wystąpienia, Trump wyraził zadowolenie z obecności na manifestacji. Zadeklarował, że jego poglądy są „pro-life”.

Nienarodzone dzieci nigdy nie miały silniejszego obrońcy w Białym Domu

- mówił prezydent USA.

Dziękując za zaproszenie, podkreślił, że wszystkie „matki są bohaterami”, a zwolennicy ochrony życia „sprawiają, że misją naszego życia jest szerzenie łaski Bożej”. Prosił, aby każdy z uczestników Marszu zawsze bronił życia od poczęcia.

Chrońcie prawo każdego dziecka, urodzonego i nienarodzonego, do wypełnienia swojego życia – daru od Boga. Młodzi ludzie są sercem Marszu, a to wasze pokolenie czyni Amerykę prorodzinnym narodem

- mówił dalej.

Podkreślił też istotę walki w obronie życia. „Wszyscy dzisiaj rozumiemy odwieczną prawdę: każde dziecko jest cennym i świętym darem od Boga. (…). Razem musimy pielęgnować i bronić świętości i godności ludzkiego życia. Kiedy trzymam w rękach noworodka, wiem jak bezgraniczną miłość niesie w rodzinie” - mówił.  

Zapewnił, że jego administracja nadal będzie bronić życia i prawa do sprzeciwu wobec aborcji. „Razem jesteśmy głosem dla pozbawionych głosu” - kontynuował.

Za prezydentury Donalda Trumpa przywrócono i rozszerzono zakaz finansowego wspierania zagranicznych organizacji, zaangażowanych w promocję aborcji. Na mocy tej decyzji, potężnych funduszy pozbawiono m.in. znaną klinikę aborcyjną Planned Parenthood. Trump uchylił też przepisy uchwalone za czasów poprzedniego prezydenta Baracka Obamy. Te umożliwiały poszczególnym stanom wsparcie tego typu organizacji. Zakazał również zmuszania do współfinansowania aborcji z planów ubezpieczenia zdrowotnego.

Prezydent Donald Trump wyznaczył też 22 stycznia „Narodowym Dniem Świętości Ludzkiego Życia”.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: LifeSiteNews.com, foxnews.com, Twitter
Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts