Wiceszef ZNP: „Nie dostaliśmy zaproszenia na obrady okrągłego stołu”. O tym liście już zapomniał?

Krzysztof Baszczyński / fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Wiceprezes ZNP, Krzysztof Baszczyński, powiedział dzisiaj w TOK FM, że przedstawiciele związku nie wezmą udziału w planowanych na piątek obradach okrągłego stołu dotyczącego edukacji w Polsce. - Nie wybieramy się (tam) przede wszystkim dlatego, że nie dostaliśmy zaproszenia - stwierdził. Tymczasem szef Kancelarii Premiera, Michał Dworczyk, przedstawił na Twitterze pewne dokumenty. - Brak przyzwoitości... - skwitował.

Dzisiaj w TOK FM Krzysztof Baszczyński tłumaczył, dlaczego przedstawiciele kierownictwa Związku Nauczycielstwa Polskiego nie pojawią się na zaplanowanych na piątek obradach okrągłego stołu w sprawie oświaty.

- Nie wybieramy się tam przede wszystkim dlatego, że nie dostaliśmy zaproszenia (...). To jest istotne, choć ważniejszą sprawą jest na pewno fakt, że nie o taki okrągły stół nam chodziło (...). To jest farsa (...). Ten okrągły stół niczego nie rozwiąże, bo nie może rozwiązać

- mówił Baszczyński.

Tymczasem Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera, postanowił upublicznić na Twitterze pewien dokument, a mianowicie - skierowane przez premiera Morawieckiego do szefa ZNP zaproszenie na obrady okrągłego stołu.

- To jak inaczej niż przez dialog wypracować porozumienie? Zaproszenia do ZNP w załączniku. Ponadto wysłany mail. Brak przyzwoitości...

- skwitował we wpisie Dworczyk.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Twitter, PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Prof. Legutko nie przebiera w słowach. Ostro dostało się ustępującej Komisji Europejskiej!

na zdjęciu Frans Timmermans i Jean-Claude Juncker / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska i Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska

  

W europarlamencie żywiołowo dyskutowano wokół podsumowania dokonań ustępującej Komisji Europejskiej pod przewodnictwem Jean-Calaude'a Junckera. Wypowiadający się w imieniu grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów europoseł PiS prof. Ryszard Legutko nie zostawił na unijnych komisarzach kończących swoją kadencję suchej nitki.

Legutko zwrócił uwagę, że odchodzącej Komisji Europejskiej można przypisać co prawda kilka zasług.

Podjęto wysiłki na rzecz większej integracji jednolitego rynku, zwiększenia pewności dostaw energii albo inwestycji w gospodarkę.
- powiedział przewodniczący EKR i docenił też plan na rzecz wzmocnienia małych i średnich gospodarstw.
 
Po chwili jednak eurodeputowany PiS zwrócił uwagę, że kadencja Jean-Calaude'a Junckera cechowała się licznymi rozczarowaniami.

Tracimy jedno z największych i najbardziej wpływowych państw członkowskich. To historyczne rozczarowanie.
- oświadczył prof. Legutko.

Polityk odniósł się do bezrefleksyjności Komisji Europejskiej w związku z brexitem.

Oczekiwałem, że taka refleksja nastąpi przed brexitem, a nie kiedy już praktycznie stał się faktem.
- powiedział.
 
Polski polityk stwierdził także, że niestety zamiast potrzebnych analiz, prowadzona jest polityka pogłębiania różnic.

Dostrzegano łamanie prawa w niektórych państwach członkowskich, mimo że nie były one łamane. Jednocześnie Komisja Europejska udawała, że nie widzi karygodnego łamania praw w tych krajach, które rzeczywiście się tego dopuszczały.
- punktował prof. Legutko.

Jako jeden z przejawów braku chęci współpracy z częścią demokratycznie wybranych rządów państw członkowskich przewodniczący EKR wskazał kwestię migracji.

Traktaty wskazują że sprawy migracji pozostają w gestii państw członkowskich. Pomimo tego, narzucono zasady, których kraje w ogóle nie chciały.
- podkreślił.

Eurodeputowany PiS ocenił, że „tak bezwzględna arogancja musiała doprowadzić do podwójnych standardów”.

UE miała służyć zbliżaniu krajów i obywateli, jednak z przykrością muszę stwierdzić, że aktualnie ustępująca Komisja była pierwszą, która oddaliła kraje i obywateli od siebie.
- skwitował polityk.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, EKR

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl