Areszt dla członków grupy przestępczej. Wyłudzili znacznej wartości mienie

Zdjęcie ilustracyjne / policja.pl

  

Udział w zorganizowanej grupie przestępczej, wyłudzenie mienia znacznej wartości oraz nielegalne wprowadzanie do obrotu towarów z podrobionym znakiem towarowym zarzuciła trzem osobom poznańska prokuratura regionalna. Dwie osoby trafiły do aresztu.

Prokuratura Regionalna w Poznaniu poinformowała, że nadzoruje śledztwo dotyczące działania zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie mieli wyłudzać mienie znacznej wartości poprzez posługiwanie się nierzetelnymi oraz poświadczającymi nieprawdę dokumentami przy zawieraniu umów leasingu na nieistniejące lub zużyte maszyny i urządzenia.

Według śledczych członkowie grupy wprowadzali też do obrotu towary oznaczone podrobionym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie mieli prawa używać. Chodzi o wyprodukowanie i wprowadzenie do obrotu napoju energetycznego.

Prokuratura podała, że w trakcie działań wykonywanych przez funkcjonariuszy Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji w Gorzowie Wielkopolskim Wydział Zamiejscowy w Zielonej Górze zatrzymano dwie osoby, zaś jeden z podejrzanych doprowadzony został z Aresztu Śledczego w Zielonej Górze, gdzie był osadzony w związku ze stosowaniem tymczasowego aresztowania w innej sprawie.

Wobec dwóch podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania, wobec jednego - dozór policji oraz zakaz opuszczania kraju połączony z zakazem wydania paszportu.

Podejrzanym grozi kara do 10 lat więzienia. Prokuratura podała, że sprawa ma charakter rozwojowy, w jej toku nie są wykluczone dalsze zatrzymania. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Dramatyczny apel biskupów Ameryki Łacińskiej: To zagraża przyszłości całej planety!

zdjęcie ilustracyjne / Yolanda Coervers; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Katoliccy biskupi Ameryki Łacińskiej zgromadzeni w stolicy Peru, Limie, wezwali rządy Brazylii i Boliwii oraz całą wspólnotę międzynarodową do „podjęcia poważnych środków w celu ratowania płuc świata - płonących od dwóch tygodni lasów Amazonii”.

To, co dzieje się w Amazonii, nie jest tylko sprawą lokalną, lecz wydarzeniem o globalnym zasięgu. Gdy cierpi Amazonia, cierpi cały świat.
- ostrzegli członkowie Episkopatu Ameryki Łacińskiej (CELAM) w dramatycznym apelu zatytułowanym „Podnosimy głos w sprawie Amazonii”.
 
Biskupi zacytowali słowa papieża Franciszka, który w 2013 roku rozpoczynając swój pontyfikat wzywał w homilii wszystkich ludzi dobrej woli do ochrony dzieła Stwórcy, jakim jest Ziemia.
 
Purpuraci Ameryki Łacińskiej i Karaibów wyrazili na spotkaniu w Limie zaniepokojenie rozmiarami tragedii, jaką stały się „straszliwe pożary niszczące wielką część flory i fauny na Alasce, Grenlandii, Syberii, Wyspach Kanaryjskich, a w szczególny sposób w Amazonii”.
 
Przestrzegają w związku z tą klęską, że pożary obecnie nie tylko pustoszą Amazonię, ale „zagrażają także przyszłości całej planety”.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl