Areszt dla członków grupy przestępczej. Wyłudzili znacznej wartości mienie

Zdjęcie ilustracyjne / policja.pl

  

Udział w zorganizowanej grupie przestępczej, wyłudzenie mienia znacznej wartości oraz nielegalne wprowadzanie do obrotu towarów z podrobionym znakiem towarowym zarzuciła trzem osobom poznańska prokuratura regionalna. Dwie osoby trafiły do aresztu.

Prokuratura Regionalna w Poznaniu poinformowała, że nadzoruje śledztwo dotyczące działania zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie mieli wyłudzać mienie znacznej wartości poprzez posługiwanie się nierzetelnymi oraz poświadczającymi nieprawdę dokumentami przy zawieraniu umów leasingu na nieistniejące lub zużyte maszyny i urządzenia.

Według śledczych członkowie grupy wprowadzali też do obrotu towary oznaczone podrobionym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie mieli prawa używać. Chodzi o wyprodukowanie i wprowadzenie do obrotu napoju energetycznego.

Prokuratura podała, że w trakcie działań wykonywanych przez funkcjonariuszy Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji w Gorzowie Wielkopolskim Wydział Zamiejscowy w Zielonej Górze zatrzymano dwie osoby, zaś jeden z podejrzanych doprowadzony został z Aresztu Śledczego w Zielonej Górze, gdzie był osadzony w związku ze stosowaniem tymczasowego aresztowania w innej sprawie.

Wobec dwóch podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania, wobec jednego - dozór policji oraz zakaz opuszczania kraju połączony z zakazem wydania paszportu.

Podejrzanym grozi kara do 10 lat więzienia. Prokuratura podała, że sprawa ma charakter rozwojowy, w jej toku nie są wykluczone dalsze zatrzymania. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

W Wilnie zwyciężył PiS

/ Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

  

Obywatele RP biorący udział w Wilnie w wyborach do PE najwięcej głosów oddali na Prawo i Sprawiedliwość – 105. Drugie miejsce zajęła Koalicja Europejska – 88 głosów, trzecie – Komitet Wyborczy Wiosna - 33 głosy.

15 głosów w Wilnie uzyskała Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy, 11 – Lewica Razem, 5 - Kukiz'15 i 4 głosy – Polska Fair Play Bezpartyjni Gwiazdowski.

Przewodniczący Obwodowej Komisji Wyborczej nr 88 w Wilnie Marcin Sokalski poinformował, że głosowanie, które odbywało się w ambasadzie polskiej, przebiegało sprawnie, bez zakłóceń.

Zawczasu udział w wyborach w Wilnie zgłosiło 170 obywateli Polski. Z możliwości głosowania korzystali też polscy turyści i pielgrzymi, którzy odebrali zaświadczenia o prawie głosu za granicą

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl