Zaostrza się kryzys na granicy USA z Meksykiem

Donald Trump / twitter.com/whitehouse

  

Prezydent USA Donald Trump oświadczył, że wyśle więcej oddziałów armii na granicę USA z Meksykiem. Decyzja Trumpa związana jest nie tylko z narastająca liczbą nielegalnych imigrantów na granicy z USA, ale także z wczorajszym incydentem. Relacja Małgorzaty Schulz z pustyni w Newadzie.

Żołnierze meksykańscy zatrzymali przedstawicieli amerykańskiej armii i odebrali im broń. Pentagon wszczął dochodzenie w sprawie tego wydarzenia. Jednostka dochodzeniowa próbuje ustalić, czy żołnierze meksykańscy zrobili to po stronie USA czy byli jeszcze na terenie Meksyku.

Kryzys na granicy z Meksykiem uległ zaostrzeniu – jest to nie tylko zagrożenie dla bezpieczeństwa Ameryki ale także kryzys humanitarny.

Do punktów granicznych w Kalifornii, Teksasie i Arizonie codziennie docierają setki kobiet i mężczyzn w różnym wieku, ale szczególny problem dotyczy dzieci często bez rodziców czy nawet opiekunów.

Obecnie są to w większości uchodźcy nie z Meksyku, ale z Ameryki Środkowej, z krajów takich, jak Honduras - większość z nich ubiega się o azyl polityczny.

Pośród tych, którzy mają szanse na otrzymanie pozwolenia na pozostanie w USA jest wiele osób, które były wcześniej deportowane. Są też przestępcy oraz przemytnicy broni i narkotyków, ta grupa stanowi największe zagrożenie dla bezpieczeństwa USA.

Napływ nowej fali imigrantów spowodowany jest zaostrzaniem się konfliktu w Ameryce środkowej szczególnie w Hondurasie, skąd setki tysięcy ludzi próbuje przedostać się przez Meksyk do USA. Prezydent Trump zagroził Andresowi Manuelowi Lopezowi, prezydentowi Meksyku, że jeżeli ten nie powstrzyma nielegalnej emigracji, granica będzie zamknięta.

Jak podkreśliła dzisiaj doradczyni prezydenta Donlada Trumpa przy Białym Domu Kellyanne Conway

„Prezydent ponownie wyjaśnia, że będzie wykorzystywał wszystkie dane mu środki do zatrzymania kryzysu na granicy”
- oznajmiła Conway.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Znaleziono zwłoki kobiety w zaawansowanej ciąży. Do zabójstwa przyznał się... jej mąż

zdjęcie ilustracyjne, / policja.pl,

  

Zarzut morderstwa ze szczególnym okrucieństwem 33-letniej bielszczanki w szóstym miesiącu ciąży usłyszał jej mąż. Mężczyzna przyznał się do zabójstwa – dowiedziała się Polska Agencja Prasowa od rzeczniczki bielskiej prokuratury okręgowej Agnieszki Michulec. Prokuratura nie podaje jeszcze żadnych szczegółów tej sprawy. Mężczyźnie grozi dożywocie.

„Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty, w tym jeden – zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Przyznał się do popełnienia tego czynu. Przed godziną 18 złożyliśmy wniosek do sądu rejonowego w Bielsku-Białej o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Posiedzenie odbędzie się w poniedziałek rano”

– powiedziała prokurator Michulec.

Prokuratura nie podała szczegółów. Wiadomo jedynie, że mężczyzna był funkcjonariuszem bielskiej Straży Miejskiej. Podejrzanemu grozi dożywocie.

Sprawą zajmuje się prokuratura rejonowa Bielsko-Biała Północ.

33-letnia bielszczanka zaginęła w piątek. Wyszła z domu do lekarza i ślad się urwał. Wszczęto poszukiwania. Rzecznik bielskiej policji asp. szt. Roman Szybiak poinformował, że jej ciało zostało znalezione w sobotę na terenie województwa śląskiego, poza powiatem bielskim.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl