Szalona radość łódzkich nauczycieli. Bo... nie sklasyfikują uczniów. Zobacz WIDEO

Zdjęcie ilustracyjne / screen z twitter.com/HornedDuckie

  

Niebywała wręcz radość zapanowała dziś wśród łódzkich nauczycieli. Wszystko dlatego, że postanowili oni utrudnić młodzieży zdanie egzaminów maturalnych i nie będą klasyfikować uczniów. Kiedy ogłoszono tę decyzję... Zobaczcie i oceńcie sami to zachowanie.

W większości szkół ponadgimnazjalnych w Łodzi nie odbędą się rady klasyfikacyjne maturzystów. Poinformowali o tym dziś przedstawiciele rad pedagogicznych komitetów strajkowych łódzkich szkół ponadgimnazjalnych. Dodali, że 90 procent strajkujących w mieście szkół wyraziło wolę kontynuowania strajku.

"Decyzją większości: Łódź strajkuje, nie klasyfikuje"

- usłyszeli wszyscy zgromadzeni.

Po czym w sali wybuchła... szalona radość. Nauczyciele klaskali, krzyczeli, wstawali z miejsc i skandowali hasło "Łódź strajkuje, nie klasyfikuje". Maturzyści do końca liczyli, że nauczyciele staną jednak po ich stronie. Ale nie - oni cieszą się, bo uczniowie nie mogą na nich liczyć przed egzaminem dojrzałości.

Rękę do maturzystów wyciągnął rząd. W szkołach, w których rady pedagogiczne nie podejmą decyzji o klasyfikacji, będzie to mógł zrobić sam dyrektor szkoły. Jeżeli dyrektor również nie będzie chciał podjąć decyzji, zrobi to organ prowadzący szkołę.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Dramatyczny apel biskupów Ameryki Łacińskiej: To zagraża przyszłości całej planety!

zdjęcie ilustracyjne / Yolanda Coervers; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Katoliccy biskupi Ameryki Łacińskiej zgromadzeni w stolicy Peru, Limie, wezwali rządy Brazylii i Boliwii oraz całą wspólnotę międzynarodową do „podjęcia poważnych środków w celu ratowania płuc świata - płonących od dwóch tygodni lasów Amazonii”.

To, co dzieje się w Amazonii, nie jest tylko sprawą lokalną, lecz wydarzeniem o globalnym zasięgu. Gdy cierpi Amazonia, cierpi cały świat.
- ostrzegli członkowie Episkopatu Ameryki Łacińskiej (CELAM) w dramatycznym apelu zatytułowanym „Podnosimy głos w sprawie Amazonii”.
 
Biskupi zacytowali słowa papieża Franciszka, który w 2013 roku rozpoczynając swój pontyfikat wzywał w homilii wszystkich ludzi dobrej woli do ochrony dzieła Stwórcy, jakim jest Ziemia.
 
Purpuraci Ameryki Łacińskiej i Karaibów wyrazili na spotkaniu w Limie zaniepokojenie rozmiarami tragedii, jaką stały się „straszliwe pożary niszczące wielką część flory i fauny na Alasce, Grenlandii, Syberii, Wyspach Kanaryjskich, a w szczególny sposób w Amazonii”.
 
Przestrzegają w związku z tą klęską, że pożary obecnie nie tylko pustoszą Amazonię, ale „zagrażają także przyszłości całej planety”.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl