Szalona radość łódzkich nauczycieli. Bo... nie sklasyfikują uczniów. Zobacz WIDEO

Zdjęcie ilustracyjne / screen z twitter.com/HornedDuckie

  

Niebywała wręcz radość zapanowała dziś wśród łódzkich nauczycieli. Wszystko dlatego, że postanowili oni utrudnić młodzieży zdanie egzaminów maturalnych i nie będą klasyfikować uczniów. Kiedy ogłoszono tę decyzję... Zobaczcie i oceńcie sami to zachowanie.

W większości szkół ponadgimnazjalnych w Łodzi nie odbędą się rady klasyfikacyjne maturzystów. Poinformowali o tym dziś przedstawiciele rad pedagogicznych komitetów strajkowych łódzkich szkół ponadgimnazjalnych. Dodali, że 90 procent strajkujących w mieście szkół wyraziło wolę kontynuowania strajku.

"Decyzją większości: Łódź strajkuje, nie klasyfikuje"

- usłyszeli wszyscy zgromadzeni.

Po czym w sali wybuchła... szalona radość. Nauczyciele klaskali, krzyczeli, wstawali z miejsc i skandowali hasło "Łódź strajkuje, nie klasyfikuje". Maturzyści do końca liczyli, że nauczyciele staną jednak po ich stronie. Ale nie - oni cieszą się, bo uczniowie nie mogą na nich liczyć przed egzaminem dojrzałości.

Rękę do maturzystów wyciągnął rząd. W szkołach, w których rady pedagogiczne nie podejmą decyzji o klasyfikacji, będzie to mógł zrobić sam dyrektor szkoły. Jeżeli dyrektor również nie będzie chciał podjąć decyzji, zrobi to organ prowadzący szkołę.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

W Wilnie zwyciężył PiS

/ Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

  

Obywatele RP biorący udział w Wilnie w wyborach do PE najwięcej głosów oddali na Prawo i Sprawiedliwość – 105. Drugie miejsce zajęła Koalicja Europejska – 88 głosów, trzecie – Komitet Wyborczy Wiosna - 33 głosy.

15 głosów w Wilnie uzyskała Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy, 11 – Lewica Razem, 5 - Kukiz'15 i 4 głosy – Polska Fair Play Bezpartyjni Gwiazdowski.

Przewodniczący Obwodowej Komisji Wyborczej nr 88 w Wilnie Marcin Sokalski poinformował, że głosowanie, które odbywało się w ambasadzie polskiej, przebiegało sprawnie, bez zakłóceń.

Zawczasu udział w wyborach w Wilnie zgłosiło 170 obywateli Polski. Z możliwości głosowania korzystali też polscy turyści i pielgrzymi, którzy odebrali zaświadczenia o prawie głosu za granicą

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl