Mniejszość niemiecka dokonała wyboru

zdjęcie ilustracyjne / hpgruesen CC0

  

Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim oficjalnie poparło kandydata Koalicji Europejskiej Andrzeja Bułę w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Buła jest marszałkiem województwa opolskiego i szefem PO w tym regionie.

Podczas konferencji prasowej w siedzibie TSKN jego przewodniczący Rafał Bartek poinformował, że chociaż środowisko mniejszości niemieckiej nie wystawiło swojego kandydata w wyborach do Parlamentu Europejskiego, to po raz pierwszy TSKN oficjalnie udzieli poparcia politykowi innego ugrupowania. Tym kandydatem jest marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła, który startuje z list Koalicji Europejskiej w okręgu dolnośląsko-opolskim.

- Tematyka mniejszości w Parlamencie Europejskim nie jest dziś w głównym nurcie, więc dobrze mieć parlamentarzystów wyczulonych na te tematy - zaznaczył Bartek. Jak dodał, Buła był jedynym politykiem startującym do PE, który wyraził zainteresowanie rozmową ze środowiskiem mniejszości niemieckiej.

Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim liczy, że po wejściu do PE Andrzej Buła będzie wspierał inicjatywy na rzecz ustanowienia równych praw dla mniejszości narodowych i etnicznych we wszystkich państwach UE. Ze swej strony Buła zapewnił, że po otrzymaniu mandatu europosła w swoim biurze znajdzie miejsce dla osoby zajmującej się problematyką mniejszości narodowych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Fala upałów w Japonii

Zdjęcie ilustracyjne / geralt; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Termometry pokazywały dziś w Japonii 30-35 stopni Celsjusza. Takie temperatury są w tym kraju czymś niezwykłym o tej porze roku. Co najmniej 460 ludzi z objawami udaru cieplnego przewieziono do szpitali

Najgoręcej było tego dnia w mieście Taketa w prefekturze Oita na wyspie Kiusiu - 35 stopni. W Tokio, Osace Nagoi i Fukuoce było  ponad 30 stopni. Meteorolodzy ostrzegają, że w wielu regionach Japonii upał utrzyma się przynajmniej do poniedziałku.

Mieszkańcom zaleca się stosowanie środków ostrożności, takich jak pamiętanie o nakryciach głowy, niewychodzenie na zewnątrz, o ile to możliwe, w godzinach najsilniejszej operacji słonecznej, przyjmowanie dużych ilości płynów itp.

Upały nie są w Japonii niczym niezwykłym, ale z reguły dopiero w środku lata. W zeszłym roku w okresie od maja do września ponad 95 tys. ludzi wymagało hospitalizacji z powodu udaru cieplnego. Ubiegłoroczna fala upałów była tak potężna, że rząd Japonii ogłosił stan klęski żywiołowej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl