Okrągły stół edukacyjny już w piątek

zdjęcie ilustracyjne / Aymanejed CC0

  

Przy okrągłym stole edukacyjnym, który rozpocznie się w piątek o 12.00 na PGE Stadionie Narodowym zasiądzie ok. 80 osób – poinformował dziś szef KPRM Michał Dworczyk.

- Okrągły stół edukacyjny rozpocznie się w najbliższy piątek o godz. 12.00. Będzie to ogólnonarodowa debata nad przyszłością polskiej edukacji. Co jest celem tego okrągłego stołu, bo pojawiły się w przestrzeni publicznej pytania, po co jest właściwie to spotkanie. Otóż (...) celem jest wypracowanie założeń do zmian z systemie edukacji w ramach kolejnego etapu reformy oświatowej. Dlaczego kolejnego etapu? Dlatego, że w roku 2015 Prawo i Sprawiedliwość szło do wyborów, mówiąc o przeprowadzeniu zmian w oświacie. Po pierwsze chodziło o likwidację gimnazjów, to się właśnie wydarzyło, po drugie chodziło o danie wyboru rodzicom: czy dzieci wysyłać do szkoły w wieku 6 czy 7 lat. Oba te elementy reformy zostały przeprowadzone. Dzisiaj czeka nas kolejne wyzwanie: dalsze poważne reformowanie systemu oświatowego. Do tego chcemy stworzyć jak najszersze forum reprezentatywnych środowisk, które mogą dyskutować na temat oświaty

– powiedział Dworczyk.

Powiedział, że spotkanie odbędzie się w salach konferencyjnych stadionu. Weźmie w nim udział około 80 osób. - Podzieliliśmy tych uczestników na środowiska, które uważamy, że muszą być w ogólnopolskiej debacie na temat przyszłości oświaty w Polsce reprezentowane: po pierwsze nauczyciele. Zaproszenie zostało wystosowane do wszystkich związków [zawodowych], do 3 największych central związkowych, do stowarzyszenia pedagogów i do 5 nauczycieli, którzy mogą zgłosić się dzisiaj za pośrednictwem strony MEN, (...) dziś do 20.00 – tłumaczył Dworczyk.

Przy okrągłym stole zasiądą też „przedstawiciele organów prowadzących szkoły, organizacje zrzeszające samorządy: Związek Miast Polskich, Związek Gmin Wiejskich, Związek Powiatów Polskich, Związek Samorządów Polskich, Krajowe Forum Oświaty Niepublicznej i Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich, bo te podmioty prowadzą najwięcej szkół spośród tych, które w Polsce funkcjonują. Kolejną kategorią są politycy. Zaproszenie zostało wysłane do przewodniczących sejmowej komisji edukacji i nauki, przewodniczącego senackiej komisji edukacji i sportu, czyli Sejm, Senat i kluby parlamentarne Prawa i Sprawiedliwości, Platformy Obywatelskiej, PSL, Kukiz '15 i Nowoczesnej. (...) Zaproszenie zostało też skierowane do pana prezydenta. Trzeba powiedzieć o organizacjach rodziców i dzieci: wybraliśmy organizacje najbardziej aktywne w przestrzeni oświatowej, które znajdują się na liście prowadzonej przy ministrze edukacji narodowej(..), do tego naukowcy, eksperci, organizacje pozarządowe, przedstawiciele samorządów i stowarzyszeń, zaproszenie zostało skierowane do przewodniczącej Rady Dialogu Społecznego i do rzecznika praw dziecka”.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Powieszony czy uduszony? Opublikowano wyniki sekcji zwłok Epsteina - miliardera-pedofila

/ Florida Department of Law Enforcement [Public domain]

  

W piątek po południu czasu lokalnego ogłoszone zostały rezultaty autopsji zwłok Epsteina. 66-latek został znaleziony w ubiegłą sobotę martwy w celi aresztu federalnego na Manhattanie. Jeffrey Epstein przebywał tam pod zarzutem molestowania nieletnich. Groziła mu kara 45 lat więzienia.

Miliarder próbował popełnić samobójstwo dwa tygodnie temu, po czym poddany został specjalnemu nadzorowi, który miał zapobiec powtórnej próbie targnięcia się na życie. Jednak z jakiegoś powodu 6 dni przed jego śmiercią specjalny monitoring celi znanego finansisty został zniesiony.

Epstein został znaleziony martwy w celi aresztu miejskiego w minioną sobotę nad ranem.

Dr Barbara Sampson, która dokonała sekcji zwłok Epsteina, w swoim raporcie oświadczyła:

„Po dokładniej analizie podczas pełnej autopsji stwierdzam, że przyczyną śmierci więźnia było powieszenie”.

Raport zawiera wiele szczegółów, jednym z nich jest opis kości szyjnych Epsteina, które były połamane.

Spekulacje na temat tego, dlaczego i jak zginął podejrzany, trwają nadal. Dr John Torres, ekspert medyczny i komentator w stacji telewizijnej NBC, stwierdził, że złamanie tych konkretnych kości szyjnych może wskazywać na powieszenie, ale także na uduszenie.

Trwa także dochodzenie w sprawie nieprawidłowości, do których doszło w areszcie. Dwóch strażników, którzy ponoć spali na służbie, zamiast pilnować Epsteina, odsunięto od wykonywania obowiązków służbowych, a trzeciego przeniesiono do innego aresztu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl