Upadły mity na temat Ukrainy

  

Serial stał się rzeczywistością. Wołodymyr Zełenski, komik, aktor i producent związany z telewizją oligarchy Ihora Kołomojskiego, zostaje prezydentem Ukrainy. Głosowanie przez tak wielu Ukraińców (prawie 3/4 wyborców!) na polityka (?), który gra w serialu prezydenta idealnego, to wyraz desperackiej potrzeby zmiany.

Tak czy inaczej, ukraińską politykę po erze Petra Poroszenki takowe czekają. Zwłaszcza że już jesienią wybory parlamentarne. Ale nie wiadomo jeszcze, jakie to będą zmiany, bo sam Zełenski unikał wywiadów, debat, skąpo przedstawiał swoich współpracowników. Jedno natomiast jest jasne: widać, jak kłamliwe i oderwane od rzeczywistości były narracja i propaganda (płynące głównie z Rosji, ale nie tylko) o „faszystowskiej”, „nazistowskiej”, „banderowskiej” Ukrainie, skoro ponad 70 proc. poparcia w wyborach prezydenckich dostaje polityk mówiący zwykle po rosyjsku i nieukrywający żydowskiego pochodzenia. Pojawia się jednocześnie propaganda o niedemokratycznej „juncie kijowskiej”. Co to za „junta”, która przeprowadza prawdziwie wolne wybory, po czym je przegrywa?

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts