To była jedna z najważniejszych obietnic Prawa i Sprawiedliwości. "Zrobiono na tym polu bardzo dużo"

Zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego Polski jest jednym z kluczowych elementów programu PiS - napisał prezes partii Jarosław Kaczyński w liście skierowanym do uczestników uroczystości podpisania umowy o dofinansowanie projektu „Rozbudowa Funkcjonalności Terminalu LNG w Świnoujściu”.

Terminal LNG im. Lecha Kaczyńskiego
fot. Igor Smirnow/Gazeta Polska

Według Jarosława Kaczyńskiego, rząd premiera Mateusza Morawieckiego konsekwentnie spełnia obietnice złożone Polakom przez obóz Zjednoczonej Prawicy.

- Dywersyfikacja dostaw jest jednym z najistotniejszych elementów w tej strategii

 - wskazał.

W ocenie Jarosława Kaczyńskiego, PiS na tym polu zrobiło bardzo dużo i podejmuje w tym kierunku kolejne niezwykle ważne zadania.

Ambitny program rozbudowy gazoportu, postawienie trzeciego zbiornika LNG i drugiego nabrzeża, a także zwiększenie mocy regazyfikacyjnej oraz przeładunkowej terminalu jest właśnie jednym z nich

- przekonywał.

Jak przypomniał, w styczniu można było świętować "mały jubileusz", czyli odebranie 50. dostawy skroplonego gazu ziemnego.

- Korzystając z okazji pragnę wyrazić wdzięczność wszystkim osobom, instytucjom i podmiotom gospodarczym za podejmowane starania i za codzienną trudną i żmudną pracę

 - podkreślił Kaczyński.

Podziękował za wszystko, co - jak napisał - "wniosło i wnosi wkład do tego szlachetnego dzieła, jakim jest zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego Rzeczpospolitej", a także za zaangażowanie na rzecz pomyślności ojczyzny.

List prezesa PiS odczytał szef MSWiA Joachim Brudziński.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Jarosław Kaczyński #Świnoujście #gazoport #terminal LNG

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo