Sejm zajmie się rozszerzeniem programu "Rodzina 500+"

Zdjęcie ilustracyjne / By Autor nie został podany w rozpoznawalny automatycznie sposób. Założono, że to VaGla (w oparciu o szablon praw autorskich). - Źródło nie zostało podane w rozpoznawalny automatycznie sposób. Założono, że to praca własna (w oparciu o szablon praw aut

  

Projekt dot. rozszerzenia programu "Rodzina 500 plus" na pierwsze dziecko chcemy przeprocedować na czwartkowym posiedzeniu Sejmu - oświadczyła dziś wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek (PiS). Zrobimy wszystko zgodnie z procedurami i prawem - dodała.

W czwartek Sejm zajmie się rządowym projektem ustawy, który przewiduje rozszerzenie programu "Rodzina 500 plus" na pierwsze dziecko. To jeden z projektów wchodzących w skład tzw. nowej piątki PiS.

Według wstępnego harmonogramu obrad, pierwsze czytanie projektu nowelizacji ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci będzie pierwszym punktem posiedzenia Sejmu, który rozpoczyna się w czwartek o godz. 10. Po południu, o godz. 15.45 posłowie mają wysłuchać sprawozdania sejmowej komisji dot. rozszerzenia programu "Rodzina 500 plus". Jeszcze tego dnia po godz. 18. najprawdopodobniej odbędzie się głosowanie nad nowymi przepisami.

- Chcemy, aby projekt "Rodzina 500 plus" był przepracowany na tym posiedzeniu Sejmu

 - oświadczyła na konferencji prasowej w Sejmie Mazurek. Zastrzegła jednocześnie, że będzie to możliwe, jeśli nie będzie żadnych przeszkód formalno-prawnych, np. nie przedłużą się prace komisji na nowymi przepisami.

- Zrobimy wszystko zgodnie z procedurami i prawem, żeby ten projekt przeprocedować

- dodała wicemarszałek Sejmu. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Amnestia w Syrii

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/un-perfekt

  

Prezydent Syrii Baszar el-Asad ogłosił w niedziele amnestię, zmniejszającą kary za przestępstwa i ułaskawił osoby unikające poboru, jeśli zgłoszą się na służbę w ciągu od trzech do sześciu miesięcy.

Prezydencki dekret ma zastosowanie do przestępstw popełnionych przed 14 września - sprecyzowała kancelaria Asada. Karę śmierci zamieniono na karę dożywotnich ciężkich robót, a karę dożywotniego pozbawienia wolności na 20 lat więzienia.

Aby skorzystać z amnestii, osoby unikające poboru, znajdujące się w Syrii, muszą ujawnić się w ciągu trzech miesięcy, podczas, gdy przebywające za granicą - będą miały na to pół roku.

Amnestia nie obejmuje Syryjczyków, którzy - jak to ujęto - chwycili za broń, żeby walczyć z państwem syryjskim, weszli w zmowę z innymi krajami przeciwko Syrii lub dołączyli do powstańców, których Damaszek uważa za terrorystów.

Inne wyjątki obejmują przestępstwa narkotykowe i przemyt broni - podaje agencja Reutera.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl