Jutro piłkarski hit w Ekstraklasie

zdjęcie ilustracyjne / pixabay

  

Piłkarze Lecha nie tracą nadziei na zakwalifikowanie się do europejskich pucharów, ale w środę czeka ich trudne zadanie. Do Poznania zawita świeżo upieczony lider Ekstraklasy - Legia Warszawa. Jeszcze nie tak dawno mecze "Kolejorza" z Legią elektryzowały fanów nie tylko w Wielkopolsce, ale i w całym kraju. Tym razem zainteresowanie kibiców jest jednak mniejsze. Głównie z winy piłkarzy Lecha.

W tym sezonie lechici zawodzą, czego odzwierciedleniem jest frekwencja na trybunach. W lutym spotkanie obu drużyn w Poznaniu obejrzało nieco ponad 24 tysiące kibiców. Wszystko wskazuje, że w środowy wieczór na stadionie przy ul. Bułgarskiej zasiądzie ich znacznie mniej, bowiem na dwa dni przed meczem uprawnionych do wejścia jest zaledwie 11 tysięcy osób.

To będzie prawdopodobnie najsłabsza frekwencja na meczu z Legią, odkąd poznaniacy występują na zmodernizowanym obiekcie, czyli od września 2010 roku. W poprzednich latach pojedynki tych ekip gromadziły często komplety publiczności (ok. 42 tysięcy widzów).

Wychowanek Lecha Robert Gumny trzy lata temu debiutował w ekstraklasie w Poznaniu właśnie w spotkaniu z Legią (0:2). Jak przyznał, po rozegraniu ponad 50 meczów w najwyższej klasie, przyjazd mistrza Polski nie robi już na nim większego wrażenia:

"Staram się podchodzić do tego meczu, jak do innych, ale wiadomo, że gdy się usłyszy pierwszy gwizdek, to emocji jest więcej. Ja już jednak trochę spotkań rozegrałem w ekstraklasie, więc żadnego stresu nie czuję, noga na pewno nie zadrży".

W Wielką Sobotę poznaniacy po niezłej grze zremisowali w Białymstoku 3:3 i jak przyznał trener Dariusz Żuraw, święta jego drużyna mogła spędzić w miarę dobrych nastrojach:

"Na pewno byłyby lepsze, gdybyśmy ten mecz wygrali. Spotkanie było zwariowane i z jednej strony czuliśmy niedosyt, gdyż wygrywaliśmy 2:0 nieźle grając w piłkę. Potem było 3:2 dla Jagiellonii, nam udało się wyrównać i dążyliśmy do zdobycia kolejnych bramek. W sumie nie było źle, ale mogło być lepiej".

"Kolejorz" wciąż ma realne szanse na zajęcie miejsca premiowanego udziałem w europejskich pucharach. Do czwartej w tabeli Cracovii traci cztery punkty.

"Z jednej strony wszyscy domagają się, byśmy grali młodymi zawodnikami z rezerw, ale też są oczekiwania dobrej postawy i wyniku. Ja muszę pogodzić jedno z drugim. Jeżeli będzie możliwość, to młodych piłkarzy będziemy stopniowo wprowadzać do zespołu, jak to miało miejsce w Białymstoku, gdy weszli Filip Marchwiński i Mateusz Skrzypczak. Być może w kolejnym spotkaniu szansę otrzymają inni. Nie zapominajmy, że wszyscy w zespole myślimy o tym, żeby wygrywać, zdobyć jak najwięcej punktów i zająć jak najwyższe miejsce w tabeli"

- zaznaczył Żuraw.

Legia po zwycięstwie nad Cracovią (1:0) i przy jednoczesnej porażce Lechii Gdańsk z Piastem Gliwice (0:2), przyjedzie do Poznania jako samodzielny lider.

Spotkanie Lecha z Legią rozegrane zostanie w środę o godz. 20.30. W rundzie zasadniczej Legia wygrała u siebie 1:0, w Poznaniu lechici zwyciężyli 2:0.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

W Toruniu o wychowaniu w szkole

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/CC0/congerdesign

  

W Toruniu zainaugurowano dzisiaj ogólnopolski cykl debat o wychowaniu w szkole. Wiceszefowa Ministerstwa Edukacji Narodowej Iwona Michałek podkreśliła, że w kilku miastach w Polsce odbędą się spotkania poświęcone m.in. bezpieczeństwu, doradztwu zawodowemu czy roli rodzica.

- Dzisiejszym spotkaniem rozpoczynamy cykl debat w całej Polsce o wychowaniu. Dziś spotkamy się przy toruńskim okrągłym stole, ale takich stołów będzie w kraju kilka. Zależy mi na tym, żebyśmy usłyszeli informacje z różnych stron Polski, z różnych środowisk odnośnie tego, co należałoby zmienić, poprawić i wzmocnić w sferze wychowawczej szkoły

 - podkreśliła wiceminister Michałek.

Dodała, że wtorkowe spotkanie ma trzy cele - określenie kierunków działań w zakresie wspierania wychowawczej roli szkoły, wskazanie obszarów wymagających wzmocnienia, zebranie rozwiązań służących dobrej realizacji tej funkcji.

- Będziemy dyskutowali w czterech panelach. Pierwszy z nich to - agresywne dziecko w grupie. Drugi dotyczy doradztwa zawodowego i wychowania do podejmowania decyzji. Trzeci odnosi się do aktywności rodzica w szkole. To bardzo ważny temat - podobnie jak ten z czwartego panelu, czyli bezpieczeństwa w szkole

 - wskazała Michałek.

Prezydent Torunia Michał Zaleski przed rozpoczęciem obrad podkreślił, że zarządzane przez niego miasto jest pewnie typowym na mapie Polski - jeżeli chodzi o problemy, jak i sukcesy wychowawcze w szkołach.

W jego ocenie ważne jest to, że władze lokalne, ale i ministerstwo, pracują nie od zdarzenia do zdarzenia, ale systemowo.

- W Toruniu już od trzech lat obowiązuje strategia rozwoju edukacji miasta. Dokument ten przyjęła rada miasta. Znajduje się w nim cały pakiet zadań i problemów

- poinformował Zaleski.

Kujawsko-pomorska wicekurator oświaty Maria Mazurkiewicz wskazała, że o działaniach kuratorium oświaty mówi się głównie w zakresie przeprowadzanych kontroli, a instytucja ta zajmuje się wieloma innymi zadaniami.

- Ważne jest, że zaprosiliśmy do wspólnego spotkania przedstawicieli różnych podmiotów - ważnych w procesie wychowania odbywającego się w szkole. Chcemy, żeby jasno zostało podkreślone, jakie podmioty są w danych sferach dominujące. To nie jest tak, że za wszystko odpowiada ministerstwo, kuratorium czy organ prowadzący. Działania są podzielone i dobrze to zaakcentować

 - dodała Mazurkiewicz.

W toruńskim okrągłym stole biorą udział m.in. przedstawiciele środowiska naukowego z UMK w Toruniu, rodzice, nauczyciele, dyrektorzy szkół, przedstawiciele Wojewódzkiego Urzędu Pracy oraz reprezentanci organu prowadzącego. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl