Groźny pożar w Puszczy Kampinoskiej. Strażacy rozważali zrzut wody z powietrza

Zdjęcie ilustracyjne / flikr.com/bertknot/CC BY-SA 2.0

  

Jak poinformowało radio RMF.fm, w okolicy miejscowości Górki, koło Nowego Dworu Mazowieckiego pali się około 15 hektarów lasu. Z ogniem walczy 80 strażaków, obecnie sytuacja jest opanowana.

Według strażaków, cytowanych przez reportera stacji, mamy do czynienia z bardzo trudnym pożarem „wierzchołkowym”. Ogień przenosi się po wierzchołkach drzew i dlatego rozważany był zrzut wody z powietrza.

"W tej chwili pali się około 10-15 hektarów lasu, niemal w sercu Kampinosu.Strażacy dodają, że panują bardzo trudne warunki. Jest wyjątkowo sucho, wieje wiatr i bardzo trudno jest przewidzieć w którym kierunku będzie rozprzestrzeniał się pożar"

- podaje RMF.fm

Rzecznik KG PSP st. bryg. Paweł Frątczak poinformował, że obecnie sytuacja jest opanowana. Dogaszanie pożaru potrwa jednak wiele godzin

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, rmf.fm, pap


Wczytuję komentarze...

Odnaleziono ciała Polaków

zdjęcie ilustracyjne / Photo-View

  

Na Svalbardzie odnaleziono w niedzielę ciała dwojga zaginionych pracowników Polskiej Stacji Polarnej w Hornsund - poinformował w komunikacie urząd gubernatora tego norweskiego archipelagu.

Kobieta i mężczyzna z polskiej placówki badawczej udali się w piątek na wycieczkę. Gdy nie powrócili w ustalonym terminie - w niedzielę rano - do bazy, załoga stacji wyruszyła, by ich szukać.

"Dwie ofiary śmiertelne znaleziono kilka godzin później w trudno dostępnym obszarze lawinowym pod górą Kamkrona, na wschód od stacji. Spadli kilkaset metrów w dół ze stromej góry"

- napisała w komunikacie gubernator Kjerstin Askholt.

Na miejsce zdarzenia wysłany został helikopter wraz z lekarzem oraz policją.

Jak poinformował urząd gubernatora, w Polskiej Stacji Polarnej w Hornsund przebywa zwykle 14 osób.

Według gazety "VG" obie ofiary śmiertelne były obywatelami polskimi. W tym sezonie zimowym już 11 osób straciło życie w Norwegii w wyniku lawin.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl