Kozłowska będzie debatować o „nienawiści i represjach wobec aktywistów”. Prelegentem Magda Klim - „Ruda”

Ludmiła Kozłowska, szefowa fundacji "Otwarty Dialog" / fot. Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

  

Fundacja Otwarty Dialog, na którą spadły ostatnio poważne oskarżenia, organizuje kolejną debatę, na której najprawdopodobniej oceniany będzie "stan demokracji" w Polsce. Na liście prelegentów znaleźli się m.in. Michał Boni, Bartosz Kramek czy Magda Klim "Ruda".

Okazuje się, że Ludmile Kozłowskiej nie przeszkadzają informacje, jakie o fundacji Otwarty Dialog przedstawiają już media na całym świecie. Organizuje ona kolejne spotkanie z panelem dyskusyjnym. Spotkanie będzie podzielone na dwie części. Temat pierwszego panelu: "Polityka nienawiści wobec osób publicznych i sytuacja w mediach". Panel drugi: "Polityka nienawiści i represje wobec aktywistów obywatelskich". I już wiadomo, czego można się spodziewać...

Tym bardziej, jak popatrzymy na listę gości. Dyskutować będą: europoseł Michał Boni, aktywista Bartosz Kramek (ten od instrukcji "zablokowania państwa"), poseł Kornelia Wróblewska - kiedyś w Nowoczesnej, teraz w klubie PO-KO, a do tego: Magda Klim - czyli "Ruda", znana z zakłócania patriotycznych uroczystości państwowych i przerywania spotkań z politykami PiS;

adwokat Jarosław Kaczyński - znany z obrony "ulicznych aktywistów" i Agata Stacewicz - prawniczka działająca w Nowoczesnej, współpracująca z Obywatelami RP.

Pojawią się też Joanna Cuper - organizatorka protestów ulicznych, Piotr Owczarski - były pracownik TVP, jak również Jacek Szymanderski, członek rady fundacji Otwarty Dialog.

Spotkanie odbędzie się 8 maja o godz. 17.40 w Centrum Konferencyjnym Wilcza w Warszawie.

"Po zakończeniu obydwu paneli będzie możliwość otwartej debaty z publicznością"

- informują organizatorzy.

Jak widać, fundacja Otwarty Dialog wciąż działa aktywnie, mimo doniesień światowych mediów. Brytyjski "Sunday Times" wskazał, że według ustaleń posłów dwie szkockie firmy - Kariastra Project LLP i Stoppard Consulting - miały zaksięgować na swoich kontach ponad 26 milionów funtów pochodzących z budzących wątpliwości źródeł, a część tej kwoty mogła docelowo trafić do Fundacji Otwarty Dialog.

Ponadto w raporcie mołdawskiej komisji stwierdzono m.in., że Fundacja Otwarty Dialog ingerowała w wewnętrzne sprawy Mołdawii, a środki finansowe organizacji pochodziły m.in. z "rosyjskich instytucji wojskowych, pieniędzy z rajów podatkowych".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Polskiego kandydata przesłuchają niebawem

zdjęcie ilustracyjne / dimitrisvetsikas1969 CC0

  

Przesłuchanie polskiego kandydata na komisarza UE ds. rolnictwa Janusza Wojciechowskiego przed komisję ds. rolnictwa Parlamentu Europejskiego odbędzie się we wtorek 1 października - wynika z harmonogramu opublikowanego dziś przez PE.

Oznacza to, że Polak będzie jednym z pierwszych kandydatów, którzy będą odpowiadać na pytania eurodeputowanych. Poza komisją ds. rolnictwa pytania będą zadawać mu też europosłowie komisji ds. środowiska.

Przesłuchania kandydatów mają się zacząć w poniedziałek 30 września w Brukseli i zakończyć nieco ponad tydzień później, 8 października.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl