Została wydalona z Polski, a spotykała się z „elitami” UE. Co politycy wiedzieli o Kozłowskiej?

Ludmiła Kozłowska / https://www.youtube.com/watch?v=Ipp9VOkDxyY

  

- Pytamy osoby, które spotykają się z Ludmiłą Kozłowską, czy wiedziały o aktywności fundacji Otwarty Dialog, czy zamierzają zabrać głos w sprawie publikacji na jej temat? - pytał podczas konferencji prasowej eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości, Ryszard Czarnecki.

Brytyjski dziennik "Sunday Times" informował w niedzielę o działalności Fundacji Otwarty Dialog. Gazeta napisała m.in. o zarzutach komisji parlamentu Mołdawii wobec Fundacji o przyjęcie 1,5 mln funtów od szkockich firm-słupów w zamian za lobbing na rzecz oligarchów. Fundacja odrzuciła te oskarżenia jako bezpodstawne.

Fundacja Otwarty Dialog czynnie angażowała się również w sprawy Polski, m.in. w antyrządowe protesty.

Podczas konferencji prasowej Ryszard Czarnecki zauważył, że  "Ludmiła Kozłowska została wydalona z terytorium Polski. Spotyka się ona jednak z osobami, które tworzą elity Unii Europejskiej, w tym europosłami Platformy Obywatelskiej".

Pytamy osoby, które spotykają się z L. Kozłowską, czy wiedziały o aktywności fundacji Otwarty Dialog, czy zamierzają zabrać głos w sprawie publikacji na jej temat?

- pytał europoseł.

Z kolei eurodeputowany Karol Karski podkreślił, że "mamy do czynienia z sytuacją, w której osoby, także z PO, aktywnie wspierały Ludmiłą Kozłowską w momencie, w którym Polska otrzymała już negatywne informacje na jej temat".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Merkel jedzie do USA. Z Trumpem się jednak nie spotka

/ Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Angela Merkel odwiedzi w połowie nadchodzącego tygodnia Stany Zjednoczone - poinformowała w piątek wicerzeczniczka rządu RFN Martina Fietz. Szefowa niemieckiego rządu odbierze na uniwersytecie Harvarda doktorat honoris causa.

Niemiecka kanclerz będzie przebywać w USA w dniach 29-30 maja. Na zaproszenie uniwersytetu Harvarda weźmie udział w uroczystości wręczania dyplomów. W jej trakcie również Angela Merkel zostanie wyróżniona - doktoratem honoris causa.

Oprócz tego szefowa rządu RFN ma spotkać się z gubernatorem stanu Massachusetts, Republikaninem Charlie Bakerem, przedstawicielami Centrum Studiów Europejskich na uniwersytecie Harvarda i studentami z Niemiec. Nie jest natomiast przewidziane spotkanie Merkel z prezydentem USA Donaldem Trumpem.

Wicerzeczniczka rządu potwierdziła również, że 31 maja do Niemiec przyjedzie amerykański sekretarz stanu Mike Pompeo. Będzie to jego pierwsza wizyta nad Renem w roli szefa dyplomacji USA.

Początkowo wizyta Pompeo była planowana na 7 maja, ale została odwołana kilka godzin przed jej rozpoczęciem. Szef amerykańskiej dyplomacji miał wówczas rozmawiać w Berlinie z Merkel i ministrem spraw zagranicznych Heiko Maasem. Zamiast tego Pompeo udał się do Bagdadu.

Odwołanie w ostatniej chwili spotkań w Niemczech zostało uznane przez tamtejsze media za oznakę lekceważenia.

Od czasu, gdy urząd prezydenta USA objął Donald Trump, relacje między Waszyngtonem a Berlinem są napięte. Amerykańska administracja zarzuca RFN zbyt małe wydatki na obronność, robienie interesów z Rosją poprzez Nord Stream 2, uzależnianie Europy od rosyjskich surowców, zbyt wysoką nadwyżkę w handlu i zbytnią pobłażliwość wobec Iranu. Trump grozi Niemcom wprowadzeniem karnych ceł na ich samochody.

Niemcy z kolei uważają, że domagając się większych wydatków na cele obronne, prezydent USA de facto wspiera własny przemysł zbrojeniowy, a za krytyką Nord Stream 2 kryje się chęć zwiększenia eksportu amerykańskiego gazu skroplonego do Europy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl