Kubica fizycznie jest w pełni gotowy do startów w Formule 1

/ twitter.com/R_Kubica

  

Grand Prix Australii było pierwszym startem Roberta Kubicy w wyścigu F1 od czasu Grand Prix Abu Zabi w 2010 roku. Polak powiedział w wywiadzie dla portalu RaceFans, że w tym czasie sport „zmienił się znacznie nie tylko z technicznego punktu widzenia, ale także z punktu widzenia kierowcy”. Stwierdził również, że nie ma żadnych fizycznych ograniczeń, które utrudniałyby mu ściganie.

„Jest wiele rzeczy, które są takie same i mam w związku z nimi dokładnie takie samo uczucie lub takie samo podejście. Ale są rzeczy, które są zupełnie inne – na przykład zarządzanie stanem opon”

- przyznał kierowca Williamsa.

Ostatni wyścig Kubicy przed wypadkiem,który spowodował jego przerwę w startach, miał miejsce gdy Bridgestone był nadal oficjalnym dostawcą opon dla Formuły 1. Polak stwierdził, że jazda na ogumieniu Pirelli jest zupełnie inna:

„Ogólnie tempo, tempo wyścigu jest zupełnie inne niż w przeszłości, szczególnie w naszej sytuacji, w której zmagamy się z kłopotami z przyczepnością. Opony są niezwykle ważnym czynnikiem i to temat, któremu musimy poświęcić dużo uwagi. ”

Chociaż Kubica musiał zmierzyć się z trudnym powrotem do F1 w samochodzie, który jest daleko za resztą stawki, to dostrzega pozytywy swojego powrotu. Polak podczas swoich pierwszych startów w Williamsie udowodnił, że skutki dramatycznego wypadku z 2011 roku w żaden sposób go nie ograniczają:

„Osobiście nie miałem wątpliwości, co do swojej sprawności.  Ponieważ jednak w ostatnich latach nie odbyłem długich wyścigów, to rodziło pewne znaki zapytania. Moja forma fizyczna  jest dobra i nie miałem żadnych związanych z tym problemów podczas wyścigów,  co prawdopodobnie martwiło większość ludzi. Tak jak się spodziewałem fizycznie jestem w pełni gotowy do startów w  F1”.

Przed Grand Prix Azerbejdżanu (w ten weekend) Williams ma wprowadzić pakiet usprawnień do swoich bolidów. Na wielki skok jakościowy nie można liczyć, ale być może bolid Polaka będzie przynajmniej miał zbliżone tempo, jak samochód jego kolegi z zespołu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: racefans.net, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Odwołano pogotowie przeciwpowodziowe

/ malopolska.policja.gov.pl

  

- Wojewoda śląski odwołał dziś o godzinie 15:00 pogotowie przeciwpowodziowe w powiatach bielskim, cieszyńskim i żywieckim i w mieście Bielsku-Białej – poinformowała rzecznik wojewody Alina Kucharzewska. Obowiązywało ono od czwartku.

Wojewoda uzasadnił decyzję "zanikiem opadów deszczu oraz ciągłym obniżaniem się stanów wód na posterunkach wodowskazowych".

Na południu województwa o godz. 15:00 stan ostrzegawczy był przekroczony o 42 cm na Białej w Czechowicach-Dziedzicach (323 cm) i o 2 cm na Sole w Czańcu (322 cm).

W gminie Wilkowice nadal trwa opróżnianie zbiornika retencyjnego na potoku Wilkówka. Zarówno Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, jak i władze gminy twierdzą, że ma ona wiele wad. W czwartek po dużych opadach zbiornik całkowicie się napełnił i pojawiło się zagrożenie pęknięcia zapory. Wójt gminy Janusz Zemanek zarządził ewakuację ponad 80 mieszkańców z około 30 domów poniżej tamy. Część tych osób spędziła noc u rodzin. Niektóre pozostały jednak w domach.

W piątek, gdy deszcze ustały, strażacy, korzystając z wysokowydajnych pomp, zaczęli pomagać w opróżnianiu zbiornika. Wczesnym popołudniem tego dnia woda odpadła na tyle, że wystarczył już tylko odpływ grawitacyjny.

Wody Polskie poinformowały, że lustro wody opada o około 20 cm na dobę.

Zbyt szybkie opróżnianie zbiornika może być niekorzystne dla jego konstrukcji. Pracownicy Wód Polskich cały czas pracują na miejscu i prowadzą pomiary zapory czołowej

 – napisano w komunikacie.

Gmina poinformowała, że stan zapory na Wilkówce ciągle nie pozwala na odwołanie decyzji o ewakuacji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl