Lichocka ostro o związkach opozycji z fundacją Kozłowskiej. „Pierwsi naiwniacy albo cyniczni gracze”

Ludmiła Kozłowska / Igor Smirnow/Gazeta Polska

  

- Ta sprawa daje niebezpieczny obraz polskiej sceny politycznej po stronie opozycyjnej. Albo to są politycy opozycji pierwszymi naiwniakami i dali się wprowadzić w operację, której nici są na Kremlu, albo po prostu są cynicznymi graczami, dla których każdy sojusz jest dobry, ponieważ sygnałów i informacji na temat charakteru tej fundacji było bardzo dużo od wielu miesięcy, choćby oświadczenie ABW, choćby wszczęcie przez prokuraturę postępowania - mówiła w TVP Info o fundacji Otwarty Dialog poseł Prawa i Sprawiedliwości, Joanna Lichocka.

Brytyjski "Sunday Times" napisał w niedzielę o zarzutach komisji parlamentu Mołdawii wobec Fundacji Otwarty Dialog o przyjęcie 1,5 mln funtów od szkockich firm-słupów w zamian za lobbing na rzecz oligarchów. Gazeta powołała się na dokument komisji parlamentarnej Mołdawii z lutego 2019 roku.

Fundacja Otwarty Dialog czynnie angażowała się w sprawy Polski, m.in. w antyrządowe protesty.

Sprawę komentowała w TVP Info poseł PiS, Joanna Lichocka. 

Koledzy z ugrupowania senatora Libickiego (gość w studiu TVP Info - red.) firmowali państwa Kozłowską i Kramka. Współuczestniczyli w protestach organizowanych przez tych państwa. Walczyli z nimi o "wolne sądy". Jest bardzo wiele zdjęć ramię w ramię z obojgiem tych państwa z politykami obecnej Koalicji Europejskiej. W związku z tym pan senator Libicki troszeczkę odwraca kota ogonem. Było podane do publicznej wiadomości, że prokuratura wszczęła śledztwo - że tam jest podejrzenie prania brudnych pieniędzy, że tam jest finansowanie prawdopodobnie ze źródeł przestępczych, że tam są raje podatkowe, że w grę wchodzi oczywiście działanie służb specjalnych. W tej chwili, kiedy pisze o tym prasa światowa - brytyjska - to zaczyna to troszeczkę docierać do opinii publicznej po stronie PO i KE. Ale - moim zdaniem - nie zobaczymy jakiegoś uderzenia się w piersi, żadnego powiedzenia pani Róży Thun "przepraszam, pomyliłam się". Oni będą szli w zaparte. Oni walczyli o "walne sądy" razem z przedstawicielami - najwyraźniej - rosyjskich służb specjalnych

- oceniła.

Poseł PiS wskazała, że "ta sprawa daje niebezpieczny obraz polskiej sceny politycznej po stronie opozycyjnej".

Albo to są politycy pierwszymi naiwniakami i dali się wprowadzić w operację, której nici są na Kremlu, albo po prostu są cynicznymi graczami, dla których każdy sojusz jest dobry, ponieważ sygnałów i informacji na temat charakteru tej fundacji było bardzo dużo od wielu miesięcy, choćby oświadczenie ABW, choćby wszczęcie przez prokuraturę postępowania

- mówiła Lichocka.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Info, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Holendrzy już wybrali posłów do PE

  

Według sondażu exit poll holenderska Partia Pracy zdobyła najwięcej głosów w wyborach europejskich. Konserwatywna Partia Ludowa na rzecz Wolności i Demokracji (VVD) premiera Marka Rutte znalazła się na drugim miejscu.

Reuters podkreśla, że wygrana Partii Pracy w dzisiejszym głosowaniu to „zaskakujący rezultat”, który podbudowuje wiceszefa Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa, wiodącego kandydata tej siły politycznej.

Agencja odnotowuje, że Rutte bez trudu uporał się z wyzwaniem ze strony antyunijnego i populistycznego Forum Demokratycznego (FvD) Thierry'ego Baudeta. W marcu br. w wyborach prowincjonalnych partia Baudeta wyprzedziła rządzącą VVD.

Z sondażu exit poll przeprowadzonego przez Ipsos wynika, że Partia Pracy zdobyła 5 z 26 mandatów w PE przypadających Holandii, VVD - 4, Apel Chrześcijańsko-Demokratyczny (CDA) - 4, FvD - 3, a antyislamska Partia na rzecz Wolności (PVV) Geerta Wildersa - 1.

Wyniki oficjalne zostaną podane dopiero w niedzielę, po zakończeniu wyborów we wszystkich państwach Unii Europejskiej.

W 17-milionowej Holandii uprawnionych do głosowania jest 13 mln ludzi. W wyborach do PE w 2014 r. frekwencja wynosiła ok. 37 proc.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl