Lichocka ostro o związkach opozycji z fundacją Kozłowskiej. „Pierwsi naiwniacy albo cyniczni gracze”

Ludmiła Kozłowska / Igor Smirnow/Gazeta Polska

  

- Ta sprawa daje niebezpieczny obraz polskiej sceny politycznej po stronie opozycyjnej. Albo to są politycy opozycji pierwszymi naiwniakami i dali się wprowadzić w operację, której nici są na Kremlu, albo po prostu są cynicznymi graczami, dla których każdy sojusz jest dobry, ponieważ sygnałów i informacji na temat charakteru tej fundacji było bardzo dużo od wielu miesięcy, choćby oświadczenie ABW, choćby wszczęcie przez prokuraturę postępowania - mówiła w TVP Info o fundacji Otwarty Dialog poseł Prawa i Sprawiedliwości, Joanna Lichocka.

Brytyjski "Sunday Times" napisał w niedzielę o zarzutach komisji parlamentu Mołdawii wobec Fundacji Otwarty Dialog o przyjęcie 1,5 mln funtów od szkockich firm-słupów w zamian za lobbing na rzecz oligarchów. Gazeta powołała się na dokument komisji parlamentarnej Mołdawii z lutego 2019 roku.

Fundacja Otwarty Dialog czynnie angażowała się w sprawy Polski, m.in. w antyrządowe protesty.

Sprawę komentowała w TVP Info poseł PiS, Joanna Lichocka. 

Koledzy z ugrupowania senatora Libickiego (gość w studiu TVP Info - red.) firmowali państwa Kozłowską i Kramka. Współuczestniczyli w protestach organizowanych przez tych państwa. Walczyli z nimi o "wolne sądy". Jest bardzo wiele zdjęć ramię w ramię z obojgiem tych państwa z politykami obecnej Koalicji Europejskiej. W związku z tym pan senator Libicki troszeczkę odwraca kota ogonem. Było podane do publicznej wiadomości, że prokuratura wszczęła śledztwo - że tam jest podejrzenie prania brudnych pieniędzy, że tam jest finansowanie prawdopodobnie ze źródeł przestępczych, że tam są raje podatkowe, że w grę wchodzi oczywiście działanie służb specjalnych. W tej chwili, kiedy pisze o tym prasa światowa - brytyjska - to zaczyna to troszeczkę docierać do opinii publicznej po stronie PO i KE. Ale - moim zdaniem - nie zobaczymy jakiegoś uderzenia się w piersi, żadnego powiedzenia pani Róży Thun "przepraszam, pomyliłam się". Oni będą szli w zaparte. Oni walczyli o "walne sądy" razem z przedstawicielami - najwyraźniej - rosyjskich służb specjalnych

- oceniła.

Poseł PiS wskazała, że "ta sprawa daje niebezpieczny obraz polskiej sceny politycznej po stronie opozycyjnej".

Albo to są politycy pierwszymi naiwniakami i dali się wprowadzić w operację, której nici są na Kremlu, albo po prostu są cynicznymi graczami, dla których każdy sojusz jest dobry, ponieważ sygnałów i informacji na temat charakteru tej fundacji było bardzo dużo od wielu miesięcy, choćby oświadczenie ABW, choćby wszczęcie przez prokuraturę postępowania

- mówiła Lichocka.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Info, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Głosowanie ws. Ursuli von der Leyen zakończone. Europosłowie podjęli decyzję

/ flickr.com/European People's Party/CC BY 2.0

  

Ursula von der Leyen została wybrana na stanowisko szefowej Komisji Europejskiej. Za jej kandydaturą głosowało 383 europosłów, przeciwko - 327, a 22 wstrzymało się od głosu.

Aby objąć stanowisko przewodniczącej, Ursula von der Leyen potrzebowała poparcia bezwzględnej większości (50 proc. plus jeden) członków Parlamentu, czyli obecnie 374 posłów.

Głosowanie było tajne i odbyło się przy użyciu papierowych kart do głosowania.

Ursula von der Leyen została wyznaczona przez Radę Europejską jako kandydatka na przewodniczącą Komisji Europejskiej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl