Murem za Kozłowską i Kramkiem? Nie tym razem. Wsparcie ucichło po aferze z Fundacją Otwarty Dialog

Ludmiła Kozłowska / Igor Smirnow/Gazeta Polska

  

Jeszcze nie tak dawno wielu polityków takich jak Róża Thun, czy Michał Boni stawało w obronie Ludmiły Kozłowskiej. Twierdzili, że niesłusznie została deportowana z Polski po alercie, jaki polskie władze zamieściły w Systemie Informacyjnym Schengen. Teraz okazuje się, że nie tylko nasz kraj ma wątpliwości co do źródeł finansowania Fundacji Otwarty Dialog, której jest szefową. Komisja parlamentu Mołdawii zarzuca fundacji przyjęcie 1,5 mln funtów od szkockich firm-słupów w zamian za lobbing na rzecz oligarchów.

Powołując się na dokument komisji parlamentarnej Mołdawii z lutego br. brytyjski "Sunday Times" wskazuje, że według ustaleń posłów dwie szkockie firmy - Kariastra Project LLP i Stoppard Consulting - miały zaksięgować na swoich kontach ponad 26 milionów funtów pochodzących z budzących wątpliwości źródeł, a część tej kwoty mogła docelowo trafić do Fundacji Otwarty Dialog.

Ponadto raporcie mołdawskiej komisji stwierdzono m.in., że Fundacja Otwarty Dialog ingerowała w wewnętrzne sprawy Mołdawii, a środki finansowe organizacji pochodziły m.in. z "rosyjskich instytucji wojskowych, pieniędzy z rajów podatkowych".

Przypomnijmy, że w sierpniu ubiegłego roku szefowa Fundacji Otwarty Dialog Ludmiła Kozłowska została deportowana z Polski do Kijowa po alercie, jaki polskie władze zamieściły w Systemie Informacyjnym Schengen, SIS. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego tłumaczyła wówczas, że negatywną opinię w jej sprawie wydano ze względu na "poważne wątpliwości" co do finansowania fundacji, co skutkowało objęciem jej zakazem wjazdu do Polski i UE.

Choć Polacy stanęli w tej sprawie w dużej mierze po stronie polskich służb, to znaleźli się obrońcy Kozłowskiej. Nazwiska są naszym Czytelnikom doskonale znane. Byli to między innymi redaktor naczelny "Newsweeka" Tomasz Lis, europosłanka z ramienia PO Róża Thun i jej partyjny kolega Michał Boni, dyrektor programowy Onetu Bartosz Węglarczyk, czy poseł PO Michał Szczerba. Na bezustanne wsparcie Kozłowska mogła również liczyć ze strony Guya Verhofstadta. Tylko po ostatnich doniesieniach jakoś dziwnie milczą...

W internecie pojawiło się już wiele komentarzy na ten temat. Do sprawy odnieśli się także politycy.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Maciej Małecki zadał publiczne pytanie Róży Thun, przy okazji przypominając jej wystąpienie w obronie Kozłowskiej w Parlamencie Europejskim.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Alarm bombowy, most w Nowym Jorku zamknięty

Most Waszyngtona / By Gryffindor - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=10306508

  

Nowojorski dwupoziomowy most im. Jerzego Waszyngtona nad rzeką Hudson został wczoraj wieczorem, czasu lokalnego,czasowo zamknięty dla ruchu z powodu alarmu bombowego - poinformowały władze.

Burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio poinformował na Twitterze, że wszystkie pasy ruchu tego mostu zostały zamknięte ok. godz. 21.30 czasu lokalnego (godz. 3.30 nad ranem w piątek czasu polskiego). Alarm ogłoszono po tym jak znaleziono podejrzanie wyglądającą paczkę.

De Blasio wezwał podróżnych do korzystania z możliwych dróg objazdu.

Władze otworzyły później dolny poziom mostu a ok. godz. 23 również górny.

Most Waszyngtona, uważany za jeden z najruchliwszych na świecie, łączy Nowy Jork z sąsiadującym z metropolią stanem New Jersey.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl