Życzenia wielkanocne od ministra Piotra Glińskiego

Piotr Gliński / Jan Środa/Gazeta Polska

  

Życzę, aby polskie tradycje świąteczne wyrosłe z połączenia głębokiej wiary chrześcijańskiej i dawnych obyczajów, towarzyszyły państwu przez te niezwykłe świąteczne dni - powiedział minister kultury Piotr Gliński w nagraniu zamieszczonym na Twitterze resortu kultury.

"Wielkanoc to w chrześcijańskiej, ale też w polskiej tradycji, święto niezwykle ważne. Święto zwycięstwa nad śmiercią, odradzania się nowego życia, tryumfu dobra nad złem"

- dodał.

"Kiedy w Wielką Sobotę udajemy się do kościołów ze święconką, nasze kolorowe kosze pełne są symboli: pisanek, jajek jako źródła życia, chleba, mięsa, soli. W niedzielny świt budzą nas rezurekcyjne dzwony, głoszą, że Chrystus Zmartwychwstał. Możemy świętować jego tryumf, przekazują nam - wraz z budzącą się po zimie ziemią - nadzieję na nowe życie, odradzające się nie tylko w przyrodzie, ale i w nas samych"

- powiedział Gliński.

"W tych uroczystych, podniosłych chwilach, życzę państwu abyście po dniach zadumy i refleksji odnaleźli w sobie radość, abyście przeżyli czas Wielkiej Nocy w gronie najbliższych. Aby polskie tradycje świąteczne wyrosłe z połączenia głębokiej wiary chrześcijańskiej i dawnych obyczajów towarzyszyły państwu przez te niezwykłe świąteczne dni. Radujmy się"

- podkreślił minister

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Komisarz UE ds. rolnictwa: zrozumienie dla potrzeb rolnictwa jest coraz silniejsze

Janusz Wojciechowski / By European Parliament from EU - Hearings: Janusz Wojciechowski (Poland) - Agriculture, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=82765714

  

Komisarz UE ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski dostrzega coraz większe zrozumienie dla potrzeb rolnictwa we Wspólnocie. Podczas dzisiejszej wizyty w Berlinie wyraził nadzieję na korzystne dla tego sektora rozwiązania w wieloletnich ramach finansowych UE.

„Krok po kroku zbliżamy się do rozstrzygnięć budżetowych, które będą korzystniejsze, niż to się na początku zapowiadało. Zrozumienie dla zwiększonych potrzeb rolnictwa jest coraz silniejsze w Unii Europejskiej”

- powiedział Wojciechowski przy okazji otwarcia polskiego pawilonu na targach rolno-spożywczych Zielony Tydzień (Gruene Woche) w stolicy RFN.

Wśród wyzwań, przed którymi stoją unijni rolnicy, komisarz wymienił m.in. Europejski Zielony Ład, czyli plan szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen doprowadzenia UE do 2050 roku do neutralności klimatycznej. Poważnym zagrożeniem zdaniem Wojciechowskiego jest też rozprzestrzenianie się afrykańskiego pomoru świń.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts