Życzenia wielkanocne od ministra Piotra Glińskiego

Życzę, aby polskie tradycje świąteczne wyrosłe z połączenia głębokiej wiary chrześcijańskiej i dawnych obyczajów, towarzyszyły państwu przez te niezwykłe świąteczne dni - powiedział minister kultury Piotr Gliński w nagraniu zamieszczonym na Twitterze resortu kultury.

Piotr Gliński
Jan Środa/Gazeta Polska

"Wielkanoc to w chrześcijańskiej, ale też w polskiej tradycji, święto niezwykle ważne. Święto zwycięstwa nad śmiercią, odradzania się nowego życia, tryumfu dobra nad złem"

- dodał.

"Kiedy w Wielką Sobotę udajemy się do kościołów ze święconką, nasze kolorowe kosze pełne są symboli: pisanek, jajek jako źródła życia, chleba, mięsa, soli. W niedzielny świt budzą nas rezurekcyjne dzwony, głoszą, że Chrystus Zmartwychwstał. Możemy świętować jego tryumf, przekazują nam - wraz z budzącą się po zimie ziemią - nadzieję na nowe życie, odradzające się nie tylko w przyrodzie, ale i w nas samych"

- powiedział Gliński.

"W tych uroczystych, podniosłych chwilach, życzę państwu abyście po dniach zadumy i refleksji odnaleźli w sobie radość, abyście przeżyli czas Wielkiej Nocy w gronie najbliższych. Aby polskie tradycje świąteczne wyrosłe z połączenia głębokiej wiary chrześcijańskiej i dawnych obyczajów towarzyszyły państwu przez te niezwykłe świąteczne dni. Radujmy się"

- podkreślił minister

 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Piotr Gliński #Wielkanoc #życzenia

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo