Zełenski oddał głos. "Zjednoczyliśmy Ukrainę"

Wołodymyr Zełenski / By Максим Стоялов - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=75291669

  

Zjednoczyliśmy Ukrainę – oświadczył dzisiaj po oddaniu głosu w drugiej turze wyborów prezydenckich w tym kraju, najbardziej popularny w sondażach kandydat na najwyższe stanowisko w państwie, showman i producent telewizyjny Wołodymyr Zełenski.

- Dzisiaj zwyciężą Ukraińcy. To będzie zwycięstwo Ukrainy; zjednoczyliśmy Ukrainę

– powiedział Zełenski dziennikarzom po głosowaniu w lokalu w kijowskiej dzielnicy Obołoń.

Kontrkandydatem Zełenskiego w drugiej turze wyborów jest urzędujący prezydent Petro Poroszenko, który ubiega się o reelekcję.

Lokale wyborcze zostały otwarte o godzinie 8 czasu lokalnego (7 w Polsce), a ich zamknięcie przewidziano na godzinę 20 (19 w Polsce). Niedługo po tym na Ukrainie zostaną ogłoszone wyniki sondaży exit poll. Na ogłoszenie oficjalnych wyników wyborów Centralna Komisja Wyborcza ma czas do 4 maja.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Premier zapowiedział: Jeżeli wyborcy pozwolą, w kolejnych latach kolejne środki dla niepełnosprawnych

Mateusz Morawiecki / twitter.com/PremierRP

  

- Jeżeli wyborcy w taki sposób zadecydują jesienią, także w kolejnych latach będziemy starali się przeznaczać ponadproporcjonalną pulę środków na pomoc dla osób niepełnosprawnych - powiedział dziś w Sejmie premier Mateusz Morawiecki.

Sejm zajął się dziś w pierwszym czytaniu rządowym projektem ustawy "500 plus" dla niepełnosprawnych.
Premier Mateusz Morawiecki podkreślił w swoim wystąpieniu, że demokracja musi być również demokracją sumienia. "Nie może być demokracją, która w niewielkim stopniu uwzględnia potrzeby osób z niepełnosprawnościami" - zaznaczył.

[polecam:https://niezalezna.pl/280288-a-co-tam-niepelnosprawni-w-sejmie-pierwsze-czytanie-projektu-ustawy-a-lawy-opozycji-puste]

"To jest miara człowieczeństwa. Dlatego właśnie będziemy starali się również w kolejnych latach, jeżeli wyborcy w taki sposób zadecydują jesienią, ponaproporcjonalną pulę środków na wydatki społeczne przeznaczać na pomoc dla osób z niepełnosprawnościami"

- oświadczył Morawiecki.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl