W Watykanie o odbudowie Notre Dame

/ pożar katedry Notre Dame / / twitter.com/merrylzr

  

- Szef MSZ Francji Jean-Yves Le Drian złożył wizytę w Watykanie i rozmawiał z sekretarzem stanu kardynałem Pietro Parolinem o odbudowie paryskiej katedry Notre Dame - poinformował rzecznik prasowy Watykanu Alessandro Gisotti.

Minister w imieniu prezydenta Francji Emmanuela Macrona ponowił zaproszenie dla papieża Franciszka do złożenia wizyty w Paryżu.

Zaproszenie zostało przyjęte z uwagą

 - powiedział watykański rzecznik.

W pożarze Notre Dame, który wybuchł w poniedziałek wieczorem, ogień strawił iglicę i cały dach katedry, ale w ocenie straży pożarnej struktura budowli i jej zachodnia fasada zostały ocalone. Macron zapowiedział odbudowę Notre Dame w ciągu pięciu lat. W sumie na rekonstrukcję świątyni zebrano już około miliarda euro; środki wysyłają zarówno miliarderzy czy duże firmy, jak i zwykli obywatele.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Aresztowano podejrzanego o oszustwa "na policjanta"

/ Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze

  

Na trzy miesiące aresztował jeleniogórski sąd 36-letniego mężczyznę, który podszywając się pod policjanta, miał wyłudzić od starszych ludzi kilkadziesiąt tysięcy złotych. Podejrzanemu grozi do 8 lat więzienia.

36-latek został zatrzymany przez policję po tym, jak próbował wyłudzić pieniądze od 83-letniego mieszkańca Jeleniej Góry oraz 73-letniej kobiety. Starsi ludzie powiadomili policję. Mężczyznę zatrzymano na jednej z jeleniogórskich ulic – poinformowała rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze podinsp. Edyta Bagrowska.

Mężczyzna podejrzany jest o serię oszustw na szkodę seniorów. 36-latek dzwonił do pokrzywdzonych i podawał się za funkcjonariusza Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Mówił im, że prowadzi śledztwo w sprawie pracowników banku, w którym mieli oni pieniądze.

"Tłumaczyły, że celem postępowania jest rozpracowanie grupy przestępczej zajmującej się oszustwami i polecił im wypłacenie i wydanie całej gotówki. Seniorzy, którzy uwierzyli fałszywemu policjantowi, zgodnie z jego wskazaniami wybierali gotówkę ze swojego konta, a następie mu ją przekazywali"

- relacjonowała rzeczniczka.

Według wstępnych ustaleń policji 36-latek oszukał w ten sposób co najmniej 9 osób na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych. Poszkodowani to mieszkańcy m.in. Jeleniej Góry, Szklarskiej Poręby, Wrocławia, Wałbrzycha czy Giżycka.

Na wniosek prokuratury jeleniogórski sąd aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts