Z ministrem Antonim Macierewiczem spotkaliśmy się, by porozmawiać o nadchodzących świętach wielkanocnych. Czego Polacy powinni sobie życzyć w tym wyjątkowym czasie?

"Powinniśmy sobie życzyć tego ducha odrodzenia polskości, który od kilku lat jest tak istotnym motorem, a także rozwoju politycznego, gospodarczego, siły militarnej Polski. Najważniejszy w tym wszystkim jest duch polskości, odrodzenie tożsamości narodowej, wielkiej i wspaniałej historii, ale także wielkich obowiązków"

- mówił były szef MON w rozmowie z naszą reporterką Cyntią Harasim.

Antoni Macierewicz złożył też życzenia świąteczne wszystkim sympatykom Strefy Wolnego Słowa.

"Jesteście samym jądrem naszej walki o niepodległość. Jesteście drużyną, która raz jest większa i ogarnia cały naród, raz jest mniejsza i musi walczyć z przeciwnościami, ale nigdy się nie poddaje i nie zapomina o swoim obowiązku bycia strażnikiem polskiej tożsamości i dążenia do niepodległości. Nigdy się nie cofajcie, nie rezygnujcie nie dawajcie sobie wmówić, że odzyskanie niepodległości to beznadziejna sprawa. Nie wolno tych rąk opuszczać. Od Was Polacy się uczą wytrwałości, dzielności i zwycięstwa. Zawsze do zwycięstwa - pamiętajmy o tym, gdy będziemy razem przeżywać ten dzień Zmartwychwstania Pańskiego. Zwycięstwa życia nad śmiercią, dobra nad złem. Także dzięki Wam"

- powiedział.

Zobaczcie życzenia świąteczne od ministra Antoniego Macierewicza: