300 paczek z żywnością trafiło do ubogich

/ Emilia Baczyńska

  

Metropolita wrocławski abp. Józef Kupny poświęcił w sobotę żywność przygotowaną przez Caritas i rozdał ubogim 300 paczek zwierających podstawowe produkty spożywcze. "Życzę wam doświadczenia bożej obecności w waszym życiu" - mówił do potrzebujących abp. Kupny.

Paczki żywnościowe przygotował Caritas Archidiecezji Wrocławice. Arcybiskup Kupny poświęcił i rozdał je ubogim w ogrodzie przy siedzibie tej organizacji na wrocławskim Ostrowie Tumskim. Po poświęceniu pokarmów hierarcha złożył potrzebującym życzenia.

"Święta są dla mnie okazją, by, jak co roku, złożyć wam najserdeczniejsze życzenia. W czasie świąt adorujemy Krzyż Chrystusa, by potem cieszyć się jego zmartwychwstaniem (…) dlatego chcę wam życzyć doświadczenia bożej obecności w waszym życiu"

- mówił hierarcha.

Abp. Kupny przypomniał, że Wielka Sobota jest dniem, który Chrystus spędza w miejscu gdzie ludzie oczekują na zbawienie. "W wyznaniu wiary mówimy 'zstąpił do piekieł'. To nie chodzi o to, że Pan Jezus wstąpił do piekła, ale do tego miejsca, w którym ludzie oczekiwali zbawienia, oczekiwali odkupienia. Chrystus w tym dniu nie leży tylko w grobie (...), ale z wielką troską wstępuje tam, aby zwiastować tym, którzy oczekiwali na zbawienie tą radosną wiadomość o zbawieniu" - mówił.

Dodał, że chce się podzielić z ubogimi "wielką radością zmartwychwstania Chrystusa". "Zwycięstwem nad cierpieniem, nad śmiercią. Tą wielką radością, że poprzez mękę, śmierć i zmartwychwstanie wchodzimy w nową, głęboką i trwałą więź z Bogiem" - mówił.

W rozmowie z dziennikarzami hierarcha podkreślił, że święta zawsze mają charakter wspólnotowy. "Święta chcemy przeżywać wspólnie; to okazja do otwierania się na drugiego człowieka i świadczenia pomocy, tym którzy jej potrzebują" - mówił. Arcybiskup podkreślił przy tym, że Caritas Archidiecezji Wrocławskiej co roku w okresie przedświątecznym organizuje akcje pomocy dla potrzebujących. "Zbierane są różnego rodzaju dary i przekazywane ubogim, aby również dla nich ten czas był świąteczny i radosny" - powiedział metropolita wrocławski.

W paczkach rozdanych w sobotę potrzebującym znalazły się m.in. wielkanocna babka, wędliny, sery, żurek, cukier i bochenek chleba.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Pracownik firmy kurierskiej z zarzutem kradzieży

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi pracownikowi firmy kurierskiej, który w trakcie sortowania przesyłek ukradł paczkę z zawartością dwóch pierścionków.

Pod koniec kwietnia br. policjanci Komisariatu Policji V w Krakowie przyjęli zawiadomienie od przedstawiciela firmy kurierskiej o kradzieży pierścionków, które nie zostały dostarczone do ich klientów. Przekazał on, iż według jego wiedzy sprawcą może być jeden z pracowników sortowni firmy kurierskiej.

Funkcjonariusze, analizując materiał dowodowy zgromadzony w tej sprawie, potwierdzili przypuszczenia zgłaszającego, w efekcie czego ustalili personalia pracownika, który dokonał kradzieży biżuterii, a następnie zatrzymali tego 20-letniego mieszkańca Krakowa. W trakcie przesłuchania przyznał się on do kradzieży oraz wskazał lombardy, w których sprzedał zagrabione rzeczy. Mundurowi udali się w te miejsca i odzyskali cenne przedmioty.

Właściciele lombardów potwierdzili zakup pierścionków od zatrzymanego. Wartość skradzionego mienia wyceniona została na ponad 7 000 zł. 20-latek usłyszał zarzut kradzieży. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl