"Pierwsi goście już kilka dni temu zaczęli zjeżdżać do miasta"

- powiedziała Hanna Lachowska ze świnoujskiego magistratu.

"Dla tutejszych hotelarzy wielkanocne święta i majówka to tak naprawdę początek letniego sezonu"

- kontynuowała Lachowska.

"Jeśli chodzi o majówkę, to w wielu miejscach obłożenie już sięga nawet 80 proc. Podobnie to wygląda w święta. Pomagają także prognozy pogody, mówiące o słonecznej i ciepłej pogodzie w święta, które powodują przyjazd gości" - dodała Lachowska.

Według danych GUS, Świnoujście obok Kołobrzegu to najchętniej odwiedzana przez turystów nadmorska miejscowość na Pomorzu Zachodnim - podkreśla Lachowska. W skali kraju znajduje się pod tym względem na siódmym miejscu. Tylko w ubiegłym roku w Świnoujściu udzielono niemal 2,1 mln noclegów.

Miasto zapewnia, że ma najszerszą plażę w kraju, ale na tym jego atrakcje się nie kończą.

"Od kilku lat miasto bardzo dynamicznie się rozwija. W tym roku prawdziwą metamorfozę przechodzi dzielnica nadmorska, a dokładnie jej część położona najbliżej plaży i morza. Już na święta będzie można zobaczyć prawie skończoną nową, kolejną w Świnoujściu promenadę – Promenadę Zdrowia" - powiedziała Lachowska.

"Miasto ma też wyjątkowo piękne w tym roku wielkanocne ozdoby. Najwięcej na centralnym placu Wolności. Wielkie wielkanocne palmy, ażurowe jaja przybrane bukszpanem i kwiatami, drewniane zające i baranki w trawie, wiklinowe kosze z kwiatami naprawdę robią wrażenie

- dodała Lachowska.

W niedzielę wielkanocną z myślą o najmłodszych zaplanowano animacje wielkanocne dla dzieci, m.in. poszukiwania czekoladowych jajeczek, strzelanie z katapulty na balony z wodą, slalom z jajkami na łyżkach w czarodziejskich okularach, malowanie farbami figury z Wysp Wielkanocnych.