Sakrament jedności

  

Tak się składa, że te święta Wielkiejnocy spędzamy całą rodziną w Medziugorie, w którym nigdy wcześniej nie byliśmy. I muszę powiedzieć, że to miejsce mnie urzekło. Nie, nie miałem żadnych przeżyć mistycznych, ale urzekła mnie niezwykła cisza tego miejsca. Niesamowita, niezwykła, dojmująca, mistyczna.

W takiej ciszy rzeczywiście przemawia Bóg, można Go usłyszeć i w czasie drogi krzyżowej, i gdy odmawia się różaniec, i gdy czyta się tu Pismo Święte. Nie wiem, dlaczego, ale tak właśnie jest. Najbardziej mnie jednak urzekło przepiękne kazanie abp. Henryka Hosera, który w Wielki Czwartek przypomniał, co łączy sakrament Eucharystii i małżeństwa? Odpowiedź arcybiskupa: oba są sakramentami ciała i krwi i oba są sakramentami jedności. Piękne słowa, niezapomniane. Warto było pojechać do Medziugorie, by je usłyszeć. I żeby je sobie przypominać.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts