Tragedia na drodze. Zginęła kobieta

zdjęcie ilustracyjne / policja.pl

  

Kobieta zginęła w wypadku, do jakiego doszło w sobotę nad ranem w okolicach Woli Moszczenickiej (Łódzkie). Prowadzony przez nią samochód osobowy uderzył w drzewo – poinformował rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego PSP w Łodzi st. kpt. Jędrzej Pawlak.

Strażacy zgłoszenie o wypadku otrzymali w sobotę około godziny czwartej.

Kierowany przez kobietę samochód osobowy z nieustalonych do tej pory przyczyn wypadł z drogi wojewódzkiej nr 716, a następnie uderzył w drzewo. Kierująca zginęła na miejscu.

Do wypadku doszło w okolicach Woli Moszczenickiej w powiecie piotrkowskim.

Przyczyny zdarzenia policjanci wyjaśniają pod nadzorem prokuratora.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Węgry, Polska, USA, Brazylia. Te państwa planują współpracę na rzecz ochrony rodziny!

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Węgry planują ścisłą współpracę w dziedzinie ochrony rodziny ze Stanami Zjednoczonymi, Polską i Brazylią – powiedziała agencji MTI w Waszyngtonie węgierska wiceminister zasobów ludzkich ds. rodziny i młodzieży Katalin Novak. - Chcemy działać nie przeciw czemuś, tylko na rzecz czegoś, i pragniemy występować z propozycjami sprzyjającymi dobrobytowi rodzin. Nie chcemy reagować na procesy, tylko wręcz przeciwnie: pracować nad propozycjami pomagającymi rodzinom– oznajmiła.

Novak oświadczyła, że powstaje sojusz między Stanami Zjednoczonymi, Węgrami, Polską i Brazylią pod nazwą Partnerstwo na rzecz Rodzin.

- W tę środę zgłosiliśmy to w ONZ

– oznajmiła.

Wiceminister – jak pisze MTI – wzięła w środę w Waszyngtonie udział w międzynarodowej konferencji na temat rodziny z udziałem m.in. Polski.

Podkreśliła, że nie chodzi o luźną współpracę, tylko o ścisłe współdziałanie, co w praktyce ma oznaczać wspólne występowanie przeciw "antyrodzinnym posunięciom spychającym życie rodzinne na plan dalszy".

- Ale my chcemy działać nie przeciw czemuś, tylko na rzecz czegoś, i pragniemy występować z propozycjami sprzyjającymi dobrobytowi rodzin. Nie chcemy reagować na procesy, tylko wręcz przeciwnie: pracować nad propozycjami pomagającymi rodzinom

– oznajmiła.

Dodała, że w rozmowach w Waszyngtonie obok szefa Rady Polityki Wewnętrznej Joe Grogana uczestniczyli politycy republikańscy, szefowie politycznych organizacji konserwatywnych i wyznaniowych oraz eksperci z Brazylii i Hiszpanii.

- Miło, że Stany Zjednoczone patrzą na węgierski system wspierania rodzin jak na wzorzec, starają się przejąć niektóre jego elementy i ogólnie wysoko cenią węgierską politykę rodzinną

– dodała.

Rzecznik ambasady RP w Waszyngtonie Robert Szaniawski przekazał Polskiej Agencji Państwowej, że środowa konferencja odbyła się w jednym z budynków na Kapitolu. Dodał, że była ona współorganizowana przez Węgry, Brazylię i USA i uczestniczył w niej też przedstawiciel ambasady RP.

Konferencja „była poświęcona omówieniu aktualnych trendów demograficznych oraz wielu aspektów prowadzenia polityki rodzinnej w poszczególnych krajach” - stwierdził Szaniawski. Uznał za „ważne, aby o problemach dotyczących rodziny mówić na wielu forach międzynarodowych - w ONZ i na konferencjach organizowanych przez różne kraje i środowiska”.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl