Rewanżowy mecz między zespołami z Kielc i Głogowa był tylko formalnością. Na Dolnym Śląsku kielczanie "zdemolowali" rywala wygrywając aż 19 bramkami (41:22). W stolicy regionu świętokrzyskiego Chrobry zagrał już zdecydowanie lepiej, a na początku drugiej połowy goście nawet kilkakrotnie wyszli na prowadzenie. Zespół trenera Jarosława Cieślikowskiego ostatecznie przegrał rewanż 28:34, ale schodził z parkietu w dużo lepszych humorach, niż trzy dni wcześniej.

„Tamten mecz chluby nam nie przyniósł, ale dzisiaj zagraliśmy dużo mądrzej. To był taki mecz w szachy jeśli chodzi o atak pozycyjny, graliśmy długo, cierpliwie i przyniosło to efekty. W obronie nasza gra też była dużo ciekawsza, bo zmusiliśmy rywali do kilku błędów”

– powiedział po spotkaniu szkoleniowiec Chrobrego.

„Pokazaliśmy, że jednak potrafimy grać w piłkę ręczną. Przede wszystkim zagraliśmy dużo skuteczniej w ataku pozycyjnym, choć też mieliśmy kilka przestrzelonych sytuacji. Nie zagraliśmy wielu kontrataków i szybkich wznowień, staraliśmy się grać cierpliwie i stąd dużo lepszy wynik, niż w pierwszym pojedynku”

– dodał rozgrywający zespołu z Głogowa Adam Babicz.

Kielczanie, którzy awans do półfinału zapewnili sobie już po pierwszym meczu, wyraźnie oszczędzali siły przed pierwszym ćwierćfinałowym meczem Ligi Mistrzów z Paris Saint-Germain.

„Najważniejsze, że obyło się bez kontuzji, bo te nas w tym sezonie nie oszczędzają. Już przed tym meczem nie było wątpliwości, kto awansuje dalej, ale to dobrze, że moi zawodnicy trochę powalczyli, poruszali się po parkiecie. Teraz w spokoju możemy się po świętach przygotowywać do meczów z mistrzem Francji”

– zaznaczył Dujszebajew.

 PGE VIVE Kielce – Chrobry Głogów 34:28 (16:14)

W kolejnej rundzie VIVE zmierzy się ze zwycięzcą dwumeczu Azoty Puławy – Gwardia Opole.