PGE VIVE Kielce już w półfinale

/ kielcehandball.pl

  

Piłkarze ręczni PGE VIVE Kielce po drugim zwycięstwie nad Chrobrym Głogów (34:28) jako pierwsi zameldowali się w półfinale fazy play-off o mistrzostwo Polski. „Najważniejsze, że obyło się bez kontuzji, bo te nas w tym sezonie nie oszczędzają” - powiedział trener kielczan Tałant Dujszebajew.

Rewanżowy mecz między zespołami z Kielc i Głogowa był tylko formalnością. Na Dolnym Śląsku kielczanie "zdemolowali" rywala wygrywając aż 19 bramkami (41:22). W stolicy regionu świętokrzyskiego Chrobry zagrał już zdecydowanie lepiej, a na początku drugiej połowy goście nawet kilkakrotnie wyszli na prowadzenie. Zespół trenera Jarosława Cieślikowskiego ostatecznie przegrał rewanż 28:34, ale schodził z parkietu w dużo lepszych humorach, niż trzy dni wcześniej.

„Tamten mecz chluby nam nie przyniósł, ale dzisiaj zagraliśmy dużo mądrzej. To był taki mecz w szachy jeśli chodzi o atak pozycyjny, graliśmy długo, cierpliwie i przyniosło to efekty. W obronie nasza gra też była dużo ciekawsza, bo zmusiliśmy rywali do kilku błędów”

– powiedział po spotkaniu szkoleniowiec Chrobrego.

„Pokazaliśmy, że jednak potrafimy grać w piłkę ręczną. Przede wszystkim zagraliśmy dużo skuteczniej w ataku pozycyjnym, choć też mieliśmy kilka przestrzelonych sytuacji. Nie zagraliśmy wielu kontrataków i szybkich wznowień, staraliśmy się grać cierpliwie i stąd dużo lepszy wynik, niż w pierwszym pojedynku”

– dodał rozgrywający zespołu z Głogowa Adam Babicz.

Kielczanie, którzy awans do półfinału zapewnili sobie już po pierwszym meczu, wyraźnie oszczędzali siły przed pierwszym ćwierćfinałowym meczem Ligi Mistrzów z Paris Saint-Germain.

„Najważniejsze, że obyło się bez kontuzji, bo te nas w tym sezonie nie oszczędzają. Już przed tym meczem nie było wątpliwości, kto awansuje dalej, ale to dobrze, że moi zawodnicy trochę powalczyli, poruszali się po parkiecie. Teraz w spokoju możemy się po świętach przygotowywać do meczów z mistrzem Francji”

– zaznaczył Dujszebajew.

 PGE VIVE Kielce – Chrobry Głogów 34:28 (16:14)

W kolejnej rundzie VIVE zmierzy się ze zwycięzcą dwumeczu Azoty Puławy – Gwardia Opole.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Świętochłowice przestają być miastem niewykorzystanych szans 

  

Świętochłowice do niedawna były jednym z najbardziej zaniedbanych śląskich miast - najszybciej się wyludniało, miało niskie dochody, za to wysokie bezrobocie. Choć rządziła tam PO, Fundacja Schumanna uznała, że to najmniej obywatelskie miasto w Polsce, a władze są tu zamknięte na mieszkańców. Jednak od momentu wyborów samorządowych, gdy władze się zmieniły, miasto zaczyna odbijać się od dna. – Dziś przyciąga inwestorów, dzięki czemu mogą wzrosnąć dochody miasta, a przede wszystkim powstają tak potrzebne nowe miejsca pracy – podkreśla Janina Zięba, pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości w Świętochłowicach. 

Jej zdaniem, mieszkańcy miasta już dostrzegają dobre zmiany. – Wkrótce nasze koło powiększy się o kilkanaście osób, które chcą pracować dla miasta – podkreśla. Zięba od lat związana jest z ze Świętochłowicami, była tu radną, pracuje w rodzinnej firmie zakorzenionej w mieście.

Mamy teraz większy wpływ na sprawy miejskie, bo od 1 października br. na stanowisko Drugiego Zastępcy Prezydenta Miasta Świętochłowice został powołany Adam Trzebinczyk, który od 10 lat zaangażowany jest w działalność społeczną i samorządową

- podkreśla Zięba.

Nowy wiceprezydent stawia przede wszystkim na rozwój potencjału gospodarczego i inwestycyjnego.

Świętochłowice to miasto niewykorzystanych szans, którego największym kapitałem obok lokalizacji są ludzie

- mówi Trzebinczyk, który jako swój absolutny priorytet traktuje rozwój nuasta. W tej dziedzinie Świętochłowice pod rządami nowego prezydenta – jest nim Daniel Beger – i wiceprezydenta mają już konkretne sukcesy. Zainwestował tu już Ekoinstal Holding - dystrybutor m.in. wyrobów hutniczych - który wyłoży na rozwój 27 mln zł.

Inwestor zamierza zatrudnić kilku nowych pracowników i utrzymać dotychczasowych 120

– podkreśla Zięba. Nowych pracowników przyjmie też firma Gappag z Częstochowy, która zainwestuje 2,2 mln zł w budowę zakładu produkcyjnego z zapleczem badawczo-rozwojowym, gdzie uruchomi nową linię do produkcji mebli dziecięcych.

– Teoretycznie specjalna strefa ekonomiczna istniała w mieście od dawna, ale brakowało tam znaczących inwestycji

– podkreśla Trzebinczyk.

Teraz wszystko się zmienia, mamy wsparcie nie tylko KSSE, ale i rządu, a premier Mateusz Morawiecki osobiście zainteresował się problemami naszego miasta – była to pierwsza od 30 lat wizyta szefa rządu w Świętochłowicach

– dodaje. Premier spotkał się z mieszkańcami miasta w Centrum Kultury Śląskiej. - Wizyta Premiera RP w Świętochłowicach jest  dowodem na to, że nasze miasto może liczyć na realną pomoc, której efektem będą pozytywne zmiany w ciągu najbliższych lat – mówił prezydent Beger, przypominając jednocześnie o pierwszych krokach poczynionych w tym kierunku m.in. za sprawą porozumienia podpisanego z Województwem Śląskim i KSSE.

Rozmawiałem z prezydentem Begerem o problemach, jakie tutaj macie. Żeby je rozwiązać potrzebna jest spójność, wiara w to, że można to zrobić, pieniądze, plan i wiarygodność jego realizacji. Celem byłoby dla mnie uczynienie ze Świętochłowic miasta przyjaznego, czystego, oddłużonego. Miasta, które odzyska swój dawny blask jako miasto przemysłowe

– mówił premier Morawiecki. Premier obiecał mieszkańcom, że odwiedzi Świętochłowice ponownie.

Liczymy na to wsparcie, bo mamy bardzo cenne tereny inwestycyjne tuż przy Drogowej Trasie Średnicowej – z pomocą inwestorów, KSSE i rządu chcemy je zagospodarować

– zaznacza Trzebinczyk. Już zgłosiło się kolejnych kilku oferentów, miasto musi jedynie wybudować drogi dojazdowe i wtedy ruszą kolejne inwestycje w Świętochłowicach. - Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego jest gotowy, na tym terenie przewiduje produkcję, handel i usługi – zaznacza Trzebinczyk. – Liczymy, że dzięki tym inwestycjom zyskamy nowe dochody i uporządkujemy finanse miejskie – zaznacza.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl