Pierwsze spotkanie w stolicy zakończyło się wygraną jastrzębian 3:1. W tamtym meczu w składzie ONICO nie było jeszcze Macieja Muzaja, który dołączył do drużyny na zasadzie tzw. transferu medycznego. Atakujący Trefla Gdańsk zastąpił kontuzjowanego Bartosza Kwolka. Muzaj w przeszłości grał w Jastrzębskim Węglu. Publiczność w hali przywitała go raczej chłodno.

Pierwsze dwa sety miejscowym kibicom nie mogły się podobać. Gospodarze grali chaotycznie, popełniali błędy, mieli spory problem z blokiem rywali. W drugiej partii prowadzili 13:10 i stracili pięć punktów z rzędu. Dobrze broniąca drużyna ONICO grała dokładniej. Co prawda w końcówce był remis 23:23, ale jastrzębianie więcej punktów już nie zdobyli.

W przerwie trener gospodarzy Roberto Santilli zabrał swoich zawodników na krótko do szatni, co jednak niewiele pomogło.

Goście zaczęli bowiem trzecią partię od prowadzenia 3:0. Później emocji było jeszcze sporo. Po „asie” Juliena Lyneela wynik brzmiał 18:18, potem 20:20 i znów zespół trenera Stephane Antigi w końcówce zachował więcej zimnej krwi, wyrównując stan rywalizacji.

Dawid Konarski, atakujący reprezentacji Polski i Jastrzębskiego Węgla:

„W Warszawie strasznie się męczyliśmy, by wyszarpać zwycięstwo, tam się udało. Byłem przekonany, że rozegramy zdecydowanie lepsze spotkanie, a zagraliśmy jeszcze gorzej i stad taki wynik. Jeśli w kontrach będziemy grać miękko, kiwać, to nie wygramy. To jest walka o finał. ONICO, mimo kontuzji, to jest bardzo dobry zespół, co dziś udowodnił”.

„Być może jesteśmy za bardzo nabuzowani i to nas spina. Jesteśmy w stanie wygrać w Warszawie, jednak musimy zagrać dużo lepiej, podjąć większe ryzyko”

Libero gości Damian Wojtaszek podkreślił, że wyjazdowa wygrana poprawiła nastroje w zespole. Zawodnik wierzy w zwycięstwo zespołu z Warszawy w decydującym spotkaniu:

„Musimy do niego przystąpić skoncentrowani, z wolą walki i przed własną – pewnie liczną – publicznością postarać się zwyciężyć. Trzeba odkładać energię na to spotkanie. Na pewno w sytuacji kontuzji w zespole nastroje po wygranej w Jastrzębiu się polepszyły”.

Drugi mecz półfinałowy: Jastrzębski Węgiel - ONICO Warszawa 0:3 (19:25, 23:25, 21:25).

Stan rywalizacji play (do dwóch zwycięstw) 1-1. Decydujący mecz odbędzie się w środę w Warszawie.