Ewa Brodnicka kontra meksykański czołg

/ facebook.com/ewabrodnickaofficial

  

„Do Jeleniej Góry nadciąga meksykański czołg, ale nie pozwolę Janeth Perez na odebranie mi pasa WBO” – powiedziała mistrzyni świata w wadze super piórkowej Ewa Brodnicka, która wystąpi 25 maja na gali bokserskiej "Tymex Boxing Night".

Brodnicka po raz trzeci będzie broniła tytułu federacji World Boxing Organization. W poprzednim roku wygrywała w 10-rundowych pojedynkach mistrzowskich z Kanadyjką Sarah Pucek w Częstochowie i Nozipho Bell z Republiki Południowej Afryki w Lublinie.

„Wszystko wskazuje na to, że czeka mnie najtrudniejsza walka w karierze. Meksykanka, której styl polega na ciągłym ataku i wywieraniu presji, to była mistrzyni świata WBA i IBF w wadze koguciej. Kontynuuje rodzinne tradycje, w jej życiu boks był od początku, a poza tym pięściarstwo to sport narodowy w Meksyku, gale odbywają się co tydzień i jest ogromne zainteresowanie. Mówiąc wprost Perez nie pęka, walczy jak czołg i przyjedzie do Polski wyrwać mi pas mistrzowski, ale nie pozwolę jej na to”

– stwierdziła niepokonana na zawodowych ringach Brodnicka (16-0).

Polka, która wcześniej wywalczyła mistrzostwo Europy w wadze lekkiej, przygotowuje się do walki pod opieką Amerykanina Gusa Currena, byłego szkoleniowca Tomasza Adamka.

„Po treningach na sali bokserskiej mam dodatkowe zajęcia polegające na analizie wideo rywalki. Poza tym trener Curren podsyła mi archiwalne walki Evandera Holyfielda, a wybór padł na tego słynnego boksera ze względu m.in. na umiejętność poruszania się na nogach. Praca nóg ma być moim atutem, a poza tym bardzo mocno pracuję nad lewym prostym, będą dużo nim operowała w tej potyczce. Perez ciągle idzie do przodu, a ja zamierzam stopować ją lewym prostym, do tego będę boksowała z kontry. Takie książkowe pięściarstwo”.

Rekord Meksykanki to 24 zwycięstwa, cztery porażki (wygrywały z nią tylko dwie pięściarki – Meksykanka Irma Garcia i Chilijka Carolina Rodriguez) i dwa remisy.

„Siła fizyczna będzie po mojej stronie, do tego jestem wyższa, mam dłuższe ręce i lepszy zasięg ramion. Sandra Kruk boksuje podobnie jak Perez, zbliżony styl prezentowała także Elfi Philips, z którą wygrałam o mistrzostwo Europy w 2015 roku. Chyba jednak Meksykanka nie jest tak szybka jak Philips. Nastawiam się na najlepszą wersję Perez, z czasów pojedynków o tytuły światowe, kiedy zapędzała rywalki do lin i zasypywała gradem ciosów”

– przyznała mistrzyni świata WBO.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zawiadomienie po kontroli NIK w ośrodku Służby Więziennej

/ Materiał urzędowy Najwyższej Izby Kontroli [Public domain]

  

Do Prokuratury Rejonowej w Kaliszu wpłynęło we wtorek zawiadomienie Najwyższej Izby Kontroli dotyczące podejrzenia popełnienia przestępstwa polegającego na ewentualnym naruszeniu przepisów przez osoby zobowiązane do zajmowania się sprawami Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu – poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim Maciej Meler.

Te osoby – jak powiedział prokurator Maciej Meler - miały nie dopełnić ciążących na nich obowiązków w zakresie racjonalnego gospodarowania mieniem.

"Miało się to odbywać poprzez brak należytego rozpoznania rynku i brak zasięgnięcia rzetelnej opinii w kwestii kosztów inwestycji" – powiedział prok. Meler.

Do zawiadomienia NIK została dołączona licząca kilkaset stron dokumentacja, która będzie podlegała dalszej karno-prawnej ocenie.

Prokurator Meler wyjaśnił, że materiały, zgodnie z właściwością rzeczową, zostaną przekazane do Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. i "tam, po przydzieleniu referenta, będą rozpoznane".

NIK w raporcie opublikowanym na stronie izby podaje, że w Centralnym Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej  w Kaliszu niegospodarnie wydatkowano blisko 370 tys. zł na zaprojektowanie i wybudowanie w 2018 r. toru przeszkód dla kursantów. Kontrola doraźna NIK w COSSW trwała od 17 czerwca br. Kwota, którą wydano na realizację inwestycji jest - w opinii biegłego powołanego przez izbę - o ponad 300 tys. zł wyższa niż maksymalny koszt takiej inwestycji, tj. ok. 65 tys. zł.

"Zdaniem NIK przyczyną niegospodarności była nierzetelna szacunkowa wycena wartości toru przeszkód oraz brak dostatecznego nadzoru nad procesem inwestycyjnym"

- napisano w komunikacie.

Wynika też z niego, jakoby "ze względu na specjalistyczny charakter obiektu oraz brak pewności odnośnie rynkowej wartości planowanej inwestycji, Centralny Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu powinien wykazać się szczególną ostrożnością przy jej wycenie i skierować zapytania do firm, których przedmiotem działalności jest realizacja podobnych inwestycji, w celu rzetelnego zweryfikowania przyjętej jej szacunkowej wartości".

NIK uważa, że "nie było przeciwwskazań prawnych i formalnych, aby przeprowadzić postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w taki sposób, by brał w nim udział szeroki krąg podmiotów, którzy jednocześnie spełnią postulat realizacji zamówienia przez osoby pozbawione wolności".

Ponadto COSSW - według NIK - korzystając ze zwolnienia ze stosowania ustawy "Prawo zamówień publicznych", w trakcie realizacji wykonania inwestycji nie weryfikował, czy spełniono przesłanki umożliwiające wyłączenie ww. ustawy.

Zamówienie zlecono przywięziennemu zakładowi pracy Państwowemu Przedsiębiorstwu Przemysłu Metalowego "POMET" we Wronkach, które podzlecało je prawie w całości podwykonawcom nieposiadającym takiego statusu. "Zdaniem NIK ten sposób udzielania zamówienia świadczy o nierzetelnej realizacji zadań" przez COSSW.

NIK podaje również, że tor przeszkód przez blisko 10 miesięcy od momentu oddania do użytku nie był w ogóle wykorzystywany.

Izba skierowała do prokuratury w Kaliszu zawiadomienie w tej sprawie.

W sumie NIK wystosowała 16 takich zawiadomień dotyczących resortu sprawiedliwości. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl