Przekażą wiekowe drzewa na odbudowę Notre-Dame

Scone Palace w Szkocji. Jego właściciel chce przekazać drzewa na potrzeby Notre-Dame

  

Członkowie stowarzyszenia Historic Houses (Domy Historyczne), zaoferowali bardzo stare drzewa ze swoich posiadłości jako swój wkład w odbudowę dachu Notre Dame. Szacuje się, że został on zbudowany z ok. 1300 drzew.

Do tej pory ponad stu właścicieli starych domów m.in. Belvoir Castle, Doddington Hall, Hutton-in-the-Forest, Scone Palace, Castle Howard, Holkham Hall, Powderham Castle i Firle Place oferowało, że mogą ściąć stare drzewa zasadzone przed wiekami. Choć i tak nie osiągnęły one rozmiarów średniowiecznych drzew, to i tak są one znacznie większe niż te dostępne we współczesnych nasadzeniach leśnych.

Książę Rutland z Belvoir Castle powiedział:

Jesteśmy w stanie przekazać drzewa, ponieważ mój przodek specjalnie zasadził drzewa jako inwestycję, która da dochód następnym pokoleniom, dawno po jego śmierci. Ja również na miejscu każdego ściętego drzewa, zasadzę następne, może ktoś będzie potrzebował go za kilkaset lat.

Po spaleniu katedry w Yorku, w 1984 roku, czterdziestu właścicieli historycznych domów zadeklarowało swoje drzewa na odbudowę.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: theartnewspaper.com
Tagi

Wczytuję komentarze...

Pracownik firmy kurierskiej z zarzutem kradzieży

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi pracownikowi firmy kurierskiej, który w trakcie sortowania przesyłek ukradł paczkę z zawartością dwóch pierścionków.

Pod koniec kwietnia br. policjanci Komisariatu Policji V w Krakowie przyjęli zawiadomienie od przedstawiciela firmy kurierskiej o kradzieży pierścionków, które nie zostały dostarczone do ich klientów. Przekazał on, iż według jego wiedzy sprawcą może być jeden z pracowników sortowni firmy kurierskiej.

Funkcjonariusze, analizując materiał dowodowy zgromadzony w tej sprawie, potwierdzili przypuszczenia zgłaszającego, w efekcie czego ustalili personalia pracownika, który dokonał kradzieży biżuterii, a następnie zatrzymali tego 20-letniego mieszkańca Krakowa. W trakcie przesłuchania przyznał się on do kradzieży oraz wskazał lombardy, w których sprzedał zagrabione rzeczy. Mundurowi udali się w te miejsca i odzyskali cenne przedmioty.

Właściciele lombardów potwierdzili zakup pierścionków od zatrzymanego. Wartość skradzionego mienia wyceniona została na ponad 7 000 zł. 20-latek usłyszał zarzut kradzieży. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl