A tu co się wydarzyło? Schetyna apeluje o zakończenie protestu, a Broniarz... wbija szpilę opozycji

zdjęcie ilustracyjne / Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

  

Lider Koalicji Obywatelskiej Grzegorz Schetyna zaapelował dziś o zakończenie protestu - nie do nauczycieli, a... do Jarosława Kaczyńskiego. Najwyraźniej nie zauważył, że to nie prezes PiS strajkuje... Z drugiej strony wydarzyła się kolejna dziwna rzecz. Przewodniczący ZNP Sławomir Broniarz pytany o deklaracje, które padają ze strony opozycji odparł, że "najpierw trzeba wygrać wybory parlamentarne".

Grzegorz Schetyna zaapelował dziś w imieniu Koalicji Europejskiej do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego oraz premiera Mateusza Morawieckiego o... zakończenie protestu nauczycieli. Zadeklarował też pełne poparcie dla postulatów strajkujących już od 8 kwietnia.

Sławomir Broniarz zapytany o to, jak odnosi się do takich deklaracji stwierdził, że "wszystkie dowody wsparcia dla nauczycieli, bez względu na to, czy płyną z lewej czy z prawej strony, odbieramy bardzo pozytywnie".

Ale wbił też solidną szpilę Koalicji Europejskiej. 

"Najpierw trzeba wygrać wybory parlamentarne" - stwierdził Broniarz.

Dzisiaj pieniądze i cały proces decyzyjny jest w rękach Prawa i Sprawiedliwości

- dodał. 

Czyżby jakieś napięcia na linii Broniarz - opozycja?

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

„Wyczyn” Polaka – uciekł z więzienia w Neapolu

/ FLICKR.COM/DAVE NAKAYAMA/CC BY 2.0

  

- 32-letni Polak uciekł z więzienia Poggioreale w Neapolu - informują włoskie media. Więzień zbiegł zjeżdżając na prześcieradle, gdy skazani udawali się na mszę do kaplicy. To pierwsza ucieczka z tego zakładu karnego od 100 lat.

Neapolitańskie Poggioreale ma ponurą sławę jako więzienie najbardziej przepełnione w Europie, w którym panują ciężkie warunki, a kary odbywają tam między innymi mafiozi.

Media podały, że Polak Robert L., oczekujący w areszcie śledczym na proces za zabójstwo murarza z Ukrainy, zrobił sznur z prześcieradła i przeskoczył na drugą stronę muru. W więzieniu przebywał od grudnia zeszłego roku.

To pierwsza udana ucieczka z tego więzienia od stulecia

- odnotowano w relacjach telewizyjnych.

Przed kilkoma laty, gdy jeden z więźniów próbował uciec, odniósł ciężkie obrażenia.

Szef związku zawodowego pracowników straży więziennej z Neapolu Luigi Castaldo stwierdził, że przyczyną zdarzenia są braki w personelu w więzieniu, w którym około 200 funkcjonariuszy pilnuje 2500 osadzonych. Więźniów jest tam, jak przypomniał, o 800 więcej niż jest tam miejsc.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl