A tu co się wydarzyło? Schetyna apeluje o zakończenie protestu, a Broniarz... wbija szpilę opozycji

zdjęcie ilustracyjne / Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

  

Lider Koalicji Obywatelskiej Grzegorz Schetyna zaapelował dziś o zakończenie protestu - nie do nauczycieli, a... do Jarosława Kaczyńskiego. Najwyraźniej nie zauważył, że to nie prezes PiS strajkuje... Z drugiej strony wydarzyła się kolejna dziwna rzecz. Przewodniczący ZNP Sławomir Broniarz pytany o deklaracje, które padają ze strony opozycji odparł, że "najpierw trzeba wygrać wybory parlamentarne".

Grzegorz Schetyna zaapelował dziś w imieniu Koalicji Europejskiej do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego oraz premiera Mateusza Morawieckiego o... zakończenie protestu nauczycieli. Zadeklarował też pełne poparcie dla postulatów strajkujących już od 8 kwietnia.

Sławomir Broniarz zapytany o to, jak odnosi się do takich deklaracji stwierdził, że "wszystkie dowody wsparcia dla nauczycieli, bez względu na to, czy płyną z lewej czy z prawej strony, odbieramy bardzo pozytywnie".

Ale wbił też solidną szpilę Koalicji Europejskiej. 

"Najpierw trzeba wygrać wybory parlamentarne" - stwierdził Broniarz.

Dzisiaj pieniądze i cały proces decyzyjny jest w rękach Prawa i Sprawiedliwości

- dodał. 

Czyżby jakieś napięcia na linii Broniarz - opozycja?

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

W Wilnie zwyciężył PiS

/ Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

  

Obywatele RP biorący udział w Wilnie w wyborach do PE najwięcej głosów oddali na Prawo i Sprawiedliwość – 105. Drugie miejsce zajęła Koalicja Europejska – 88 głosów, trzecie – Komitet Wyborczy Wiosna - 33 głosy.

15 głosów w Wilnie uzyskała Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy, 11 – Lewica Razem, 5 - Kukiz'15 i 4 głosy – Polska Fair Play Bezpartyjni Gwiazdowski.

Przewodniczący Obwodowej Komisji Wyborczej nr 88 w Wilnie Marcin Sokalski poinformował, że głosowanie, które odbywało się w ambasadzie polskiej, przebiegało sprawnie, bez zakłóceń.

Zawczasu udział w wyborach w Wilnie zgłosiło 170 obywateli Polski. Z możliwości głosowania korzystali też polscy turyści i pielgrzymi, którzy odebrali zaświadczenia o prawie głosu za granicą

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl