W czasie mszy zawalił się dach kościoła w RPA. Co najmniej 13 zabitych

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/cC0/GDJ

  

Co najmniej 13 osób poniosło śmierć, a 16 zostało rannych w wyniku częściowego zawalenia się dachu kościoła Zielonoświątkowców w czasie mszy w prowincji KwaZulu-Natal na wschodzie RPA - podały w piątek władze.

Do wypadku doszło w czwartek wieczorem w zapełnionym wiernymi kościele w mieście Dlangubo - przekazały miejscowe władze.

- Dach budynku zawalił się wczoraj wieczorem z powodu silnych opadów deszczu. Zginęło 13 osób

 - oznajmił rzecznik ministerstwa do spraw lokalnych Lennox Mabaso.

Oficjalny bilans ofiar katastrofy budowlanej przekazał rzecznik lokalnych służb medycznych Robert McKenzie.

- Taka tragedia: 13 zabitych i 16 rannych

 - napisał na Twitterze.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kiedy poznamy przyczyny awarii w "Czajce"?

/ Twitter/Rafał Trzaskowski

  

Pod koniec grudnia przedstawimy ostateczny raport dotyczący przyczyn awarii w "Czajcie" - zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.

Prezydent zaznaczył jednocześnie, że eksperci z politechniki wciąż badają wszystkie próbki. "Zostały zajęte próbki przez służby. W związku z tym czekamy, aż te próbki zostaną naszym ekspertom oddane do ostatecznej oceny" - powiedział prezydent stolicy.

Dodał też, że własne dochodzenia prowadzą w tej sprawie zarówno CBA, prokuratura, jak i Główny Inspektorat Ochrony Środowiska, a pod koniec grudnia zostanie przedstawiony ostateczny raport dotyczący przyczyn awarii.

Rafał Trzaskowski stwierdził też, że potwierdzają się informacje o tym, że głównymi "były problemy związane przede wszystkim z wykonaniem tego kolektora, ale również pojawiały się problemy w tej fazie projektowej, zwłaszcza jeśli chodzi o dobór materiałów" - stwierdził prezydent stolicy.

Pod koniec sierpnia doszło do awarii dwóch kolektorów odprowadzających ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do leżącej na prawym brzegu oczyszczalni "Czajka". W efekcie nieczystości były zrzucane do Wisły. W reakcji na awarię premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o budowie tymczasowego rurociągu, którym ścieki z lewobrzeżnej Warszawy są przepompowywane "Czajka".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl