Kopcińska odniosła się do apelu Koalicji Europejskiej, która zwróciła się dzisiaj do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego oraz premiera Mateusza Morawieckiego o zrealizowanie postulatów nauczycieli i zakończenie protestu.

Rzeczniczka rządu oceniła, że gdyby "PO i PSL w czasie swoich rządów sukcesywnie podwyższało wynagrodzenia dla nauczycieli - jak od trzech lat robi to PiS - to dziś sytuacja nauczycieli byłaby znacznie lepsza".

- Nasz rząd naprawił błędy PO i PSL - pozwolił decydować rodzicom, czy chcą wysyłać do szkół dzieci 6- czy 7-letnie oraz naprawił strukturę szkolną poprzez wygaszanie gimnazjów

 - podkreśliła Kopcińska.

Dziś podczas konferencji prasowej, podczas której liderzy Koalicji Europejskiej zaprezentowali list do prezesa PiS oraz premiera Morawieckiego, nie brakowało obietnic wobec nauczycieli. 

- Jesteśmy w stanie zagwarantować, że zaraz po wyborach spełnimy oczekiwania płacowe nauczycieli; zrealizujemy projekt lepszej szkoły. Spełnimy też oczekiwania rodziców i uczniów pod względem jakości nauczania, liczby zadań domowych, programu. Spełnimy też oczekiwania samorządowców.

- obiecywał Władysław Kosiniak-Kamysz z PSL.