Kościoły same się nie niszczą

  

Ze zdumieniem słuchałem komentarzy francuskich dziennikarzy w pierwszych minutach pożaru katedry Notre Dame. Wszyscy mówili jednym głosem: ogień został zaprószony w trakcie remontu katedry. Obecna wersja jest taka, że przyczyną pożaru mogła być iskra ze spawarki. Nikt nie wspomina o tym, że pożar wybuchł parę godzin po wyjściu ostatniego robotnika z remontowanej bazyliki.

Co ciekawe, francuska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania pożaru. Z góry zakłada, że był to przypadek. Tymczasem opinie, które pojawiają się w mediach społecznościowych, wskazują na to, że spowodowanie pożaru tak wielkiego budynku wymaga specjalistycznej wiedzy w zakresie pożarnictwa. Na razie nie wiemy, co się naprawdę stało, i osobiście wątpię, czy kiedykolwiek poznamy prawdę. Jednak należy pamiętać, że według francuskiego ministerstwa spraw wewnętrznych w 2018 r. dokonano 872 ataki na kościoły, a w pierwszych dwóch miesiącach tego roku ta liczba zwiększyła się o 25 proc. w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego. Tydzień temu podpalono kościół Saint-Sulpice, drugą po katedrze Notre Dame największą świątynię chrześcijańską w Paryżu. To też był przypadek?

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts