Armenia uderza w Putina?!

  

Na Kaukazie szykuje się sensacyjny zwrot akcji, który może doprowadzić do gwałtownego wzrostu napięć w regionie. Armeńskie media podały, że zakończyła pracę parlamentarna komisja ds. obronności i bezpieczeństwa, która na zlecenie premiera Nikola Pasziniana zajmowała się śledztwem w sprawie aktu terrorystycznego z... 1999 r. Sprawa tak odległa w czasie może odegrać ogromną rolę właśnie teraz.

27 października 1999 r. do parlamentu wdarli się napastnicy, którzy zastrzelili premiera Armenii Wazgena Sarkisjana i kilka innych osób z rządu. Parlament został odbity następnego dnia przez siły specjalne, a zamachowcy ujęci. Byli to Ormianie, przeciwnicy partii rządzącej. 30 października przybył do Armenii Władimir Putin, w ramach „roszady” z Miedwiediewem będący wówczas premierem Rosji, i wziął udział w uroczystym pogrzebie zamordowanych. A obecnie armeński organ państwowy, wspomniana komisja, chyba nieprzypadkowo pod przewodnictwem Andranika Koczariana – najbliższego doradcy premiera Pasziniana – ogłasza, że mord w 1999 r. został dokonany na rozkaz Putina! Może to oznaczać radykalny zwrot w polityce zagranicznej Armenii.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts