Polacy lepsi od Niemców we Władysławowie

zdjęcie ilustracyjne / Baruk90 [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]

  

Polscy pięściarze pokonali Niemców 18:6 w towarzyskim meczu we Władysławowie. Było to pierwsze w tym sezonie spotkanie biało-czerwonych w ramach "Światowej konfrontacji boksu olimpijskiego" i debiut w roli trenera drużyny narodowej Ireneusza Przywary.

Pod wodzą Przywary, który objął stanowisko szkoleniowca kadry na początku roku, Polacy mieli okazję rywalizować w kilku międzynarodowych turniejach, a w czwartek po raz pierwszy wystąpili w meczu towarzyskim. Do tej rywalizacji gospodarze przygotowywali się na zgrupowaniu we Władysławowie. W sumie odbyło się 12 pojedynków - zdublowane zostały bowiem kategorie 64, 69 i 75 kg.

Dwa lata temu w Brodnicy, także w ramach "Światowej konfrontacji boksu olimpijskiego", biało-czerwoni wygrali z Niemcami 12:8. Z ówczesnego składu na ringu we Władysławowie wystąpili Jakub Słomiński, Mateusz Polski, Jarosław Iwanow i Radomir Obruśniak.

Dwaj pierwsi ponownie okazali się lepsi od swoich rywali. Po żywiołowej walce Słomiński (52 kg) znowu pokonał Argishtiego Teteryana - wtedy 3:0, teraz 2:1, natomiast Polski (64 kg) w dobrym stylu odprawił 3:0 Noaha Fishera. Za porażki w 2017 roku zrehabilitowali się Iwanow (56 kg) i Obruśniak (60 kg), którzy zwycieżyli po 2:1.

Gospodarze bardzo dobrze rozpoczęli mecz, bo wygrali pierwszych pięć pojedynków. W młodym niemieckim zespole (kilku zawodników liczyło 19 bądź 20 lat) inauguracyjne zwycięstwo odniósł Frank Kilp (69 kg), który 2:1 pokonał Filipa Wąchałę. W kategorii półśredniej Polacy odnotowali dwie porażki, bo ponadto Kamil Holka uległ Richardowi Meineckemu 0:3.

W kolejnej konfrontacji Ryszard Lewicki (75 kg) przegrał 0:3 z Silvio Schierle, ale pozostałe cztery walki zakończyły się sukcesem biało-czerwonych.

Efektowny triumf odniósł w kategorii półciężkiej (81 kg) Sebastian Wiktorzak. Jego rywal Angelo Schenk był liczony dwa razy i po drugim nokdaunie został w drugiej rundzie poddany przez swoich szkoleniowców.

W świetnym tempie, charakterystycznym dla niższych kategorii, toczyła się walka w wadze ciężkiej (91 kg), w której Tomasz Niedźwiecki zdecydowanie pokonał Nino Kolicica. Sukces gospodarzy w spektakularny sposób przypieczętował superciężki Adam Kulik (+91 kg) – po mocnych ciosach na korpus potężnego pięściarza Paco Lublin Kenan Husovic był dwukrotnie liczony i ostatecznie jego sekundanci rzucili w trzeciej rundzie ręcznik.

"Pokazaliśmy kawałek dobrego boksu. Trzeba pochwalić cały zespół, także tych zawodników, którzy przegrali, bo zaprezentowali się z dobrej strony. Trafili jednak na wymagających rywali z wyższej półki, ale nie ponieśli zdecydowanych porażek. Jestem przekonany, że idziemy w dobrym kierunku"

– skomentował na antenie TVP Sport Przywara.

Biało-czerwoni zostają we Władysławowie, gdzie będą przygotowywać się do kolejnego sprawdzianu, jakim będzie 36. turniej im. Felika Stamma, który zaplanowano w Warszawie od 28 kwietnia do 5 maja. W następnym miesiącu odbędą się m.in. zawody w czeskim Usti nad Łabą, a w czerwcu Igrzyska Europejskie w Mińsku.

Polska – Niemcy 18:6 

Wyniki walk:

52 kg, Jakub Słomiński - Argishti Teteryan 2:1
56 kg, Jarosław Iwanow - Yves-Domenic Kentsch 2:1
60 kg, Radomir Obruśniak - Osseinou Hansen 2:1
64 kg, Mateusz Polski – Noah Fisher 3:0
64 kg, Damian Durkacz – Mert Caliskan 3:0
69 kg, Filip Wąchała - Frank Kilp 1:2
69 kg, Kamil Holka - Richard Meinecke 0:3
75 kg, Ryszard Lewicki - Silvio Schierle 0:3
75 kg, Rafał Perczyński - Vezir Agirman 2:1
81 kg, Sebastian Wiktorzak - Angelo Schenk poddanie Schenka w 2. rundzie
91 kg, Tomasz Niedźwiecki - Nino Kolicic 3:0
+91 kg, Adam Kulik - Kenan Husovic poddanie Husovica w 3. rundzie

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wielka woda w Małopolsce! Kumulacja fali w Krakowie - w sobotę rano. RCB alarmuje

Woda w miejscowości Wola Radziszowska w gminie Skawina / Twitter.com/@Malopolski_UW

  

Przez Małopolskę przechodzi fala wezbraniowa na Wiśle. W Krakowie jej kumulacja nastąpi w sobotę około g. 8.00 i zgodnie z najnowszymi prognozami hydrologicznymi poziom wody w rzece na wysokości Bielan sięgnie nie 7 metrów, ale 5 m 80 cm – poinformowała dzisiaj po południu rzeczniczka prezydenta miasta Monika Chylaszek. Woda zalała dzisiaj wieczorem drogi krajowe na terenie Małopolski.

Stan alarmowy Wisły w Krakowie to 5,2 metra. Może on zostać przekroczony już w piątek ok. godziny 22.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa w ostrzeżeniu wydanym w czwartek tuż przed godziną 19 dla mieszkańców powiatów chrzanowskiego, oświęcimskiego, wadowickiego, krakowskiego, wielickiego, bocheńskiego i brzeskiego oraz dla miasta Krakowa apeluje, by nie zbliżać się do rzek i stosować do poleceń służb.

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe na obszarze miasta.

Najtrudniejsza jest obecnie sytuacja w Krakowie-Bieżanowie. Trwa walka o wzmocnienie wału przeciwpowodziowego na Serafie. Według Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego nie został on przerwany. Pracuje tam ok. 120 strażaków z PSP, OSP, pomaga policja i harcerze. W walce z żywiołem ma pomagać w Krakowie także 60 żołnierzy.

Z miejskiego magazynu wydano do tej pory 9,5 tys. worków i 100 metrów sześciennych piasku do ich napełnienia. "Dziękujemy mieszkańcom i harcerzom, którzy zgłosili się do napełniania worków piaskiem" – powiedziała Chylaszek. Dodała, że służby starają się reagować jak najszybciej na zgłoszenia mieszkańców i dowozić te worki w miejsca zagrożone podtopieniem.

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji poinformowało, że wszystkie oczyszczalnie ścieków pracują bez zakłóceń.

W centrum Krakowa – pod Wawelem i na ul. Kościuszki - wzdłuż wałów Wisły trwa montaż grodzi przeciwpowodziowych, do wieczora mają być zamontowane już wszystkie.

Dzisiaj wieczorem GDDKiA poinformowało o zalaniu części dróg krajowych na terenie Małopolski.

- Na kilku odcinkach dróg krajowych: 28, 79 i 75 zalane są jezdnie

- poinformował rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Jan Krynicki. Zagrożone są również fragmenty A-4 między węzłami Skawina i Kraków Południe oraz w odległości 3,5 km od zjazdu na Wieliczkę.

Woda - jak poinformował Krynicki - przelała się przez drogę krajową 28 w Makowie Podhalańskim, Osielcu oraz Jordanowie.

Z kolei na drodze krajowej 79 są miejsca, gdzie woda przelewa się przez jezdnie nanosząc błoto z pobliskich pól. Tak jest w pobliżu miejscowości Wawrzenczyce, Dolany oraz Koszyce. Podtopienia jezdni występuje też w Nowym Brzesku, gdzie system kanalizacyjny nie nadąża z odprowadzaniem wody.

Z kolei na drodze krajowej 75 woda przelewa się przez jezdnie we miejscowości Frycowa między Nowym Sączem a Muszynką.

Krynicki zapewnił, że służby drogowe są w stałym stanie gotowości i jeżeli woda zbliży się do poziomu jezdni, jej fragmenty zostaną "wygrodzone". Poprosił również, by kierowcy nie zwalniali, "by obserwować poziom wody na Wiśle i w rowach odwadniających, ponieważ natężenie ruchu jest duże i powoduje korki".

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl