Na wyniki tego śledztwa Ameryka czekała dwa lata. Prawnicy Trumpa mówią: całkowite zwycięstwo

Donald Trump / flickr.com/Gage Skidmore/CC BY-SA 2.0; https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/

  

Opublikowany raport specjalnego prokuratora Roberta Muellera ws. domniemanych związków członków sztabu wyborczego Donalda Trumpa z Rosją stwierdza, że w śledztwie nie znaleziono dowodów na zmowę. - Wyniki śledztwa to całkowite zwycięstwo prezydenta. (...) Jest jasne, że nie było żadnego nadużycia o charakterze karnym - ocenili raport prawnicy Donalda Trumpa.

Wczesnym popołudniem czasu waszyngtońskiego Departament Sprawiedliwości przekazał zredagowaną wersję raportu komisji sprawiedliwości Izby Reprezentantów, a także opublikował go w internecie.

Upublicznienie raportu poprzedziła konferencja prasowa prokuratora generalnego Williama Barra

William Barr potwierdził, że śledczy Robert Mueller nie znalazł żadnych dowodów, by ktokolwiek ze sztabu Donalda Trumpa spiskował z Rosją bądź koordynował z nią swoje działania podczas kampanii prezydenckiej w 2016 r. Nie znaleziono również wystarczających dowodów, by kogokolwiek ze sztabu Trumpa oskarżyć o to, że jest niezarejestrowanym agentem rosyjskiego rządu. 

Jak mówił Barr na konferencji prasowej, raport Muellera potwierdza, że Rosja próbowała ingerować w wybory w USA w 2016 r.

Prezydent USA Donald Trump na krótko przed publikacją raportu Roberta Muellera zamieścił na Twitterze przesłanie do przeciwników politycznych, nawiązujące stylem i użytą na nim czcionką do popularnego serialu "Gra o tron". Na zdjęciu, obok stojącego tyłem prezydenta, znajduje się napis: "Żadnej zmowy. Żadnej obstrukcji. Dla nienawistników i radykalnych lewicowych Demokratów - GRA SKOŃCZONA".

Celem śledztwa prowadzonego przez Muellera było ustalenie, czy Rosja próbowała ingerować w wybory prezydenckie w USA w 2016 i czy członkowie sztabu Trumpa spiskowali z nią w celu pomocy mu w odniesieniu zwycięstwa.

Zespół prawników prezydenta USA Donalda Trumpa ocenił, że wyniki raportu to zdecydowane "zwycięstwo" szefa państwa.

- Wyniki śledztwa to całkowite zwycięstwo prezydenta. (...) Jest jasne, że nie było żadnego nadużycia o charakterze karnym

 - napisali w oświadczeniu prawnicy Trumpa: Rudy Giuliani, Jay Sekulow, Jane Raskin i Martin Raskin.

Podkreślili również, że raport dowodzi, iż Trump działał właściwie, zwalniając ze stanowiska dyrektora FBI Jamesa Comeya.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Obawiasz się nadchodzącej wycieczki? Ważna deklaracja prezesa UOKiK dla podróżujących

/ zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/@Skitterphoto

  

Ryzyko zdrowotne w kraju destynacji jest przesłanką do podjęcia działań w celu odstąpienia od umowy z biurem podróży - powiedział prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Tomasz Chróstny. Zachęcił również do korzystania z bezpłatnych konsultacji prawnych.

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Tomasz Chróstny zaznaczył, że umowy na usługi turystyczne, w tym te zawierane z biurami podróży, pozwalają w szczególnych sytuacjach, w tym w sytuacjach zagrożenia epidemiologicznego, na odstąpienie od umowy.

- W tym celu – ze względu na to, że są to umowy zawarte indywidualnie pomiędzy konsumentem a biurem podróży – zachęcamy do korzystania z darmowych porad prawnych dostarczanych przez rzeczników praw konsumenta

- powiedział.

Chróstny zapytany o to, czy UOKiK otrzymuje zapytania od konsumentów, którym linie lotnicze odwołały lot ze względu na zagrożenie koronawirusem, odpowiedział, że takie zapytania się pojawiają.

- Rzeczywiście mamy tego typu zapytania, natomiast one dotyczą przede wszystkim takiego mechanizmu obaw co do kraju destynacji. W tym wypadku konsument – zwłaszcza jeżeli mamy informacje z MSZ lub Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) o ryzyku zdrowotnym w kraju destynacji – mamy przesłankę do tego, aby udać się do biura podróży i podjąć działania w celu odstąpienia od zawartej umowy

- powiedział prezes UOKiK.

Dodał, że dużo mniejszy zakres przypadków, w których konsument realnie może odstąpić od umowy, jest w przypadku odwoływania lotów przez linie lotnicze.

Jak informują media, w związku z zagrożeniem koronawirusem część turystów chce odwołać rezerwacje na wycieczki do krajów podwyższonego ryzyka. W związku malejącym zainteresowaniem turystów wycieczki odwołują również biura podróży.

W czwartek o odwołaniu znacznej liczby rejsów do Włoch ze względu na malejące zainteresowanie spowodowane epidemią COVID-19 poinformował Wizz Air. Przewoźnik zdecydował odwołać znaczną liczbę rejsów na określonych trasach do Włoch między 11 marca a 2 kwietnia. Dotychczasowa częstość ma zostać przywrócona po 2 kwietnia.

Powodem decyzji Wizz Aira jest malejące zainteresowanie połączeniami na włoskich trasach po wybuchu epidemii. Całkowitą przepustowość zmniejszono o 60 proc. Liczbę przelotów na poszczególnych trasach zmniejszono do maksymalnie dwóch tygodniowo.

Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2, pojawiła się w grudniu w Wuhanie w środkowych Chinach. Na świecie potwierdzono ponad 82 tys. przypadków zarażeń koronawirusem, który rozprzestrzenił się na blisko 50 krajów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts