Na wyniki tego śledztwa Ameryka czekała dwa lata. Prawnicy Trumpa mówią: całkowite zwycięstwo

Donald Trump / flickr.com/Gage Skidmore/CC BY-SA 2.0; https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/

  

Opublikowany raport specjalnego prokuratora Roberta Muellera ws. domniemanych związków członków sztabu wyborczego Donalda Trumpa z Rosją stwierdza, że w śledztwie nie znaleziono dowodów na zmowę. - Wyniki śledztwa to całkowite zwycięstwo prezydenta. (...) Jest jasne, że nie było żadnego nadużycia o charakterze karnym - ocenili raport prawnicy Donalda Trumpa.

Wczesnym popołudniem czasu waszyngtońskiego Departament Sprawiedliwości przekazał zredagowaną wersję raportu komisji sprawiedliwości Izby Reprezentantów, a także opublikował go w internecie.

Upublicznienie raportu poprzedziła konferencja prasowa prokuratora generalnego Williama Barra

William Barr potwierdził, że śledczy Robert Mueller nie znalazł żadnych dowodów, by ktokolwiek ze sztabu Donalda Trumpa spiskował z Rosją bądź koordynował z nią swoje działania podczas kampanii prezydenckiej w 2016 r. Nie znaleziono również wystarczających dowodów, by kogokolwiek ze sztabu Trumpa oskarżyć o to, że jest niezarejestrowanym agentem rosyjskiego rządu. 

Jak mówił Barr na konferencji prasowej, raport Muellera potwierdza, że Rosja próbowała ingerować w wybory w USA w 2016 r.

Prezydent USA Donald Trump na krótko przed publikacją raportu Roberta Muellera zamieścił na Twitterze przesłanie do przeciwników politycznych, nawiązujące stylem i użytą na nim czcionką do popularnego serialu "Gra o tron". Na zdjęciu, obok stojącego tyłem prezydenta, znajduje się napis: "Żadnej zmowy. Żadnej obstrukcji. Dla nienawistników i radykalnych lewicowych Demokratów - GRA SKOŃCZONA".

Celem śledztwa prowadzonego przez Muellera było ustalenie, czy Rosja próbowała ingerować w wybory prezydenckie w USA w 2016 i czy członkowie sztabu Trumpa spiskowali z nią w celu pomocy mu w odniesieniu zwycięstwa.

Zespół prawników prezydenta USA Donalda Trumpa ocenił, że wyniki raportu to zdecydowane "zwycięstwo" szefa państwa.

- Wyniki śledztwa to całkowite zwycięstwo prezydenta. (...) Jest jasne, że nie było żadnego nadużycia o charakterze karnym

 - napisali w oświadczeniu prawnicy Trumpa: Rudy Giuliani, Jay Sekulow, Jane Raskin i Martin Raskin.

Podkreślili również, że raport dowodzi, iż Trump działał właściwie, zwalniając ze stanowiska dyrektora FBI Jamesa Comeya.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Awaria w Jaworznie. Co z wodą?

Urząd Miejski w Jaworznie / Beemwej - Praca własna; https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/

  

W poniedziałek rano ma rozpocząć się naprawa rozszczelnionego zbiornika w przepompowni ścieków w Jaworznie (Śląskie). Do awarii doszło w sobotę, w jej wyniku część ścieków trafia do rzeki Przemszy. Spółka wodociągowa zapewnia, że awaria nie zagraża mieszkańcom.

"Ścieki są przewożone beczkowozami do oczyszczalni i wieczorem zostanie uruchomione ich ozonowanie, którego celem jest usuwanie zanieczyszczeń biologicznych. Jutro rano rozpocznie się spawanie i wzmocnienie zbiornika"

– powiedział PAP dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach. Jak dodał, do awarii doszło w sobotę po południu w przepompowni przy ul. Batorego.

"Na skutek awarii część ścieków trafiła do przelewu burzowego i do rzeki Przemszy. Już teraz wypompowujemy te ścieki z pompowni do beczkowozów i przewozimy bezpośrednio do oczyszczalni, gdzie będą oczyszczane. Jeżeli jakaś niewielka część będzie trafiała dalej do przelewu burzowego i do Przemszy, będzie ozonowana” – powiedział rzecznik spółki Wodociągi Jaworzno Sławomir Grucel.

Do ozonowania ścieków będzie używana aparatura, którą spółka z Jaworzna użyczyła kolegom z Warszawy podczas awarii oczyszczalni Czajka. Prace nad naprawą zbiornika mają ruszyć w poniedziałek rano. W usuwaniu samej awarii ma pomóc firma zewnętrzna, z doświadczeniem i specjalistycznym sprzętem spawalniczym.

„Jutro też będziemy wiedzieli, ile te prace naprawcze potrwają. Do chwili całkowitego uruchomienia pompowni będziemy ozonować i wywozić ścieki, aby tylko niewielki ich procent trafiał do przelewu burzowego” – zaznaczył rzecznik.

Grucel zapewnił, że awaria w żaden sposób nie zagraża mieszkańcom, nie ma też wpływu na jakość produkowanej przez jego firmę wody.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl