Pogoń Szczecin wygrała z FIFA

/ By Kapitel - Praca własna, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=8459279

  

Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) w Lozannie uchylił decyzję Izby Rozstrzygania Sporów FIFA w sprawie kar nałożonych na Spasa Delewa i Pogoń Szczecin. FIFA w październiku ukarała polski klub zakazem transferów.

Izba Rozstrzygania Sporów FIFA wysłała do Pogoni decyzję dotyczącą złożonej w 2016 r. skargi klubu Beroe Stara Zagora, uznając że Delew rozwiązując jednostronnie umowę z bułgarskim zespołem naruszył przepisy o stabilności kontraktowej. FIFA nałożyła na bułgarskiego skrzydłowego karę wypłaty odszkodowania klubowi ze Starej Zagory i zdyskwalifikowała go na cztery miesiące. Natomiast na Pogoń nałożono karę zakazu transferów w dwóch najbliższych okienkach transferowych.

Delew po rozwiązaniu umowy z bułgarskim klubem przeszedł do Pogoni jako tzw. wolny piłkarz. Stało się tak, bo Bułgarski Związek Piłki Nożnej uznał, że jego rozstanie z Beroe odbyło się zgodnie z prawem i wystawił zawodnikowi Międzynarodowy Certyfikat Transferowy (ITC).

Szczeciński klub natychmiast po otrzymaniu decyzji FIFA odwołał się od niej do CAS. Złożenie apelacji skutkowało zawieszeniem wykonania kar nałożonych na zawodnika i klub.

Jak poinformowała Pogoń w komunikacie, CAS w całości uznał apelację jej i bułgarskiego piłkarza stwierdzając, że nie zachodzą żadne przesłanki do ukarania zawodnika oraz klubu. Oznacza to, że Delew nie musi płacić odszkodowania swemu byłemu pracodawcy, a "Portowcy" mogą bez ograniczeń dokonywać transferów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Schetyna jest już przekonany, że przegra wybory? „Tu nie ma zasad. Tu po prostu rządzi lojalność”

Grzegorz Schetyna i Ewa Kopacz / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Lider Platformy Obywatelskiej walczący o miejsca w Sejmie pod szyldem Koalicji Obywatelskiej jest przekonany o braku szans na wygraną? Tak twierdzi Małgorzata Gosiewska, która przekonuje, że Grzegorz Schetyna zaczął już szykować się na kolejne lata w opozycji. „Pan Schetyna w dużej mierze po prostu konsoliduje wokół siebie lojalnych sobie, wiedząc że przegra wybory, więc chce mieć partię wierną i lojalną na czas kolejnej kadencji bycia w opozycji” - stwierdziła Gosiewska i dodała, że w Koalicji Obywatelskiej „po prostu rządzi lojalność”.

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska stwierdziła dzisiaj w rozmowie z Michałem Adamczykiem w „Gościu Wiadomości” TVP Info, że PiS w sytuacji, kiedy są jakieś wątpliwości, czy zarzuty, "które nie muszą wiązać się z przekroczeniem prawa, ale są źle oceniane przez społeczeństwo lub budzą niepokój", bardzo szybko je rozwiązuje.

Trzymamy wysoki poziom w tym zakresie, podchodząc z pokorą do polityki. Natomiast Platforma, przykład Neumanna, ale i Gawłowskiego, Grabarczyka, Kierwińskiego itd. pokazuje, że tutaj zasad nie ma. Tu po prostu rządzi lojalność. Przygotowują się panowie do wyborów

- mówiła.

Jednocześnie wicemarszałek Gosiewska zauważyła, że lider PO podjął już pewne działania, które maja na celu przygotować go na kolejne lata w opozycji.

Schetyna w dużej mierze po prostu konsoliduje wokół siebie lojalnych sobie, wiedząc że przegra wybory, więc chce mieć partię wierną i lojalną na czas kolejnej kadencji bycia w opozycji.

- mówiła Gosiewska.

Zdaniem Gosiewskiej środowisko PO pokazuje od lat swój lekceważący stosunek do społeczeństwa.

Przypomnijmy też panią premier Kopacz, która chwaliła się zatrudnieniem 50 hejterów na czas kampanii wyborczej po przegranych wyborach prezydenckich, z zapowiedzią że tych hejterów będzie więcej

- podkreśliła mówiąc o różnicy w podejściu do hejterów.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl , 300polityka

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl