Słupsk: Instruktor tańca w miejskiej instytucji kultury oskarżony o pedofilię

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/CC0/Skitterphoto

  

Prokuratura Okręgowa w Słupsku skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Pawłowi K. Mężczyzna, będąc instruktorem tańca w miejskiej instytucji kultury, miał popełnić dziewięć przestępstw, w tym pięć o charakterze seksualnym na szkodę czterech małoletnich kursantek.

Rzecznik prokuratury Okręgowej w Słupsku Paweł Wnuk poinformował w oficjalnym komunikacie o zakończonym śledztwie i skierowaniu do sądu okręgowego aktu oskarżenia przeciwko Pawłowi K.

Z ustaleń śledztwa wynika, że oskarżony między 2013 r. a 2017 r. doprowadził do obcowania płciowego trzy dziewczynki w wieku poniżej 15 lat, w tym jedną przy użyciu przemocy, oraz doprowadził do poddania się innym czynnościom seksualnym przy użyciu przemocy jedną nastolatkę w wieku poniżej 18 lat.

Pawłowi K. za popełnienie zarzucanych mu przestępstw o charakterze seksualnym grozi nie mniej niż 3 lata więzienia.

Prokuratura oskarża go także o to, że od 2015 r. do 2018 r. dopuścił się przestępstwa rozpijania co najmniej trzech małoletnich dziewcząt. Mężczyzna miał również w latach 2017 -2018 pobierać od rodziców trzech pokrzywdzonych zawyżoną opłatę za lekcje tańca. Według ustaleń w śledztwie, oszukał ich na 1410 zł.

Wszystkie małoletnie pokrzywdzone były uczestniczkami kursu tańca prowadzonego przez Pawła K. w Słupskim Ośrodku Kultury. Oskarżony, jak poinformował Wnuk w komunikacie, "dopuszczając się czynów o charakterze seksualnym, wykorzystywał przy tym stosunek zależności, jaki łączył instruktora i uczestnika kursu".

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Paweł K. nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw. Złożył wyjaśnienia, w których przedstawił odmienną wersję wydarzeń od wynikającej ze zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego.

Sąd dwukrotnie odrzucał wniosek prokuratury o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec Pawła K. Mężczyzna ma policyjny dozór, zakaz opuszczania kraju, zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi oraz nakaz powstrzymywania się od prowadzenia zajęć z udziałem małoletnich. Musiał wpłacić 10 tys. zł poręczenia majątkowego.

W przeszłości Paweł K. nie był karany sądownie.

Wnuk poinformował również, że w najbliższym czasie w odrębnym postępowaniu zostanie podjęta "decyzja procesowa w przedmiocie niepowiadomienia organów ścigania przez dyrektora Słupskiego Ośrodka Kultury w Słupsku oraz wiceprezydenta Miasta Słupska o podejrzeniu popełnienia przez Pawła K. przestępstwa związanego z obcowaniem płciowym z małoletnimi".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Dramatyczny apel biskupów Ameryki Łacińskiej: To zagraża przyszłości całej planety!

zdjęcie ilustracyjne / Yolanda Coervers; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Katoliccy biskupi Ameryki Łacińskiej zgromadzeni w stolicy Peru, Limie, wezwali rządy Brazylii i Boliwii oraz całą wspólnotę międzynarodową do „podjęcia poważnych środków w celu ratowania płuc świata - płonących od dwóch tygodni lasów Amazonii”.

To, co dzieje się w Amazonii, nie jest tylko sprawą lokalną, lecz wydarzeniem o globalnym zasięgu. Gdy cierpi Amazonia, cierpi cały świat.
- ostrzegli członkowie Episkopatu Ameryki Łacińskiej (CELAM) w dramatycznym apelu zatytułowanym „Podnosimy głos w sprawie Amazonii”.
 
Biskupi zacytowali słowa papieża Franciszka, który w 2013 roku rozpoczynając swój pontyfikat wzywał w homilii wszystkich ludzi dobrej woli do ochrony dzieła Stwórcy, jakim jest Ziemia.
 
Purpuraci Ameryki Łacińskiej i Karaibów wyrazili na spotkaniu w Limie zaniepokojenie rozmiarami tragedii, jaką stały się „straszliwe pożary niszczące wielką część flory i fauny na Alasce, Grenlandii, Syberii, Wyspach Kanaryjskich, a w szczególny sposób w Amazonii”.
 
Przestrzegają w związku z tą klęską, że pożary obecnie nie tylko pustoszą Amazonię, ale „zagrażają także przyszłości całej planety”.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl