Kukiz nie ukrywa, co sądzi o firmowaniu strajku przez szefa ZNP. Do kogo porównał Broniarza?

Nie ma wątpliwości, że znaczna część opinii publicznej kojarzy strajk nauczycieli i działania okołostrajkowe ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego, a w szczególności - z osobą jego szefa, Sławomira Broniarza. Dziś w TVP Paweł Kukiz przyrównał firmowanie strajku przez Broniarza do pewnej innej rozpoznawalnej, lecz już nieco przygasłej postaci. - Robienie z Broniarza twarzy strajku przypomina to, jak twarzą obrony demokracji był pan Kijowski - powiedział lider Kukiz'15.

Sławomir Broniarz
fot. Maciej Łuczniewski/Gazeta Polska

Sławomir Broniarz, przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego, już od wielu tygodni zapowiadał rozpoczęcie protestu nauczycieli w związku z podwyżkami, których kształt forował ZNP. Teraz, gdy strajk się rozpoczął, dla dużej części opinii publicznej Broniarz stał się twarzą protestu. Nie ogranicza on swojej aktywności w mediach i ochoczo wypowiada się w imieniu całego środowiska nauczycielskiego. 

Nie brakuje głosów, które wskazują na to, że aktywność Sławomira Broniarza ma w znacznej mierze znaczenie i wymiar polityczny.

- Uważam, że forma strajku i to, że nauczyciele dopuścili do tego, że strajk jest upolityczniony, że został zawłaszczony przez jeden związek, który działa bynajmniej w pierwszej kolejności na korzyść nauczycieli czy uczniów, ale wykonuje pewnego rodzaju misję polityczną, to jest prawdziwy dramat nauczycieli. Polega na tym, że dali się opanować grupie, która nie jest skłonna do jakiejkolwiek zgody, do negocjacji, która poszła z jednym hasłem na ustach - zresztą przed wyborami - "tysiąc złotych"

- ocenił dzisiaj w "Gościu Wiadomości" na antenie TVP lider klubu Kukiz'15, Paweł Kukiz.

- Robienie z Broniarza twarzy strajku przypomina to, jak twarzą obrony demokracji był pan Kijowski, (...) który z demokracją miał niewiele wspólnego i który traktował - jak pokazała historia - te wszystkie zdarzenia z perspektywy uzyskania jakichś korzyści majątkowych

- dodał Kukiz.

 

Źródło: TVP Info, niezalezna.pl

#Paweł Kukiz #Mateusz Kijowski #Sławomir Broniarz

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo